Znajdź nas na:
Terapeutyczne Pastwiska – co to takiego i czy warto?

Terapeutyczne Pastwiska – co to takiego i czy warto?

W zeszły weekend odwiedziliśmy miejsce, które z pewnością pokocha każdy miłośnik zwierząt – Terapeutyczne Pastwiska. To ekofarma, która znajduje się zaledwie godzinę drogi od Trójmiasta w miejscowości Widlice Górne niedaleko Gniewu.

Dokładna lokalizacja: https://goo.gl/maps/hCKSi1AWVuycZmcY6

To miejsce założyła rodzina z Trójmiasta, która postanowiła rzucić wielkomiejskie życie dla hodowli zwierzaków. Działają od niedawna, a już zebrali sporą rzeszę fanów (w tym nas 😊).
Na tę chwilę na farmie możemy spotkać kury, owce, barany, kozy i najsłodszą na świecie świnkę miniaturkę – Henia! W tym tygodniu pojawiły się na farmie rownież dwa małe baranki, które goście będą mogli nakarmić z butelki! A niebawem do tej wesołej ekipy dołączą jeszcze alpaki!

Na wizytę w Terapeutycznych Pastwiskach należy się umówić przez  fanpage Terapeutyczne Pastwiska  lub telefonicznie. Rezerwuje się miejsce na konkretny dzień i godzinę. W weekend dwugodzinne spotkanie ze zwierzakami dla rodziny/ grupy do 4 osób, to koszt 80 zł. Jest możliwość również godzinnego spotkania dla grupy do 4 osób, w cenie 60 zł. W tygodniu ceny są niższe.
Podczas naszej wizyty w Terapeutycznych Pastwiskach, naszą przewodniczką była Właścicielka, która z chęcią odpowiadała na wszystkie pytania dotyczące zwierzaków i tego, jak to jest „rzucić wszystko i zamieszkać w Widlicach”😊. Oprócz tego mogliśmy karmić zwierzaki, głaskać je, a nawet przytulać. Zwierzaki są oswojone i chętne do zabawy w zamian za kawałek jabłka lub buraka! Wisienką na torcie takiej wycieczki jest spacer z kozą lub owcą. To jest super sprawa, szczególnie dla dziecka! Okolice farmy są przepiękne i spacer po wsi, a następnie ścieżką przyrodniczą jest niezwykły i pełen przygód.

Zachęcamy Was serdecznie do odwiedzenia tego miejsca. Tak bliski kontakt ze zwierzakami ( dla nas mieszcuchów 😉 ) jest wspaniałą i wartościową przygodą. Zwierzaki można głaskać, karmić, poznać ich zwyczaje, nietypowe zachowania, czy niespotykane rasy.
Warto też zaplanować sobie dłuższą wycieczkę, bo ta okolica ma wiele do zaoferowania. Szczególnie polecamy zamek w Kwidzynie i zamek w Gniewie oraz okoliczne lasy ze ścieżkami przyrodniczymi. Warto!

Namówiliśmy Was na wizytę? 🙂

 

Będzie nam szalenie miło jak podzielicie się tym wpisem z innymi! To dla nas największa nagroda 🙂 Dziękujemy!


KasiaMatka Polka Redaktorka. Na co dzień zajmuję się Familytime.pl – to moja praca i hobby. Piszę teksty, robię zdjęcia i filmy, przygotowuję zestawienia wydarzeń, odpisuję na komentarze, na wiadomości i robię wszystko, aby jak najwięcej rodzin, spędzało czas RAZEM 💙

A jeśli chcesz być z nami na bieżąco, zapraszamy na nasze pozostałe kanały 👇

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Publikacja: 5 lutego 2021

Komentarze (2)

  Kasia
  6 lutego 2021

  Cudowna sprawa.

   Kasia familytime.pl
   6 lutego 2021

   Fantastyczna! Polecamy 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
Zdalnie Sterowane BMW i8

W ramach naszej współpracy ze sklepem FlyToy.pl mieliśmy przyjemność testować zdalnie sterowane BMW i8! Ależ to…

City break Bergen, czyli rodzinny weekend w Norwegii!

Zacznijmy od tego, co to w ogóle jest ten city break? Jest to krótka podróż do…

City break Wilno, czyli rodzinny weekend na Litwie!

Nasz pierwszy w tym roku city break był dość spontaniczny. Wilno chodziło nam po głowie od…

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner