Znajdź nas na:
Miejsce na Kaszubach, które trzeba odwiedzić!

Miejsce na Kaszubach, które trzeba odwiedzić!

W małej, kaszubskiej miejscowości Strysza Buda (niedaleko Kartuz) znajduje się Park Miniatur, Park Gigantów i nowość Kaszubski Gracik, gdzie znajdziemy mnóstwo atrakcji dla całej rodzin. A co dokładnie, dowiecie się z tego wpisu.

PARK MINIATUR – znajdziemy tam ponad 70 makiet najsłynniejsze budowli świata, zabytków Kaszub i Pomorza oraz z innych regionów polski. Wszystkie budowle są w skali 1:25 i wiernie odwzorowują oryginały. W Parku Miniatur możemy podziwiać wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Statuę Wolności, jak również Gdański Żuraw, Bazylikę Mariacką, Ołtarz Papieski w Sierakowicach, czy zamek w Bytowie. Dodatkowo w ramach parku możemy zwiedzić Bajkową Krainę z postaciami z ulubionych bajek dzieci, Mini Zoo (gdzie obsługa nosi koszulki z napisem „Nie wszystko mam miniaturowe 😉 ), Zamek Strachu, plac zabaw z trampoliną i Gabinet Śmichu z krzywymi zwierciadłami. Zwiedzanie Parku Miniatur nie zajmuje dużo czasu. Na niego zarezerwujcie sobie 30 min – max godzinę.
park miniatur

PARK GIGANTÓW – w nim wszystko jest ogromne! Znajdziemy tam ogromne ptaki, owady XXL, dinozaury, czy gigantyczne przedmioty codziennego użytku. Na terenie Parku Gigantów znajduje się również prawie 40 metrowy samolot ze zjeżdżalnią, drewniany labirynt, podest widokowy, mini golf, plac zabaw, kącik dla najmłodszych z kulkami oraz bar z przekąskami. Atrakcje rozłożone są na dużym terenie, więc aby obejrzeć wszystko, trzeba się nachodzić. Całe szczęście część eksponatów znajduje się w lesie, więc podczas upałów można zaznać trochę cienia (to nas uratowało!). Przy barze jest też dużo stołów i ławek pod parasolami, także można zrobić sobie dłuższą przerwę w komfortowych warunkach.
park miniatur

KASZUBSKI GRACIK – znajduje się zaraz obok Parku Gigantów. To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji! Znajdują się w nim auta ze znanych filmów i bajek, auta PRLu, nietypowe pojazdy, krążowniki z Hollywoodzkich produkcji i inne ciekawe okazy! Wszystko oczywiście w skali 1:1! Robi wrażenie!
park miniatur

Park Miniatur, Gigantów i Kaszubski Gracik, to kolejne miejsce, które się rozwija. Brawo! Byliśmy tam kilka lat temu, więc mamy porównanie. Zdecydowanie polecamy! Wszystko idzie w dobrą stronię. Coraz więcej atrakcji, eksponatów i nowych pomysłów, aby chcieć wracać tam co roku😊 Byliśmy w Stryszej Budzie z piątką dzieci w wieku 5-8 lat i absolutnie każde dziecko wyszło przeszczęśliwe! Tylu „O WOW”, to ja dawano nie słyszałam😉 Na pewno wrócimy w przyszłym roku!

Podpowiedzi:

  • Najkorzystniej kupić jeden bilet do wszystkich trzech parków (44 zł normalny, 34 zł ulgowy, dzieci do lat 3 wchodzą za darmo),
  • Zarezerwujcie na zwiedzanie 3-4 godziny (co najmniej!).
  • Z Parku Miniatur do Parku Gigantów i Kaszubskiego Gracika jeździ darmowa kolejka (warto na nią chwilę poczekać, ponieważ trasa prowadzi pod górkę około 5 – 10 min drogi spacerem). Oczywiście kolejka jeździ w dwie strony.
  • Przed wejściem do Parku Miniatur jest darmowy parking.
  • Dokładana lokalizacja (o tutaj!) Mirachowo – Strysza Buda, ul. Kartuska 30 (https://www.kaszubskiparkminiatur.com.pl).
  • Parki czynne są od 9:00 do 19:00.
  • My odwiedziliśmy parki w tygodniu, podczas naszego pobytu na Kaszubach i ludzi było bardzo mało.

Kto był palec do budki 😉 Jak wrażenia? Co Wam się najbardziej podobało?


Jeśli spodobał Ci się wpis, to zostaw proszę po sobie znak. Udostępnij, polub, skomentuj. Dziękujemy!


KasiaMatka Polka Redaktorka. Na co dzień zajmuję się Familytime.pl – to moja praca i hobby. Piszę teksty, robię zdjęcia i filmy, przygotowuję zestawienia wydarzeń, odpisuję na komentarze, na wiadomości i robię wszystko, aby jak najwięcej rodzin, spędzało czas RAZEM 💙

A jeśli chcesz być z nami na bieżąco, zapraszamy na nasze pozostałe kanały 👇

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

park miniatur

Publikacja: 13 lipca 2021

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski!…

Chcesz planować wyjazdy z dziećmi, ale boisz się zmiany planów? Ta opcja uratuje twoje pieniądze!

Kolonia i ferie dla dzieci, rodzinny weekend w Polsce, wymarzone wakacje za granicą, wyjazd na narty,…

Kino Helios Gdynia z dwiema salami Dream!

Czy marzyliście kiedyś, aby oglądać filmy w kinie i leżeć jak na wygodnej kanapie? Zachwycać się…

Cookie Consent with Real Cookie Banner