Znajdź nas na:
Zapraszamy do portu! Ahoj przygodo!

Zapraszamy do portu! Ahoj przygodo!

Cztery trasy o różnym stopniu trudności, skok adrenaliny, pyszna kawa, super atmosfera i leśny, nadmorski klimat. Tak właśnie jest w parku linowym Port Brzeźno!

W piątek odwiedziliśmy i przetestowaliśmy jedną z gdańskich atrakcji, jaką jest park linowy w Brzeźnie, niedaleko mola. Położony w lesie, duży zagospodarowany teren, gdzie cała rodzina znajdzie dla siebie super aktywność. Wystarczy trochę odwagi i tyle 😉

Całą przygodę rozpoczynamy od zmierzenia się, aby wiedzieć którą trasą będziemy mogli podążać. Następnie instruktor ubiera nas w uprząż, zakłada kask i możemy ruszać na szkolenie. Instruktor na specjalnym, treningowym torze uczy nas bezpieczeństwa i samodzielnego poruszania się w parku linowym. Przeszkolenie musi przejść każdy – dzieci jak i dorośli.

W Porcie Brzeźno jest również strefa zabaw mini park linowy, gdzie dzieci w wieku 3 – 10 lat poruszają się samodzielnie, bez uprzęży i zabezpieczeń. Mini tor jest duży, bezpieczny i dziecko może pokonywać go dowolną ilość razy. Na mini park nie obowiązuje przeszkolenie z instruktorem. Na strefę zabaw z mini parkiem wykupuje się bilet całodzienny. Dostajemy opaskę i przez cały dzień możemy korzystać ze strefy zabaw. Możemy np. iść na plażę, spacer, lody, gofry i wracać do parku linowego, aby kontynuować zabawę. Świetna opcja zważywszy, że park jest kilkanaście metrów przed wejściem na molo w Brzeźnie.

Na dużym parku linowym możemy korzystać z trasy łatwej, średniej, trudnej oraz ze skoku adrenaliny. Tak jak wspomniałam wcześniej przy kasie, kupując bilety zostajemy zmierzeni i wiemy, na którą trasę możemy kupić bilet. Na duży park linowy kupuje się bilety na jedno przejście lub pakiety z innymi atrakcjami. Oskar ze swoim wzrostem kwalifikował się na trasę łatwą, także z niej skorzystaliśmy w pakiecie z mini parkiem linowym. Postanowiłam dotrzymać Oskarowi towarzystwa i przejść z nim łatwą trasę, choć przy moim wzroście chwilami wcale nie była łatwa 😛 Oskar radził sobie świetnie. W zasadzie pierwszy raz przechodził trasę, gdzie sam zapinał wszystkie zabezpieczenia i bez asekuracji instruktorów przeszedł całą trasę. Był bardzo skupiony i przejęty, ale po przejściu był zachwycony i pytał kiedy tu wrócimy. Trasa łatwa – jest na wysokości kilku metrów. Instruktorzy są do dyspozycji uczestników, także jeśli dziecko na wysokości ma jakieś wątpliwości, zawsze można zapytać lub poprosić o pomoc. Następnym razem jak odwiedzimy w komplecie Park Brzeźno, na pewno skorzystamy z trasy średniej lub trudnej – a co 😉 Damy znać jak nam poszło 😉

Kolejną atrakcją w parku linowym jest skok adrenaliny. Jest to skok wykonany z 8 metrów w dół w trajektorii wahadła, który zostaje powoli wyhamowywany. Byliśmy w parku chyba 3 godziny i nie widziałam, aby którykolwiek dorosły odważył się na ten skok. Ale za to skaczących dzieci było dużo 😀 To się nazywa odwaga!

Park linowy jest na pięknym, zalesionym terenie. Jest dużo miejsc siedzących – ławy ze stolikami i leżaki. Podczas upałów można spokojnie znaleźć zacienione miejsce;-) W Porcie można napić się również pysznej kawy z ekspresu. Także jeśli Wy nie przepadacie za tego typu rozrywką, ale Wasze dzieci owszem, śmiało możecie wybrać Port Brzeźno, aby odpocząć (i zmęczyć pociechy) w pięknych okolicznościach przyrody 😉

Bawiliśmy się wspaniale i na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy to miejsce! A Wy lubicie takie atrakcje? Byliście już w Porcie Brzeźno? Jeśli nie, to niebawem będziecie mieli okazję na wygranie rodzinnych wejściówek na ten park linowy! Śledźcie nasz profil na FB!

Poniżej przedstawiamy cennik atrakcji, a po więcej szczegółów zapraszamy na www.portbrzezno.pl:

Port Brzeźno znajduje się przy deptaku, który prowadzi do mola w Brzeźnie na przedłużeniu Al. Jana Pawła II (Wejście A). Mapę znajdziecie tutaj!

Kasia

Podobał Ci się wpis? Cudownie! Będzie nam szalenie miło, jeśli się nim podzielisz ze znajomymi 😉 Dziękujemy!

Publikacja: 3 sierpnia 2019

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto przeczytać
Wielka Fabryka Elfów Gdańsk!

Nie ma lepszego miejsca by poczuć Magię Świąt, niż Wielka Fabryka Elfów! Kto raz tam zawita,…

Zabawa nie tylko dla dziewczynek!

Jak wiecie od niedawna współpracujemy z gdyńską firmą, która sprzedaje w sieci zabawki. Testowaliśmy już zdalnie…

Halo baza! Jak mnie słychać?

W niedzielę postanowiliśmy po raz kolejny pospacerować po naszym ukochanym oliwskim ZOO, ale tym razem w…