Znajdź nas na:
Nasz 6-latek jest studentem!

Nasz 6-latek jest studentem!

Oskar, lat 6, student letniego semestru Akademii EXPERYMENTU. Brzmi nieźle, prawda? 🙂

Oskar niedawno zakończył swój pierwszy semestr w Akademii EXPERYMENTU. Cały semestr to cykl 4 wykładów dla dzieci z podziałem na wiek 6-8 lat, 9-12 lat. Zajęcia obywały się raz w miesiącu w sobotnie przedpołudnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni w prawdziwej Sali wykładowej.

Każdy z małych studentów miał swoją legitymację studencką, indeks i ołówek. Po każdych zajęciach dzieci otrzymywały wpisy do indeksu, oraz wpisy za prace domowe, które chętni mogli wykonywać pomiędzy zajęciami. Za zebranie co najmniej 3 pieczątek za prace domowe, dzieci otrzymywały na koniec semestru dodatkową nagrodę. Zadaniami domowymi były eksperymenty, także dzieci chętnie wykonywały je w domu z rodzicami!

Wykłady były interaktywne z udziałem małych studentów. Wykładowcy mieli wiele pytań do dzieci, a one odpłacały się tym samym:-) Pierwsze spotkanie było z podróżniczką Kamilą Kielar. Dzieci jak i rodzice, dowiedzieli się jak trzeba postępować przy bliskim spotkaniu z niedźwiedziem, oraz które zwierzę jest groźniejsze, łoś czy wilk. Na ten temat trwała zażarta dyskusja. Jak widzicie na zdjęciach, dzieci miały różne opinie na ten temat 🙂

Na spotkaniu numer dwa, poznawaliśmy fascynujący świat roślin. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wykładzie prowadzonym przez wykładowcę akademickiego dr hab. Joanną Mytnik, prof. UG. Dowiedzieliśmy się, że niektóre rośliny wyczuwają dotyk, smak, zapach, a nawet potrafią się ze sobą komunikować i ostrzegać np. przed niebezpieczeństwem. Ten wykład podobał się Oskarowi najbardziej.

„Pan Kulka bada w jaki sposób powstaje obraz” to temat trzeciego spotkania Małych Odkrywców. Spotkanie prowadził Denis Grzechnik, artysta wizualny, realizator dźwięku, muzyk. Nas niestety nie było na tym spotkaniu, może ktoś z Was był i nam opowie? 🙂

Ostatni wykład był o sporcie i motywacji. Z zaciekawieniem słuchaliśmy dr Mileny Lachowicz, psychologa sportu z Katedry Nauk Społecznych Wydziału Wychowania Fizycznego AWFiS w Gdańsku. Z Panią Mileną rozmawialiśmy o tym, dlaczego sport jest tak ważny w życiu człowieka – tego małego i dużego. Oprócz wykładu mieliśmy również test na spostrzegawczość oraz zajęcia praktyczne – czyli skakanie przez sznur! Dzieci oczywiście spisały się na medal!

Na ostatnim spotkaniu z cyklu Akademii EXPERYMENTU odbyło się uroczyste zakończenie semestru z rozdaniem dyplomów i nagród. Dzieci były zachwycone, a rodzice bardzo dumni!

Koszt całego semestru to jedyne 68 zł. Rodzice uczęszczający z dzieckiem na prelekcje nie ponoszą żadnych kosztów. Każdy wykład trwa 45 minut. Zapisy na kolejny semestr zostaną uruchomione z początkiem października. Kto zapisuje się razem z nami? 🙂

Publikacja: 27 czerwca 2019

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
Biegowe Grand Prix Dzielnic powraca na dzielnice Gdańska!

Już 22 marca o godzinie 21:00 organizatorzy ruszają z zapisami na 11-tą edycję Biegowego Grand Prix…

Wystawa Budowli z Klocków Lego i Obrazy 3D w Galerii Metropolia

W grudniu otwarcie miała nowa atrakcja na rodzinnej mapie Trójmiasta. Mowa oczywiście o największej w Europie…

Chcesz planować wyjazdy z dziećmi, ale boisz się zmiany planów? Ta opcja uratuje twoje pieniądze!

Kolonia i ferie dla dzieci, rodzinny weekend w Polsce, wymarzone wakacje za granicą, wyjazd na narty,…

Cookie Consent with Real Cookie Banner