Znajdź nas na:
Zapraszamy do portu! Ahoj przygodo!

Zapraszamy do portu! Ahoj przygodo!

Cztery trasy o różnym stopniu trudności, skok adrenaliny, pyszna kawa, super atmosfera i leśny, nadmorski klimat. Tak właśnie jest w parku linowym Port Brzeźno!

W piątek odwiedziliśmy i przetestowaliśmy jedną z gdańskich atrakcji, jaką jest park linowy w Brzeźnie, niedaleko mola. Położony w lesie, duży zagospodarowany teren, gdzie cała rodzina znajdzie dla siebie super aktywność. Wystarczy trochę odwagi i tyle 😉

Całą przygodę rozpoczynamy od zmierzenia się, aby wiedzieć którą trasą będziemy mogli podążać. Następnie instruktor ubiera nas w uprząż, zakłada kask i możemy ruszać na szkolenie. Instruktor na specjalnym, treningowym torze uczy nas bezpieczeństwa i samodzielnego poruszania się w parku linowym. Przeszkolenie musi przejść każdy – dzieci jak i dorośli.

W Porcie Brzeźno jest również strefa zabaw mini park linowy, gdzie dzieci w wieku 3 – 10 lat poruszają się samodzielnie, bez uprzęży i zabezpieczeń. Mini tor jest duży, bezpieczny i dziecko może pokonywać go dowolną ilość razy. Na mini park nie obowiązuje przeszkolenie z instruktorem. Na strefę zabaw z mini parkiem wykupuje się bilet całodzienny. Dostajemy opaskę i przez cały dzień możemy korzystać ze strefy zabaw. Możemy np. iść na plażę, spacer, lody, gofry i wracać do parku linowego, aby kontynuować zabawę. Świetna opcja zważywszy, że park jest kilkanaście metrów przed wejściem na molo w Brzeźnie.

Na dużym parku linowym możemy korzystać z trasy łatwej, średniej, trudnej oraz ze skoku adrenaliny. Tak jak wspomniałam wcześniej przy kasie, kupując bilety zostajemy zmierzeni i wiemy, na którą trasę możemy kupić bilet. Na duży park linowy kupuje się bilety na jedno przejście lub pakiety z innymi atrakcjami. Oskar ze swoim wzrostem kwalifikował się na trasę łatwą, także z niej skorzystaliśmy w pakiecie z mini parkiem linowym. Postanowiłam dotrzymać Oskarowi towarzystwa i przejść z nim łatwą trasę, choć przy moim wzroście chwilami wcale nie była łatwa 😛 Oskar radził sobie świetnie. W zasadzie pierwszy raz przechodził trasę, gdzie sam zapinał wszystkie zabezpieczenia i bez asekuracji instruktorów przeszedł całą trasę. Był bardzo skupiony i przejęty, ale po przejściu był zachwycony i pytał kiedy tu wrócimy. Trasa łatwa – jest na wysokości kilku metrów. Instruktorzy są do dyspozycji uczestników, także jeśli dziecko na wysokości ma jakieś wątpliwości, zawsze można zapytać lub poprosić o pomoc. Następnym razem jak odwiedzimy w komplecie Park Brzeźno, na pewno skorzystamy z trasy średniej lub trudnej – a co 😉 Damy znać jak nam poszło 😉

Kolejną atrakcją w parku linowym jest skok adrenaliny. Jest to skok wykonany z 8 metrów w dół w trajektorii wahadła, który zostaje powoli wyhamowywany. Byliśmy w parku chyba 3 godziny i nie widziałam, aby którykolwiek dorosły odważył się na ten skok. Ale za to skaczących dzieci było dużo 😀 To się nazywa odwaga!

Park linowy jest na pięknym, zalesionym terenie. Jest dużo miejsc siedzących – ławy ze stolikami i leżaki. Podczas upałów można spokojnie znaleźć zacienione miejsce;-) W Porcie można napić się również pysznej kawy z ekspresu. Także jeśli Wy nie przepadacie za tego typu rozrywką, ale Wasze dzieci owszem, śmiało możecie wybrać Port Brzeźno, aby odpocząć (i zmęczyć pociechy) w pięknych okolicznościach przyrody 😉

Bawiliśmy się wspaniale i na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy to miejsce! A Wy lubicie takie atrakcje? Byliście już w Porcie Brzeźno? Jeśli nie, to niebawem będziecie mieli okazję na wygranie rodzinnych wejściówek na ten park linowy! Śledźcie nasz profil na FB!

Poniżej przedstawiamy cennik atrakcji, a po więcej szczegółów zapraszamy na www.portbrzezno.pl:

Port Brzeźno znajduje się przy deptaku, który prowadzi do mola w Brzeźnie na przedłużeniu Al. Jana Pawła II (Wejście A). Mapę znajdziecie tutaj!

Kasia

Podobał Ci się wpis? Cudownie! Będzie nam szalenie miło, jeśli się nim podzielisz ze znajomymi 😉 Dziękujemy!

Publikacja: 3 sierpnia 2019

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski!…

Chcesz planować wyjazdy z dziećmi, ale boisz się zmiany planów? Ta opcja uratuje twoje pieniądze!

Kolonia i ferie dla dzieci, rodzinny weekend w Polsce, wymarzone wakacje za granicą, wyjazd na narty,…

Kino Helios Gdynia z dwiema salami Dream!

Czy marzyliście kiedyś, aby oglądać filmy w kinie i leżeć jak na wygodnej kanapie? Zachwycać się…

Cookie Consent with Real Cookie Banner