Znajdź nas na:
Festiwal Ojce i Dziatki po raz kolejny nad Bałtykiem!

Festiwal Ojce i Dziatki po raz kolejny nad Bałtykiem!

Po Warszawie, Radomiu i Katowicach na trasie festiwalu czas na perłę Bałtyku – Sopot. To tu organizatorzy w dniach 23-25 lipca planują szereg spotkań i warsztatów, a także charakterystyczne dla Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki wydarzenia specjalne, wywołujące co roku ogromne emocje. 

Należeć będą do nich bez wątpienia plener artystyczny z Marcinem Minorem, którego ilustracje stworzone do „Baśni” Braci Grimm zagoszczą w Sopotece,  oraz rejs statkiem „Pirat” w towarzystwie jednego z najpopularniejszych autorów książek przygodowych i historycznych Pawłem Wakułą.

Ponadto z dziećmi spotkają się: Małgorzata Swędrowską, Anna Paszkiewicz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel oraz Anita Głowińska.

Wszystkie wydarzenia festiwalowe przeznaczone są dla rodzin: dzieci z rodzicami lub dziadkami. Jak podkreślają organizatorzy, to bardzo ważne, by nawyki czytelnicze utrwalały się na gruncie rodziny, w atmosferze kreatywnej wspólnej zabawy.

Wydarzenia przygotowane są we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczna w Sopocie, która od pierwszej edycji jest partnerem festiwalu. Ponadto, w dniach 14-28.07.2021 w księgarni Ambelucja będzie można oglądać wystawę „Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim!” przedstawiającą ilustracje Józefa Wilkonia z książki „Pierwsze czytanki dla…”.

Należy pamiętać, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy, natomiast obowiązują zapisy: www.festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-sopot/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partner Fundacja PZU.

Publikacja: 14 lipca 2021

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
Weekendowy rozkład jazdy! TOP 10 rodzinnych wydarzeń!

To będzie świetny weekend z mnóstwem atrakcji! Jak co tydzień, przygotowałam dla Was zestawienie TOP 10…

Nowe miejsce na rozrywkowej mapie Trójmiasta!

Nowe miejsce na rozrywkowej mapie Trójmiasta! Poznajcie DeJa Vu Muzeum – interaktywne muzeum złudzeń optycznych i…

Miejsce na Kaszubach, które trzeba odwiedzić!

W małej, kaszubskiej miejscowości Strysza Buda (niedaleko Kartuz) znajduje się Park Miniatur, Park Gigantów i nowość…