Znajdź nas na:
Obiekty Góry Gradowej bez tajemnic. Hevelianum wydało „Spacerownik”

Obiekty Góry Gradowej bez tajemnic. Hevelianum wydało „Spacerownik”

Redita nie reduta, Koszary Schronowe a Nowe Koszary, Niskie i Wysokie Czoło Kurkowe… To nazwy miejsc i obiektów Góry Gradowej, których rozszyfrowanie i odnalezienie na mapie rozległych terenów Hevelianum może być wyzwaniem. Z pomocą przychodzi nowa publikacja „Dzieje Fortu. Spacerownik”.

To druga po „Górze Gradowej – krótkiej historii”, samodzielnie wydana przez Hevelianum, publikacja. Zaprezentowano w niej siedemdziesiąt różnych obiektów znajdujących się na Górze Gradowej i w jej najbliższej okolicy. Każdy zabytek, miejsce, wystawa czy pomnik zostały opatrzone ilustracjami oraz krótkimi, ciekawymi opisami.

Jak wskazuje sam tytuł książki, zaproponowano ponadto trzy trasy zwiedzania, w tym także wzdłuż stałej, bezpłatnej wystawy historycznej „Dzieje Fortu”. Z pomocą publikacji i dołączonego do niego planu Hevelianum można wygodnie samodzielnie zwiedzić Górę Gradową i odkryć jej fascynującą historię.

– Hevelianum to teren usłany zabytkowymi obiektami, poukrywanymi między wzniesieniami dawnych fortyfikacji. Zdając sobie sprawę, że nie jest najłatwiejszy do zwiedzania, Hevelianum wydało właśnie „Spacerownik”. Znajdą w nim państwo kolorowe ilustracje, rzetelne, krótkie opisy, a także załączoną mapkę. – mówi Jan Daniluk, historyk Hevelianum, autor publikacji.

Jan Daniluk to doktor historii, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Pełnomocnik dyrektora Hevelianum ds. historii i dziedzictwa kulturowego. Historią zawodowo zajmuje się od 14 lat. Pasjonat i badacz historii Gdańska oraz Sopotu (XIX-XX w.). Zajmuje się także historią II wojny światowej. W Hevelianum można kupić także jego książkę pt. „Góra Gradowa – krótka historia” (wyd. 2020 r.), pierwsze po wielu latach podsumowanie badań nad historią Góry Gradowej, uwzględniające jej najnowszą historię – rewitalizację, która przywróciła tę część miasta gdańszczanom i gdańszczankom.

„Dzieje Fortu. Spacerownik” można kupić w sklepie Hevelianum (przy kasach) w cenie 20 zł lub wysyłkowo (doliczając koszt przesyłki).

Sprzedaż i informacja:

malgorzata.globinska@hevelianum.pl

tel. 48 517 084 158

Zaproszenie wideo: https://youtu.be/Lqcz-KMZW_s

Publikacja: 27 lipca 2021

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Warto przeczytać
Długi weekend w Trójmieście!

Długi weekend w Trójmieście przed nami! Zapraszam na zestawienie najciekawszych rodzinnych wydarzeń! Tym razem zestawienie troszkę…

Długi weekend za miastem!

Poznajcie wydarzenia dla rodzin na długi weekend za miastem! Zapraszam na zestawienie wydarzeń w bliższej i…

Farma Alexa poleca się na rodzinną wycieczkę!

Witajcie w prawdziwie wiejskiej przygodzie! To tegoroczne hasło przewodnie pierwszego w Polsce rolniczego parku rozrywki –…