Znajdź nas na:
Fajnie być Polakiem?

Fajnie być Polakiem?

Nowa, interaktywna i darmowa wystawa w uwielbianym przez nas Hevelianum„Przytul Polskę”. Rewelacyjne miejsce do zabawy dla całych rodzin! Wystawa jest prosta, kolorowa i różnorodna.

Na wystawie poruszane są tematy ważne dla Polski jak konstytucja czy patriotyzm, ale również te kojarzące się z naszymi tradycjami i małymi dziwactwami 😉 Jest wiele humorystycznych elementów, pokazujących jak różnorodny mamy kraj i to, że każdy Polak jest inny.

Bawiąc się na wystawie dzieci zachęcane są do rozmyślań na temat Polski – bez zbędnego patosu, ale za to w sposób na jaki są gotowe. To od nas rodziców zależy, na ile wgłębimy się w temat w rozmowie i zabawie z dzieckiem.

Na wystawie możemy zrobić sobie Quiz „Czy jesteś jak inni Polacy”, możemy zapoznać się z przyrodą panującą w naszym regionie i poznać zwierzęta mieszkające w Polsce. Możemy również zagłosować na wigilijną zupę, która jest u nas w domu. Dzieci (dorośli oczywiście też) mogą narysować lub napisać, co najbardziej lubią w Polsce. Na stoisku plastycznym możemy pokolorować tradycyjne polskie dania, lub zrobić wycinankowe przetwory J Wystawa jest niewielka, ale możliwości zabawy są ogromne! Cudowne w wystawie „Przytul Polskę” jest to, że wszystkim można się bawić! Dzieci mogą rysować i pisać po wybranych ekspozycjach, mogą się poprzebierać w kąciku kibica, mogą czytać książki, przytulać poduszkę w kształcie polski i rozwiązywać różnego rodzaju zagadki!

Czy warto wybrać się na wystawę? Zdecydowanie tak!

Wystawa czynna jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 – 18:00 do 31 sierpnia 2019. Wystawa jest całkowicie DARMOWA! Warto zarezerwować sobie więcej czasu na spacer po górze gradowej, podziwianie panoramy Gdańska na punkcie widokowym, na lody na dziedzińcu Hevelianum, oraz na wzięcie udziału w wakacyjnych aktywnościach przygotowanych przez Hevelianum🙂

Co Wy na to? Ktoś z Was już był na wystawie? 😀

Publikacja: 16 lipca 2019

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
City break Bergen, czyli rodzinny weekend w Norwegii!

Zacznijmy od tego, co to w ogóle jest ten city break? Jest to krótka podróż do…

Zdalnie Sterowane BMW i8

W ramach naszej współpracy ze sklepem FlyToy.pl mieliśmy przyjemność testować zdalnie sterowane BMW i8! Ależ to…

City break Wilno, czyli rodzinny weekend na Litwie!

Nasz pierwszy w tym roku city break był dość spontaniczny. Wilno chodziło nam po głowie od…

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner