Znajdź nas na:
Dlaczego gimnastyka korekcyjna jest taka ważna?

Dlaczego gimnastyka korekcyjna jest taka ważna?

Niejednokrotnie korzystaliśmy ze wsparcia fizjoterapeutów z Body&Mind Clinic i z czystym sercem rekomendujemy to miejsce, podobnie jak wielu naszych znajomych. Jako, że Body&Mind Clinic to nie tylko usługi dla dorosłych, ale również gimnastyka korekcyjna dla dzieci zapraszamy wszystkich rodziców do lektury artykułu przygotowanego przez specjalistów z Body&Mind Clinic, który przybliży Wam to zagadnienie.

Czym właściwie jest gimnastyka korekcyjna?

Najprościej mówiąc są to różnego rodzaju ogólnousprawniające ćwiczenia z użyciem zróżnicowanego sprzętu mające na celu korektę wad postawy oraz wdrożenie prawidłowych nawyków u najmłodszych.

Z perspektywy czasu…

Jeszcze kilka lat wstecz w każdej szkole, organizowane były zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci – zarówno dodatkowo jak i obowiązkowo. Począwszy od najmłodszych, a kończąc na najstarszych, każde dziecko, nawet z najmniejszą wadą postawy czy niezgrabnością ruchową było wychwytywane na zajęciach wychowania fizycznego bądź podczas bilansu i kierowane na zajęcia gimnastyki korekcyjnej.
W szkołach można było znaleźć specjalną salę z drabinkami gimnastycznymi, materacami, woreczkami z grochem i innym sprzętem, który można było wykorzystać do korekty jak i nauki autokorekty wad postawy u dzieci oraz wszystkiego, co przysparza zmartwień u rodziców.

Gimnastyka współcześnie

Niestety, obecnie tylko w wybranych szkołach jest możliwość realizacji takich zajęć.

Jeden aspekt dotyczy kwestii finansowych. Zazwyczaj szkoły korzystając ze środków unijnych, podpinają gimnastykę korekcyjną pod zajęcia wychowania fizycznego. Jest to zdecydowanie gorszy wariant niż odrębne zajęcia, gdyż nauczyciele nie mogą wykraczać poza siatkę godzin, co z kolei przekłada się na jakość zajęć.

Drugim aspektem jest aktualna sytuacja epidemiologiczna i wynikający z niej reżim sanitarny. Narzuca to obowiązek posiadania odpowiedniej sali, zindywidualizowanego sprzętu, nienagannej sterylności i wykwalifikowanego personelu uposażonego w środki ochrony. Bez wątpienia są to spore utrudnienia, które znacząco utrudniają szkołom
prowadzenie zajęć gimnastyki.

Warto również zauważyć, że w dobie e-learningu i dzieci coraz więcej czasu spędzają przed monitorem komputera czy z smartfonem w kontaktach pomiędzy sobą, a nie wychodząc na świeże powietrze.

Pamiętajmy, że…

Rozwijający się szkielet dziecka jest szczególnie wrażliwy na przybieranie niewłaściwej postawy, a to prosta droga do utrwalenia jej wad, które już dotykają 70-80% dzieci i młodzieży. W sytuacji braku ruchu i niewłaściwej profilaktyki, w połączeniu z wielogodzinnym siedzeniem, czy to przed komputerem, czy za ławką szkolną, wady postawy są niemal nie do uniknięcia.

Zignorowanie problemu może skutkować potrzebą regularnej rehabilitacji, czy zakupieniem zaopatrzenia ortopedycznego w postaci butów czy wkładek w przyszłości.

Warto więc zastanowić się nad zajęciami gimnastyki korekcyjnej poza szkołą.

Rodzicu!

Jeżeli nie podoba Ci się jakość sylwetki Twojego dziecka, ale również zauważasz niedobór zajęć z aktywności fizycznej w szkole – zapraszamy na zajęcia gimnastyki korekcyjnej prowadzone w każdy poniedziałek w Body&Mind Clinic. Zajęcia prowadzone są w kameralnych, 6-osobowych grupach, dzięki czemu mamy przestrzeń na wychwycenie każdego błędu i zapewnieniu maksymalnej dawki uwagi na każdego małego uczestnika naszych zajęć 🙂 Profesjonalna pomoc i duża dawka dobrej zabawy – gwarantowane!

Body&Mind Clinic:
NEON, Grunwaldzka 413, 80-309 Gdańsk, Alchemia, naprzeciwko basenu
Tel.: 501 034 361

ZAPRASZAMY i POLECAMY!

Spodobał Ci się wpis? To super 🙂 Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz. Dziękuję!

 

KasiaMatka Polka Redaktorka. Na co dzień zajmuję się Familytime.pl – to moja praca i hobby. Piszę teksty, robię zdjęcia i filmy, przygotowuję zestawienia wydarzeń, odpisuję na komentarze, na wiadomości i robię wszystko, aby jak najwięcej rodzin, spędzało czas RAZEM 💙

A jeśli chcesz być z nami na bieżąco, zapraszamy na nasze pozostałe kanały 👇

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Publikacja: 19 października 2020

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto przeczytać
Punkt widokowy na Glinnej Górze!

Zapraszamy na Punkt widokowy na Glinnej Górze w Sopocie! Punkt znajduje się nad Stadionem Leśnym (Lekkoatletycznym)…

Gdzie na ryby?

Osoby, które obserwują nas na Instagramie wiedzą, że uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu. Jak tylko…

Punkt widokowy Strzeleckie Wzgórze

Zabieramy Was na spacer po Sopocie! Ale nie będzie to spacer po Molo, po plaży, czy…