Znajdź nas na:
Halo baza! Jak mnie słychać?

Halo baza! Jak mnie słychać?

W niedzielę postanowiliśmy po raz kolejny pospacerować po naszym ukochanym oliwskim ZOO, ale tym razem w troszkę inny sposób. Oprócz cudownego, rodzinnego spaceru przetestowaliśmy w „niecodziennych” warunkach naszą najnowszą zabawkę – Walkie Talkie BAOFENG BF-T3. Sprawdźcie czy i jak nasz nowy sprzęt sprawdził się w terenie.

Gdy Oskar dostał nowy zestaw walkie talkie pomyśleliśmy, że będzie to kolejny shit! Mieliśmy już dwa różne zestawy i problemem było, żeby ze sobą porozmawiać z pokoju obok 😕 Oskar się irytował i zabawy było zero! Okazało się, że do trzech razy sztuka! Nasze nowe Walkie Talkie BAOFENG BF-T3 mają świetne parametry jak na zabawkę i ten przedział cenowy. Zasięg, który deklaruje producent, to aż do 3 km w terenie niezabudowanym. W mieszkaniu radiotelefony świetnie zdały egzamin, dlatego postanowiliśmy wystawić je na większą próbę.

Zabraliśmy walkie talkie na spacer do ZOO. Dzięki tej zabawce, nasza wycieczka, stała się prawdziwą ekspedycją. Oskar niczym przewodnik, strażnik, czy pracownik ZOO przekazywał nam ważne informacje o nazwach zwierząt, ich kolorach oraz ilości w klatce, czy na wybiegu. Aby sprawdzić zasięg naszego walkie talkie, przemierzyliśmy cały ogród zoologiczny i wszystkie jego zakamarki. Dzieliliśmy się na drużyny i sprawdzaliśmy zasięg i jak nas słychać. Powiem szczerze, że pomimo długich odległości, słyszeliśmy się świetnie. A nasz spacer w ZOO stał się prawdziwą przygodą. Niemniej jednak największe odległości były na kilkaset metrów, więc postanowiliśmy udać się jeszcze w jedno miejsce – sopocką plażę.

Na odległości 1,5 km słyszeliśmy się bardzo dobrze! Jakbyśmy stali koło siebie. Zero zakłóceń i zero problemów. Ja z Oskarem stałam na plaży, a Paweł odjechał samochodem z jednym radiotelefonem. Dodam jeszcze, że Paweł nie wyszedł na plażę, ale został na parkingu w samochodzie, za budynkami i mimo tego słyszeliśmy się świetnie! Natomiast w odległości 2,5 km w terenie zabudowanym niestety została nam tylko rozmowa telefoniczna.

Jaki jest morał z tej bajki? POLECAMY! Naprawdę jesteśmy zaskoczeni jakością tej zabawki. Byliśmy bardzo sceptycznie nastawieni, ale całe szczęście się myliliśmy. Jeśli Wy też mieliście słabe doświadczenia z innymi zabawkowymi walkie talkie, to w te śmiało możecie zainwestować😉

Jak wiecie – jeśli tylko możemy – wspieramy lokalny patriotyzm, a tym samym lokalne firmy. Dlatego jeśli jesteście zainteresowani Walkie Talkie BAOFENG BF-T3 możecie je kupić u naszych gdyńskich ziomków z Flytoy.pl 😊

Taka mała podpowiedź/ inspiracja na zbliżający się wielkimi krokami grudzień!

Nasze walkie talkie znajdziecie tutaj!

Flytoy.pl sprzedaje również na Allegro i nikomu nie mówcie, ale w trakcie kampanii Black Week na Allegro będziecie mogli kupić takie walkie talkie w mega promocyjnych cenach😎 Czarne będą w kwocie nie przekraczającej 50zł za komplet!

A teraz info o obiecanej niespodziance! Na naszym FB niebawem będzie  KONKURS😁 A do wygrania oczywiście komplet Walkie Talkie BAOFENG BF-T3 do wyboru kolor żółty lub niebieski. Śledźcie nasz profil i profil Flytoy.pl.

Specyfikacja BAOFENG BF-T3:

 •     Duży zasięg do 3 km
 •     Świetna jakość dźwięku
 •     Szybkiewyszukiwanie otwartego kanałudzięki automatycznemu skanowaniu kanału
 •     Wspaniały, podświetlany wyświetlacz LCD
 •     Wbudowana mini LED latarka z niebieską diodą LED
 •     8kanałów
 •     Głos VOX
 •     Automatyczne skanowanie kanałów
 •     Tryb oszczędzanie baterii
 •     Wskaźnik niskiego poziomu naładowania akumulatora
 •     Blokada klawiatury
 •     Dźwięk potwierdzenia rozmowy

Dane techniczne:

 •     Maksymalna odległość transmisji: 3 km (1,9 mili)
 •     Kanały:8
 •     Kody prywatności: 38
 •     Dźwięki dzwonka: 10
 •     Zasilanie: 4 baterie AAA na radio(w zestawie gratis 8 sztuk)
 •     Wymiary produktu: (H) 14cm x (L) 5.5cm x (D) 3,5cm (5.5 x 2.2 x 1.4 cali)
 •     Waga opakowania: 221g.

Kasia

 

Bądź kolega! Podaj dalej post! Dziękujemy🤗 

Publikacja: 19 listopada 2019

Komentarze (8)

  Arek
  11 lipca 2020

  Ech, oczywiście że można się irytować widząc filmy czy Policję używając radiostacji a mając przy sobie działający model radiostacji – uproszczonej służących do szkolenia dziecka, przygotowując młodzież itp. do poprawnego użycia urządzenia dla dorosłych.
  'Tamte’ radiostacje o małym zasięgi w domu było urządzeniem zabawkowym/szkoleniowym, ponadto pracowało w zakresie fal krótkich w celu ochron zdrowia (fale krótkie nie przenikają prawie wcale ścian zurbanizowanych znaczy się wyposażonych w przewody sieciowe, rury i inne elementy metalowe). To co tu jest opisywane nie jest zabawką i nie spełnia norm napromieniowani przewidzianych dla zabawek !, takie urządzenie posiada silne promieniowanie i należy być osobą dorosłą by je używać ponieważ trzeba zgodzić się/zaakceptować szkody w ciele powstałe na skutek tego napromieniowania. Jedyną zaletą w tym wypadku jest to że nie wymagają zezwolenia choć pracują w pasmie zawodowym i dzięki temu mają zasięg bliski urządzeniom dla policji, wojska czy straży . Dlaczego ludzie obecnie nie interesują się zasadami bezpieczeństwa użycia radiostacji ?, skoro nie chcą zabawkowych/szkoleniowych wersji to powinni a te są dla służą bezpieczeństwu w 'ładnej’ kolorowej obudowie, przewidziane dla osób dorosłych – np. sportu itp.

  Arek.
  11 lipca 2020

  Podam jeszcze częstotliwości przeznaczone dla użycia przez dzieci, pasma te oddało wojsko na cele edukacyjne:

  27,125 Mhz (26,960-27,405 Mhz) to pasmo jest typowo na warunki poza domem i miastem, pola i tereny leśne (zasięg około 50 metrów).
  40,660-40,700 Mhz to pasmo jest pasmem nowszym oddanym później, obecnie wykorzystywanym przez wojsko , lepiej 'penetruje’ miasto . (zasięg około 200 metrów, czasem więcej zależnie od jakości urządzenia).

  Oba urządzenia są zasilane napięciem 9V poprzez baterię 6F22 (6LR61 / 006P).

  Moce nadajników są bardzo niskie a gęstość energii ( mnożnik częstotliwości i mocy) wręcz trudna do zmierzenia co wręcz gwarantuje bezpieczeństwo,

  Leszek
  6 listopada 2020

  Co do napromieniowania nie zgodzę się. Te Bf T-3 wypromieniowują max. 300mW, a nie jak jest napisane na opakowaniu 0.5W (500mW). Czyli znacznie poniżej mocy dozwolonej dla pasma PMR (0.5W) dostępnego bez zezwolenia. Spełniają też drugi warunek: antena jest na stałe. Jak na mocy nadawczej 300mW udało się uzyskać w artykule świetne zasięgi. Tylko kupować i się bawić 🙂

  Leszek
  6 listopada 2020

  Dla przykładu sieci Wifi dostepne w naszych domach mają moce 100mW. Dodajmy do tego setki żródel promieniowania przemsyłowego, stacje radiowe i tv, służby ratownicze i cała masa innych żródeł.

  Mati
  3 lutego 2021

  Hej. Czy jak kupie taki zestaw chłopakom mieszkającym na osiedlu domków jednorodzinnych w odległości 200m to będą mogli swobodnie ze sobą rozmawiać będąc w swoich domach? Czy ściany będą zbyt dużą przeszkodą, mimo niedużej odległości?

   Kasia familytime.pl
   3 lutego 2021

   Cześć! Bardzo trudno odpowiedzieć nam na to pytanie. Proponuję zadać to pytanie producentowi lub sprzedawcy walkie-talkie. Myślę, że oni lepiej będą się orientować 🙂

  Szaman
  24 lutego 2021

  Na podmiejskim blokowisku działają całkiem fajnie. Spokojnie z domu na zewnątrz na jakieś 200m gdzie po drodze są inne zabudowania

   Kasia familytime.pl
   25 lutego 2021

   WOW! Super! My mieliśmy kilka innych modeli, ale żaden nie dorównywał temu zestawowi 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
City break Bergen, czyli rodzinny weekend w Norwegii!

Zacznijmy od tego, co to w ogóle jest ten city break? Jest to krótka podróż do…

Zdalnie Sterowane BMW i8

W ramach naszej współpracy ze sklepem FlyToy.pl mieliśmy przyjemność testować zdalnie sterowane BMW i8! Ależ to…

City break Wilno, czyli rodzinny weekend na Litwie!

Nasz pierwszy w tym roku city break był dość spontaniczny. Wilno chodziło nam po głowie od…

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner