Znajdź nas na:
Kameralny park rozrywki na Kaszubach!

Kameralny park rozrywki na Kaszubach!

Poznajcie Forest Park w Załkowie – kameralny park rozrywki na Kaszubach!

Forest Park, to przede wszystkim świetny park linowy z trzema trasami, o różnym stopniu trudności. Znajdziemy tam trasę zieloną – najłatwiejszą, niebieską – średnią i czerwoną – najtrudniejszą. Nasi trzej testerzy w wieku 6 i 8 lat pokonali dwie trasy – zieloną i niebieską.
park

Przed wyborem trasy należy się zmierzyć, aby wiedzieć, która trasa będzie dla nas odpowiednia. Trasa zielona jest (z tego co pamiętam) od 120 cm wzrostu, natomiast trasa średnia – niebieska od 140 cm wzrostu. Sześcioletni kompan naszej podróży załapał się jedynie na trasę zieloną, natomiast naszych dwóch ośmiolatków mogło skorzystać z trasy niebieskiej.
park

Trasa zielona i niebieska są dość długie i każda z nich ma około 17 przeszkód. Trasę zieloną pokonujemy na wysokości około 2 metrów nad ziemią, natomiast trasę niebieską już zdecydowanie wyżej. Z tego co czytałam, trasa czerwona jest raczej dla dorosłych lub bardzo wysportowanej młodzieży. Przed pokonaniem trasy, każdy przechodzi obowiązkowe szkolenie.

park

Park linowy jest świetnie zaprojektowany. Znajduje się pomiędzy drzewami, także można zaznać też trochę cienia. Przeszkody na trasach są ciekawe i różnorodne. Kilka z nich było dla Oskara dużym zaskoczeniem. Niektóre elementy były łatwiejsze, niektóre trochę trudniejsze, jednak nikt z naszej ekipy nie miał problemu, żeby ukończyć trasę. Oskar trasę niebieską pokonał w około 25 min. Zaznaczę, że szedł dość pewnie i szybko i udało mu się ominąć kilka osób, które akurat odpoczywały na podestach 😊 Podrzucam cennik z fanpage’a Forest Parku.

Bilety kupujemy na ilość przejść, a nie na daną trasę. To oznacza, że możemy kupić np. 2 przejścia i skorzystać z dwóch różnych tras.parkOprócz parku linowego Forest Park ma jeszcze inne atrakcje:

  • Zjeżdżalnia pontonowa
  • Strzelnica
  • Basen z motorówkami (chłopcy pływali i byli mega zadowoleni)
  • Samochodziki (takie co się strzela laserami i przeciwników i gdy trafimy laserem w tarcze uruchamia się „młoteczek”, którym otrzymujemy cios w tył głowy 😉 Brzmi strasznie, ale dzieci ten młoteczek nawet nie dosięga, a ja nie niestety musiałam to przeżyć 😉 )
  • Plac zabaw dla maluszków – piaskownica, bujane koniki.

park

Przed Forest Parkiem znajduje się spory, darmowy parking oraz budka z lodami. Dodatkowo w kasie możemy kupić zimne napoje. To nam uratowało życie, bo byliśmy w okropnym upale i nasze zapasy wody, szybko zrobiły się ciepłe.

Miejsce świetne! Najważniejsze, że chłopcy bawili się rewelacyjnie i po mistrzowsku pokonali dwie trasy w parku linowym. Polecamy! Miejsce jest zadbane, a obsługa miła i pomocna.

Lokalizacja – kliknij tutaj!

Lubicie tego typu atrakcje? Dajcie znać!


Jeśli spodobał Ci się wpis, to zostaw proszę po sobie znak. Udostępnij, polub, skomentuj. Dziękujemy!


KasiaMatka Polka Redaktorka. Na co dzień zajmuję się Familytime.pl – to moja praca i hobby. Piszę teksty, robię zdjęcia i filmy, przygotowuję zestawienia wydarzeń, odpisuję na komentarze, na wiadomości i robię wszystko, aby jak najwięcej rodzin, spędzało czas RAZEM 💙

A jeśli chcesz być z nami na bieżąco, zapraszamy na nasze pozostałe kanały 👇

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

park

Publikacja: 15 lipca 2021

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
City break Bergen, czyli rodzinny weekend w Norwegii!

Zacznijmy od tego, co to w ogóle jest ten city break? Jest to krótka podróż do…

Zdalnie Sterowane BMW i8

W ramach naszej współpracy ze sklepem FlyToy.pl mieliśmy przyjemność testować zdalnie sterowane BMW i8! Ależ to…

City break Wilno, czyli rodzinny weekend na Litwie!

Nasz pierwszy w tym roku city break był dość spontaniczny. Wilno chodziło nam po głowie od…

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner