Znajdź nas na:
Park leśny podworski w Wojanowie

Park leśny podworski w Wojanowie

Niedaleko Trójmiasta, obok Pruszcza Gdańskiego, znajduje się Park podworski w Wojanowie. Niezwykłe miejsce z historią w tle.

Park w Wojanowie jest idealnym miejscem na rodzinny spacer. Znajdują się w nim trzy zbiorniki wodne, ładne i zadbane alejki do spacerowania, stare, potężne drzewa i pomost nad mokradłami, który prowadzi do amfiteatru i placu zabaw z wielką zjeżdżalnią i tyrolką.

My byliśmy oczarowani tym parkiem. Zieleń, kwitnące kwiaty, kaczki i łabędzie z młodymi, śpiewające ptaki, śmiejące się dzieci na placu zabaw. A z drugiej strony prawie dwusetne stare, potężne i niebezpieczne drzewa, które zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Pomiędzy alejkami znajdziemy kody QR, dzięki którym dowiemy się więcej o bujnej roślinności parku podworskiego w Wojanowie.

Jeśli jeszcze nie byliście w tym parku, to bardzo Wam polecamy! Dodatkowo w każdą sobotę czerwca o godz. 17:00 w amfiteatrze w Parku w Wojanowie , odbywać się będą spektakle dla dzieci! Sprzedaż biletów (10 zł) będzie prowadzona na miejscu, na godzinę przed spektaklami. Płatność tylko gotówką. Szczegóły spektakli znajdziecie tutaj!

Przy parku jest niewielki „dziki” parking. Znajdziecie go przy drodze, pomiędzy zbiornikami wody. Niedaleko znaku “Gmina Pruszcz Gdański wita w Sołectwie Wojanowo”. Znaliście to miejsce? Dajcie koniecznie znać 🙂

Jeśli spodobał Ci się wpis, to zostaw proszę po sobie znak. Udostępnij, polub, skomentuj. Dziękujemy!


KasiaMatka Polka Redaktorka. Na co dzień zajmuję się Familytime.pl – to moja praca i hobby. Piszę teksty, robię zdjęcia i filmy, przygotowuję zestawienia wydarzeń, odpisuję na komentarze, na wiadomości i robię wszystko, aby jak najwięcej rodzin, spędzało czas RAZEM 💙

A jeśli chcesz być z nami na bieżąco, zapraszamy na nasze pozostałe kanały 👇

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Publikacja: 15 czerwca 2021

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
Weekendowy rozkład jazdy! TOP 10 rodzinnych wydarzeń!

To będzie świetny weekend z mnóstwem atrakcji! Jak co tydzień, przygotowałam dla Was zestawienie TOP 10…

Nowe miejsce na rozrywkowej mapie Trójmiasta!

Nowe miejsce na rozrywkowej mapie Trójmiasta! Poznajcie DeJa Vu Muzeum – interaktywne muzeum złudzeń optycznych i…

Miejsce na Kaszubach, które trzeba odwiedzić!

W małej, kaszubskiej miejscowości Strysza Buda (niedaleko Kartuz) znajduje się Park Miniatur, Park Gigantów i nowość…