Znajdź nas na:
Wróżka Zuzia i cudowne dzieci

Wróżka Zuzia i cudowne dzieci

Patrz na innych przez serce. To zdanie najlepiej opisuje piękną i pouczającą bajkę pt. „Wróżka Zuzia i cudowne dzieci”, którą mieliśmy okazję przeczytać. Książka opowiada historię małej wróżki Zuzi, która czarodziejską różdżką wyczarowała mnóstwo cudownych dzieci, którymi są maluchy z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Jest to bajka, która porusza temat choroby, odmienności i niepełnosprawności. Pokazuje go w sposób delikatny, można nawet powiedzieć „ładny”. „Wróżka Zuzia i cudowne dzieci” uzmysłowi dzieciom (ale też dorosłym), że odmienność nie jest niczym gorszym.

Oskar bardzo wciągnął się w tę książkę i pochłonęliśmy ją za jednym podejściem. Kolorowe ilustracje i rozkładane strony zwiększały jego skupienie i zainteresowanie.

Autorką tej wyjątkowej historii jest Magda Kryger – mama trzech córek, doktor nauk medycznych, pediatra. Pracuje w szpitalu uniwersyteckim, gdzie na co dzień spotyka niezwykłe dzieci. Do napisania książeczki o wróżce Zuzi zainspirowała ją praca oraz jej trzy córki i ich reakcje na „odmienność”.

Poza książką wraz z pedagogami zostały również stworzone scenariusze lekcji dla przedszkoli i nauczania wczesnoszkolnego. Jeżeli chcecie, żeby nauczyciele Waszych dzieci również otrzymali taki scenariusz dajcie znać.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ!

 

PawełOjciec Dyrektor Familytime.pl. Na co dzień zajmuję się obrotem nieruchomościami. Na Familytime.pl robię zdjęcia, montuję filmy. Od czasu do czasu, napiszę jakiś tekst. Ale bardzo często podsuwam pomysły na wpisy lub posty – szczególnie te humorystyczne.

 

 

Będzie nam szalenie miło, jeśli udostępnisz ten post. Dziękujemy 🤗

A jeśli chcesz być z nami na bieżąco, zapraszamy na nasze pozostałe kanały 👇

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Publikacja: 16 grudnia 2019

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Warto przeczytać
Planujemy rodzinne aktywności na weekend!

Najciekawsze wydarzenia dla rodzin i dzieci na ostatni weekend listopada w Trójmieście! Zapraszam na cotygodniowe zestawienie…

Chcesz planować wyjazdy z dziećmi, ale boisz się zmiany planów? Ta opcja uratuje twoje pieniądze!

Kolonia i ferie dla dzieci, rodzinny weekend w Polsce, wymarzone wakacje za granicą, wyjazd na narty,…

Ferie Zimowe Ninja Kids – sztuka przetrwania, języki obce i dobra zabawa – połączenie prawdziwego mistrza!

Ferie Zimowe Ninja Kids uczą praktycznych umiejętności, a Ty jako rodzic – wiadomo! Zyskujesz czas na…