Znajdź nas na:
Wielka Fabryka Elfów Gdańsk!

Wielka Fabryka Elfów Gdańsk!

Nie ma lepszego miejsca by poczuć Magię Świąt, niż Wielka Fabryka Elfów! Kto raz tam zawita, gwarantuję, że będzie wracał co rok.

Wielka Fabryka Elfów mieści się w AmberExpo ul. Żaglowa 11 w Gdańsku. Fabryka otwarta jest do 22 grudnia. W tym roku motywem przewodnim jest tajemnicza „Ósma legenda”.

Elfy, na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja oprowadzą najmłodszych po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. Dzieci, nie tylko wezmą udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomogą Elfom w przygotowaniach do Świąt.

Na dzieci czekają aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta zwieńczona będzie spotkaniem ze Świętym Mikołajem🎅

Pierwszym przystankiem jest spotkanie z Elfem Ważniakiem, który wprowadza dzieci w temat przywodni zabawy i oczywiście prosi ich o pomoc. Na tym etapie dzieci są dzielone na mniejsze grupy. Każda grupa ma swojego Elfa Przewodnika, który oprowadza dzieci po fabryce i pomaga wykonywać zadania. Warto postarać się być w pierwszej grupie, która wyrusza po przygodę na samym początku i tym samym jako pierwsza kończy całą zabawę. Jest to dość istotna informacja przy wejściach popołudniowych. My byliśmy na 17:30 i zabawa skończyła się po 19-stej. Natomiast grupy, które zaczęły z nami miały jeszcze kilka stacji do odwiedzenia, a niektóre maluchy już ze zmęczenia nie dawały rady.

W tym roku wszystkie aktywności w Fabryce Elfów znajdują się na jednej dużej przestrzeni. Po środku jest „ogródek kawowy”, w którym mogą przebywać opiekunowie oraz odpoczywające dzieci. Obok ogródka znajduje się Kawiarnia Elfów z kawą, herbatą i przekąskami. Atrakcje umieszczone są wokół stolików, także rodzic może obserwować swoje dziecko podczas zabawy. Jest to inne rozwiązanie, niż w poprzednich latach, gdzie każda aktywność odbywała się w kolejnych pomieszczeniach. Taki rozkład ma swoje plusy jak i minusy. Zauważyłam, że niektórzy rodzice pozwalali dzieciom korzystać samodzielnie z atrakcji, tym samym odłączali się od grupy, nie bacząc na zadania i fabułę. Naszym zdaniem, to nie jest najlepszy pomysł, ponieważ w tej zabawie głównie chodzi o współpracę w grupie.

Wszystkie aktywności są w pomieszczeniu ogrzewanym, dlatego warto wziąć dzieciom buty na zmianę, które można zostawić w bezpłatnej szatni. Warto zaopatrzyć się również w napoje i przekąski. Przewidziana jest 10 minutowa przerwa podczas zabawy na naładowanie baterii. Na terenie Wielkiej Fabryce Elfów jest oczywiście „stacja nawadniająca” ( obok dmuchańców), gdzie każdy może poczęstować się wodą. Wszystkie aktywności w Fabryce Elfów są w cenie biletów. Dodatkowo płatną atrakcją są warsztaty. Można po skończonej zabawie uczestniczyć w warsztatach z malowania bombek lub kubków.

Trzeci rok z rzędu bawiliśmy się fantastycznie w Fabryce Elfów. Cudowne jest to, że za każdym razem spotyka nas coś nowego. Za każdym razem fabuła i atrakcje są trochę inne. Oczywiście pomijając dmuchańce, pisanie listu do św. Mikołaja oraz spotkanie z nim! Ale ciiiii! Niech to będzie niespodzianka dla Waszych pociech😉

Mamy też dla Was kod promocyjny na bilety do Wielkiej Fabryki Elfów:

PREZENT19

Daje on -10 zł na bilety w dni powszednie na wszystkie grudniowe wejścia w Gdańsku, Katowicach i Warszawie. Kod nie łączy się z innymi promocjami!

⬇️ Ważne informacje⬇️

  • Co? Wielka Fabryka Elfów w Gdańsku
  • Gdzie? AmberExpo, Żaglowa 11, Gdańsk
  • Kiedy? do 22 grudnia
  • Za ile? 35 zł – 69 zł. Bilet = 1 dziecko + 1 opiekun
  • Bilety do kupienia tutaj!
  • Dla kogo? Dzieci w wieku 3-10
  • Parking: płatny
  • Warto wziąć dla dziecka buty na zmianę, wodę i przekąski – w trakcie zabawy jest mała przerwa na uzupełnienie energii.
  • Rodzice mogą uczestniczyć w zabawie lub odpoczywać na terenie kawiarni, która znajduje się w samym środku Fabryki Elfów.

Polecamy wizytę w Wielkiej Fabryce Elfów i czekamy na Wasze relacje i wrażenia 😊

Kasia

 

Podobał Ci się wpis? Świetnie! Będzie nam bardzo miło, jeśli pójdzie w świat😉

Publikacja: 10 grudnia 2019

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
City break Bergen, czyli rodzinny weekend w Norwegii!

Zacznijmy od tego, co to w ogóle jest ten city break? Jest to krótka podróż do…

Zdalnie Sterowane BMW i8

W ramach naszej współpracy ze sklepem FlyToy.pl mieliśmy przyjemność testować zdalnie sterowane BMW i8! Ależ to…

City break Wilno, czyli rodzinny weekend na Litwie!

Nasz pierwszy w tym roku city break był dość spontaniczny. Wilno chodziło nam po głowie od…

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner