Znajdź nas na:
Zapraszamy w ciemność!

Zapraszamy w ciemność!

Muzeum „Niewidzialny Gdańsk” jest nowością na mapie Gdańska. Nie jest to zwykła wystawa, ponieważ jej zwiedzanie odbywa się w całkowitej ciemności, a przewodnikami są wyłącznie osoby niewidome i niedowidzące. 

To miejsce, gdzie czasami po raz pierwszy w życiu można zetknąć się z zupełną ciemnością, której na co dzień nie doświadczamy. Nagle, kiedy zostaje gwałtownie wyłączony zmysł wzroku, który jest dla nas największą skarbnicą wiedzy o otaczającym świecie, wyostrzają się inne zmysły – dotyku, słuchu i węchu. To bardzo ciekawe doznanie – poznanie miejsca w którym się znajdujemy za pomocą własnych dłoni.

Po wystawie oprowadza nas przewodnik, którego nie widzimy. Jest naszym głosem, który pozwala na ominięcie przeszkód i opowiada o tym, co możemy poznać jedynie dotykiem ale nie możemy zobaczyć. Przewodnicy po muzeum to osoby niewidome i niedowidzące. Podczas zwiedzania opowiadają nie tylko o tym, co znajduje się na wystawie, ale dzielą się również swoimi doświadczeniami, uczą jak można napotkanym osobom z dysfunkcją wzroku pomóc, jeśli takiej pomocy potrzebują, a przede wszystkim pokazują, że niepełnosprawność nie czyni ich osobami odmiennymi. Spotkanie z naszymi przewodnikami to naprawdę niezapomniane przeżycie, które uczy empatii i otwartości.

Zwiedzanie całej wystawy trwa mniej więcej godzinę. Około 40 minut goście przebywają w części ciemnej, przechodząc poszczególne etapy wystawy, a następnie około 15 minut w części jasnej odbywa się spotkanie z przewodnikiem, którego wreszcie mogą zobaczyć, a który pokazuje m.in różne przedmioty użyteczne w życiu osoby niewidomej, tłumaczy podstawowe zasady alfabetu Braille’a etc.

„Niewidzialny Gdańsk” to edukacyjna wycieczka w ciemność i możliwość poznania świata dotąd nam nieznanego. Dla kogo jest przeznaczona?

  • Zapraszamy dorosłych, seniorów, młodzież i dzieci, które ukończyły 8 lat
  • Osoby powyżej 15 roku życia mogą wejść na wystawę bez opiekuna i bez przedstawiania jego zgody
  • Osoby niepełnosprawne ruchowo prosimy o zgłoszenie chęci zwiedzania wystawy co najmniej dwa dni przed planowanym terminem wizyty na adres: biuro@niewidzialnygdansk.pl
  • Z biletu ulgowego mogą korzystać uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich oraz studenci szkół wyższych – za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej/studenckiej.

ADRES:
Muzeum Niewidzialny Odwrócony Gdańsk
ul. Okopowa 7, Gdańsk
Lokalizacja – kliknij tutaj!

Muzeum otwarte jest codziennie w godzinach od 11 do 19 ( dni powszednie) oraz do godz. 20.00 w weekendy. Bilety można nabyć przez stronę internetową: www.niewidzialnygdansk.pl oraz na miejscu w kasie. Warto też śledzić profil na FB, gdzie dodawane są informacje o tematycznych wydarzeniach; niewidzialnyopdwroconygdansk.

W najbliższym czasie nastąpi otwarcie drugiej części muzeum – Odwrócony Gdańsk oraz trzydniowa wydarzenie – Niewidzialne Strachy, na których w ciemności pojawią się różne haloweenowe niespodzianki.

Z A P R A S Z A M Y!

Spodobał Ci się wpis? To super 🙂 Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz. Dziękuję!

 

KasiaMatka Polka Redaktorka. Na co dzień zajmuję się Familytime.pl – to moja praca i hobby. Piszę teksty, robię zdjęcia i filmy, przygotowuję zestawienia wydarzeń, odpisuję na komentarze, na wiadomości i robię wszystko, aby jak najwięcej rodzin, spędzało czas RAZEM 💙

A jeśli chcesz być z nami na bieżąco, zapraszamy na nasze pozostałe kanały 👇

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Publikacja: 28 września 2020

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto przeczytać
Gdzie na spacer?

Jeśli szukasz inspiracji na ciekawy spacer z rodziną, to ten wpis jest właśnie dla Ciebie! Poniżej…

Prezentownik dla Babci i Dziadka

Już za kilka dni swoje święto obchodzić będą Babcie i Dziadkowie. Oskar w tym roku postawił…

Nowy wymiar relaksu – floating!

Czym jest floating? Bez grawitacji, bez dotyku, bez dźwięku i bez zakłóceń – tak w skrócie…