Znajdź nas na:
Słyszeliście o Parkowisku?

Słyszeliście o Parkowisku?

Rozanielenie w Parku Steffensa, czyli kolejna odsłona Parkowiska za nami!

Jeśli wydawało Wam się, że niedzielne wyjście do parku to tylko krótki spacer, a finalnie spędziliście tam cały dzień, to nieodzowny znak, że trafiliście na Parkowisko!

W ostatnią niedzielę lipca odbyło się kolejne z comiesięcznych Parkowisk, czyli cyklu spotkań pokoleń w gdańskich parkach. Pogoda nie rozczarowała zebranych, których z każdą kolejną odsłoną przybywa. W Parku Steffensa spotkały się rodziny, znajomi, sąsiedzi oraz spacerowicze, których do odwiedzenia parku zachęciły dźwięki muzyki i towarzysząca wydarzeniu wesoła wrzawa.

Wizyta na Parkowisku kolejny raz okazała się wspaniałą okazją do spędzenia dnia z daleka od miejskiego zgiełku i piętrzących się na biurkach pilnych spraw. Organizatorzy zadbali, by uczestnicy nie odczuli, co to nuda, a atrakcji z godziny na godzinę przybywało. Jedną z nich był niewątpliwie pokaz kolekcji VIE VIE Vorotina & Starost „Matki i córki”, gdzie w rolę modelek mogły wcielić się mamy i ich pociechy.

Parkowisko to całkowicie odmienne podejście do miejskich pikników. Podczas jednej niedzieli w miesiącu wybrany gdański park zmienia się w prawdziwą wspólną przestrzeń. Przestrzeń, w której każdy, zarówno starszy, jak i młodszy uczestnik, znajdzie coś dla siebie. Celem projektu nie jest jedynie spędzenie wolnego dnia poza domem. Parkowisko to przede wszystkim integracja. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że chcą dać mieszkańcom powód do spotkania, bycia razem tu i teraz.

  • Parkowisko przynosi ludziom wiele radości i to nakręca nas do działania! To jedyny taki projekt społeczny w Trójmieście. Cieszy nas, że Rady Dzielnic same się do nas zgłaszają, proponując, żeby kolejne wydarzenie zrobić właśnie u nich. Dzięki temu Parkowisko co miesiąc zwiększa grono odbiorców pojawiają się stali bywalcy i nowi goście, zaciekawieni tym, że coś nowego dzieje się w ich okolicy – mówi Maria Kadłubowska, organizatorka imprezy.

Co ważne, Parkowisko nie tylko bawi, ale i uczy. W tym roku wydarzenie mocno koncentruje się na pokazywaniu mieszkańcom, jak ważne jest segregowanie odpadów i jaki ma ono wpływ na nasze otoczenia oraz nas samych. Przychodząc w niedzielę do Parku Steffensa, można było dowiedzieć się, jak dbać o środowisko i jak chronić je przed nadmiarem plastiku. Tym samym projekt wspiera akcję “Gdańsk bez plastiku”. Organizatorzy zapraszają mieszkańców również na U(ważne) rozmowy, czyli spotkania z ekspertami i pasjonatami na temat szukania balansu w życiu przepełnionym nowymi technologiami.

W tym roku odbędą się jeszcze dwie edycje projektu: 25 sierpnia w Parku Hevelianum i 8 września w Parku Haffnera. Jeśli byliście już na Parkowisku, jesteśmy przekonani – wrócicie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji dołączyć do wydarzenia innego niż wszystkie – zaznaczcie te daty w kalendarzu. Warto!

Publikacja: 30 lipca 2019

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski!…

Chcesz planować wyjazdy z dziećmi, ale boisz się zmiany planów? Ta opcja uratuje twoje pieniądze!

Kolonia i ferie dla dzieci, rodzinny weekend w Polsce, wymarzone wakacje za granicą, wyjazd na narty,…

Kino Helios Gdynia z dwiema salami Dream!

Czy marzyliście kiedyś, aby oglądać filmy w kinie i leżeć jak na wygodnej kanapie? Zachwycać się…

Cookie Consent with Real Cookie Banner