Znajdź nas na:
Park leśny podworski w Wojanowie

Park leśny podworski w Wojanowie

Niedaleko Trójmiasta, obok Pruszcza Gdańskiego, znajduje się Park podworski w Wojanowie. Niezwykłe miejsce z historią w tle.

Park w Wojanowie jest idealnym miejscem na rodzinny spacer. Znajdują się w nim trzy zbiorniki wodne, ładne i zadbane alejki do spacerowania, stare, potężne drzewa i pomost nad mokradłami, który prowadzi do amfiteatru i placu zabaw z wielką zjeżdżalnią i tyrolką.

My byliśmy oczarowani tym parkiem. Zieleń, kwitnące kwiaty, kaczki i łabędzie z młodymi, śpiewające ptaki, śmiejące się dzieci na placu zabaw. A z drugiej strony prawie dwusetne stare, potężne i niebezpieczne drzewa, które zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Pomiędzy alejkami znajdziemy kody QR, dzięki którym dowiemy się więcej o bujnej roślinności parku podworskiego w Wojanowie.

Jeśli jeszcze nie byliście w tym parku, to bardzo Wam polecamy! Dodatkowo w każdą sobotę czerwca o godz. 17:00 w amfiteatrze w Parku w Wojanowie , odbywać się będą spektakle dla dzieci! Sprzedaż biletów (10 zł) będzie prowadzona na miejscu, na godzinę przed spektaklami. Płatność tylko gotówką. Szczegóły spektakli znajdziecie tutaj!

Przy parku jest niewielki „dziki” parking. Znajdziecie go przy drodze, pomiędzy zbiornikami wody. Niedaleko znaku „Gmina Pruszcz Gdański wita w Sołectwie Wojanowo”. Znaliście to miejsce? Dajcie koniecznie znać 🙂

Jeśli spodobał Ci się wpis, to zostaw proszę po sobie znak. Udostępnij, polub, skomentuj. Dziękujemy!


KasiaMatka Polka Redaktorka. Na co dzień zajmuję się Familytime.pl – to moja praca i hobby. Piszę teksty, robię zdjęcia i filmy, przygotowuję zestawienia wydarzeń, odpisuję na komentarze, na wiadomości i robię wszystko, aby jak najwięcej rodzin, spędzało czas RAZEM 💙

A jeśli chcesz być z nami na bieżąco, zapraszamy na nasze pozostałe kanały 👇

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Publikacja: 15 czerwca 2021

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
Chcesz planować wyjazdy z dziećmi, ale boisz się zmiany planów? Ta opcja uratuje twoje pieniądze!

Kolonia i ferie dla dzieci, rodzinny weekend w Polsce, wymarzone wakacje za granicą, wyjazd na narty,…

Restauracja Fischgarten w Gdańsku!

Niedawni mieliśmy okazję ponownie zagościć w Restauracji Fischgarten w Oliwie. Tym razem otrzymaliśmy zaproszenie od restauracji,…

Ferie Zimowe Ninja Kids – sztuka przetrwania, języki obce i dobra zabawa – połączenie prawdziwego mistrza!

Ferie Zimowe Ninja Kids uczą praktycznych umiejętności, a Ty jako rodzic – wiadomo! Zyskujesz czas na…