Znajdź nas na:
Terapeutyczne Pastwiska – co to takiego i czy warto?

Terapeutyczne Pastwiska – co to takiego i czy warto?

W zeszły weekend odwiedziliśmy miejsce, które z pewnością pokocha każdy miłośnik zwierząt – Terapeutyczne Pastwiska. To ekofarma, która znajduje się zaledwie godzinę drogi od Trójmiasta w miejscowości Widlice Górne niedaleko Gniewu.

Dokładna lokalizacja: https://goo.gl/maps/hCKSi1AWVuycZmcY6

To miejsce założyła rodzina z Trójmiasta, która postanowiła rzucić wielkomiejskie życie dla hodowli zwierzaków. Działają od niedawna, a już zebrali sporą rzeszę fanów (w tym nas 😊).
Na tę chwilę na farmie możemy spotkać kury, owce, barany, kozy i najsłodszą na świecie świnkę miniaturkę – Henia! W tym tygodniu pojawiły się na farmie rownież dwa małe baranki, które goście będą mogli nakarmić z butelki! A niebawem do tej wesołej ekipy dołączą jeszcze alpaki!

Na wizytę w Terapeutycznych Pastwiskach należy się umówić przez  fanpage Terapeutyczne Pastwiska  lub telefonicznie. Rezerwuje się miejsce na konkretny dzień i godzinę. W weekend dwugodzinne spotkanie ze zwierzakami dla rodziny/ grupy do 4 osób, to koszt 80 zł. Jest możliwość również godzinnego spotkania dla grupy do 4 osób, w cenie 60 zł. W tygodniu ceny są niższe.
Podczas naszej wizyty w Terapeutycznych Pastwiskach, naszą przewodniczką była Właścicielka, która z chęcią odpowiadała na wszystkie pytania dotyczące zwierzaków i tego, jak to jest “rzucić wszystko i zamieszkać w Widlicach”😊. Oprócz tego mogliśmy karmić zwierzaki, głaskać je, a nawet przytulać. Zwierzaki są oswojone i chętne do zabawy w zamian za kawałek jabłka lub buraka! Wisienką na torcie takiej wycieczki jest spacer z kozą lub owcą. To jest super sprawa, szczególnie dla dziecka! Okolice farmy są przepiękne i spacer po wsi, a następnie ścieżką przyrodniczą jest niezwykły i pełen przygód.

Zachęcamy Was serdecznie do odwiedzenia tego miejsca. Tak bliski kontakt ze zwierzakami ( dla nas mieszcuchów 😉 ) jest wspaniałą i wartościową przygodą. Zwierzaki można głaskać, karmić, poznać ich zwyczaje, nietypowe zachowania, czy niespotykane rasy.
Warto też zaplanować sobie dłuższą wycieczkę, bo ta okolica ma wiele do zaoferowania. Szczególnie polecamy zamek w Kwidzynie i zamek w Gniewie oraz okoliczne lasy ze ścieżkami przyrodniczymi. Warto!

Namówiliśmy Was na wizytę? 🙂

 

Będzie nam szalenie miło jak podzielicie się tym wpisem z innymi! To dla nas największa nagroda 🙂 Dziękujemy!


KasiaMatka Polka Redaktorka. Na co dzień zajmuję się Familytime.pl – to moja praca i hobby. Piszę teksty, robię zdjęcia i filmy, przygotowuję zestawienia wydarzeń, odpisuję na komentarze, na wiadomości i robię wszystko, aby jak najwięcej rodzin, spędzało czas RAZEM 💙

A jeśli chcesz być z nami na bieżąco, zapraszamy na nasze pozostałe kanały 👇

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Publikacja: 5 lutego 2021

Komentarze (3)

    Kasia
    6 lutego 2021

    Cudowna sprawa.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto przeczytać
Punkt widokowy na Glinnej Górze!

Zapraszamy na Punkt widokowy na Glinnej Górze w Sopocie! Punkt znajduje się nad Stadionem Leśnym (Lekkoatletycznym)…

Gdzie na ryby?

Osoby, które obserwują nas na Instagramie wiedzą, że uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu. Jak tylko…

Punkt widokowy Strzeleckie Wzgórze

Zabieramy Was na spacer po Sopocie! Ale nie będzie to spacer po Molo, po plaży, czy…