Znajdź nas na:
Majówka w mieście nie musi być nudna!

Majówka w mieście nie musi być nudna!

Zapraszamy Was serdecznie na krótki przewodnik po Majówkowych wydarzeniach w Trójmieście!

Zdecydowany nasz numer 1 to Nakręć się – filmowa Majówka w Experymencie

Od 1 do 3 maja wystawa EXPERYMENTU zamieni się w studio filmowe, gdzie:

  •  odegracie scenkę i zostaniecie gwiazdą wielkiego ekranu;
  •  przekonacie się, jak powstały Wasze ulubione filmy Gwiezdne wojny czy King Kong;
  •  stworzycie animację ożywiając fantastyczne stwory;
  •  wcielicie się w rolę montażysty. Ciekawe co wybierzecie, analogowe czy cyfrowe efekty specjalne?

Dzięki współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową będziecie mieli okazje przenieść się w czasie i przestrzeni dzięki technologii GREEN SCREEN.

Zapraszamy na filmową Majówkę do Gdyni!

Majówka z Twierdzą Wisłoujście!

Twierdza Wisłoujście powraca! Jeden z najmłodszych Pomników Historii – otwiera się ponownie dla turystów oraz mieszkańców Gdańska. Od 1 maja dostępna do zwiedzania będzie do 30 września 2019 roku. Z okazji otwarcia proponujemy szereg atrakcji dla rodzin oraz miłośników historii i archeologii.

W dniach 1-5 maja 2019 r. do Twierdzy będzie można dopłynąć żaglowcem “Baltic Star” od strony Nowego Portu, a w samej fortyfikacji będzie można zrelaksować się przy ognisku i wziąć udział w zajęciach warsztatowych nawiązujących do historii zabytku oraz Gdańska.

W tym roku, po raz pierwszy, towarzyszyć nam będzie Uniwersytet Gdański oraz Politechnika Gdańska z prezentacją wyników badań realizowanych w Twierdzy Wisłoujście w minionych latach. Prezentacje odbywać się będą w dniach 1-5 maja w godz. 10-17 w kazamacie Bastionu Furta Wodna.

Również od 1 maja możliwe będzie zwiedzanie nowej wystawy plenerowej: “Mój Dom, Moja Twierdza”. Na wystawie opowiemy o powojennym osiedlu Wisłoujście, jego mieszkańcach i zaprezentujemy archiwalne zdjęcia osiedla.

Majówka 2019 na Grodzisku w Sopocie

Grodzisko w Sopocie zaprasza na majówkę w skansenie. Program obejmuje aż cztery dni (1–4 maja) wypełnione atrakcjami popularyzującymi historię, głównie średniowiecze i kulturę Słowian. Inscenizacje, walki, pokazy, gawędy, gry i zabawy z udziałem publiczności, turniej miotania oszczepem o Puchar Prezydenta Sopotu – będzie z czego wybierać. Zapraszamy codziennie od 1 do 4 maja od 12:00 do 16:00! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Hevelianówka na Majówkę

Słodkie doświadczenia w Laboratorium Pana Kleksa, smakowite niespodzianki nocnego nieba, wykonywanie pralin wg starej tradycji i druk przekąsek w technologii 3D – to tylko niektóre atrakcje Hevelianówki, czyli długiego weekendu majowego na Górze Gradowej w Gdańsku.

Najmłodsze dzieci zapraszamy na chemiczne i cukrowe doświadczenia w Laboratorium Pana Kleksa. Miłośnicy czekolady będą mogli uczestniczyć w warsztatach, podczas których wykonają praliny według własnej receptury i czekoladowe przekąski w technologii druku 3D. Pierwsze plenerowe pokazy astronomiczne w mobilnym planetarium Hevelianum pozwolą gościom odkryć słodkie niespodzianki nocnego nieba. 2 maja przygotowaliśmy dodatkowo uroczyste obchody Dnia Flagi.

W dniach 1–5 maja zapraszamy w godz. 10.00–18.00.

Sopocka Majówka 2019

Sopocka Majówka 2019 to kilkudniowa impreza miejska, odbywająca się w różnych lokalizacjach Sopotu, która każdego roku gromadzi kilkutysięczną publiczność, wśród której obecni są zarówno Sopocianie, mieszkańcy Trójmiasta jak i turyści spędzający pierwszy długi weekend majowy nad Zatoką Gdańską.

Tegoroczny program Sopockiej Majówki obfituje w wydarzenia artystyczne, kulturalne i sportowe. W programie wydarzenia znalazły się pokazy filmowe i spektakle teatralne, koncerty, wystawy, warsztaty rodzinne, pikniki, aktywności sportowe i spacery historyczne. Inspiracją dla wybranych wydarzeń tegorocznej Sopockiej Majówki jest okres dwudziestolecia międzywojennego.

Więcej wydarzeń na Majówkę w mieście i nie tylko, znajdziecie w Kalendarzu wydarzeń!

Podobał Ci się wpis? To super 🙂 Będzie nam bardzo miło, jeśli go udostępnisz. Dziękujemy!

Publikacja: 29 kwietnia 2019

Komentarze (2)

    Kamila
    2 maja 2019

    Kasiu, na Was zawsze można liczyc🙂🙂 dziękuję 😘😘

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto przeczytać
Nasze czasoumilacze!

Pierwszy raz w historii możemy uratować ludzkość nicnierobieniem i leżeniem w domu przed TV. Nie zepsujmy…

#nielatamypomagamy

Środowisko lotnicze, pod wspólną flagą, rusza z akcją #nielatamypomagamy! Wszyscy na pokład – piloci, mechanicy, pracownicy…

Pomocna dłoń Riviery

Wspieramy i pomagamy! Każda pomoc się liczy! Zapraszamy do zrzutki – kliknij tutaj! Gdynia i jej…