Znajdź nas na:
Jubileuszowa 10 edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska pod hasłem „Biegaj, skacz i tańcz w Gdańsku”

Jubileuszowa 10 edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska pod hasłem „Biegaj, skacz i tańcz w Gdańsku”

10 kwietnia o 20:00 ruszyły zapisy na 10 edycję Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska 2022. Przez ostatnie lata impreza gościła w sumie 14 dzielnic, takich jak: Zaspa Młyniec i Rozstaje, Przymorze Wielkie, Brzeźno, Strzyża, Siedlce, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Ujeścicko-Łostowice, Żabianka-Jelitkowo-Wejhera- Tysiąclecia, Kokoszki( osiedla Kiełpino Górne), Orunia Dolna – św. Wojciech – Lipce oraz Orunia Górna Gdańsk Południe.

„Podczas 9 edycji naszego cyklu wystąpiło prawie 20 tysięcy dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób. Niektóre dzieci, które wystartowały w naszym cyklu blisko dziesięć lat temu- dzisiaj reprezentują Gdańsk na międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych. Dla nas jako organizatorów to największa nagroda za trud włożony w organizację wydarzenia. Należy podkreślić, ze biegaliśmy w różnych ciekawych zakątkach Gdańska, poznawaliśmy i odkrywaliśmy dzielnice na nowo jak również wskazywaliśmy, że warto w nie zainwestować jako miejsca rekreacji dla mieszkańców” – mówi Kamil Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022.

W tym roku organizator  Klub Lekkoatletycznych Lechia Gdańsk wraz z radami dzielnic Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, Strzyża oraz Orunia Górna – Gdańsk Południe szykują trzy etapy w trzech dzielnicach Gdańska. 4 czerwca rozpocznie się cały cykl, który ruszy mocnym akcentem podczas Święta Zaspy. Impreza na Zaspie odbędzie się po raz kolejny w Parku im. Jana Pawła II. Z kolei na koniec miesiąca organizatorzy zapraszają na druga stronę ulicy Grunwaldzkiej- na dzielnice Strzyża, gdzie ostatni raz Grand Prix gościło w 2019 roku. Ostatni etap odbędzie się na początku września i towarzyszyć będzie Świętu Orunii Górnej, a dokładniej dzielnicy Orunia Górna Gdańsk Południe. Tam organizatorzy zaplanowali podsumowanie całego cyklu.

Ilość biegów oraz kategorie pozostają bez zmian. W biegach mogę wziąć udział wszyscy chętni zawodnicy, nie tylko mieszkańcy Gdańska. Dodatkowo organizator zapowiedział dekorowanie najlepszej trójki OPEN w biegu na 5 km. Dekoracje w kategoriach wiekowych i z podziałem na kobiety i mężczyzn pozostają bez zmian.

Kategorie oraz orientacyjne dystanse:
Bieg Brzdąca – kategoria rocznik 2022-2018 =150 – 200 m
Bieg Malucha – kategoria rocznik 2017 -2016 (K – M) =150 – 200 m
Bieg Dzieci Młodszych – kategoria rocznik 2015-2013 (K – M) = około 600 m
Biegu Dzieci Starszych – kategoria rocznik 2012 -2010 (K – M) = około 600 m
Biegu Młodzieżowy- kategoria rocznik 2009 – 2006 (K – M) = około 1000m

Bieg Główny – 5km
– Klasyfikacja OPEN (K – M)
– kategoria do lat 30 roczniki 2005-1992 (K – M)
– kategoria 31-40 roczniki 1991-1982 (K – M)
– kategoria 41-50 roczniki 1981 – 1972 (K – M)
– kategoria 50+ ( roczniki powyżej 1971 K i M)

„W tym roku powracamy do Klasyfikacji Generalnej całego cyklu. Podczas trzech etapów zawodnicy i zawodniczki będą zbierali punkty do klasyfikacji. Najlepsza trójka każdej kategorii wiekowej zostanie udekorowana podczas ostatniego etapu.  ”- mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022.

Opłata wpisowa (dotyczy tylko biegu głównego 5km) wynosi za jeden etap 25 zł- warto zapisać się wcześniej, ponieważ do 19.04.2022 wpisowe wyniesie 20 zł. W pakiecie podstawowym każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, wodę, posiłek/banan/baton oraz pakiet sponsorski.  Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg, pakiet otrzymują bezpłatnie(wymagana wcześniejsza rejestracja internetowa). Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich ( w Biegu na 5 km), w biurze zawodów wynosi 50 zł.

Dodatkowo dajemy możliwość zakupu rozszerzonych pakietów startowych wzbogaconych o komin wielofunkcyjny, specjalnie przygotowaną na 10 edycję cyklu koszulkę wielofunkcyjną oraz pakiet FULL z koszulką i kominem.

Poniżej wszystkie rodzaje pakietów startowych.

  • pakiet BASIC – opłata wpisowa 25 zł za etap (w dniu etapu 50 zł) Do 19.04.2022 opłata 20 zł !
  • pakiet EXTRA z kominem wielofunkcyjnym – opłata wpisowa 35 zł za etap (w dniu etapu 65 zł)
  • pakiet LARGE z koszulką – opłata wpisowa 60 zł za etap (w dniu etapu 90 zł)
  • pakiet FULL z koszulką i kominem wielofunkcyjnym – opłata wpisowa 70 zł za etap (w dniu etapu 100 zł)

„Pozostawiamy biegi dziecięce i młodzieżowe bezpłatne. Chcemy dalej wspierać rozwój sportu wśród najmłodszych i zachęcać jak największą ilość rodzin do wzięcia udziału w naszych wydarzeniach. Warto zaznaczyć, że każda złotówka przekazana przez uczestników Biegu Głównego wspiera właśnie ten cel.” – mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022.

Pamiątkowe medale dla każdego uczestnika to już tradycja. O tym jak wyglądać będzie medal organizatorzy mają niebawem uchylić rąbka tajemnicy. Ale na pewno warto będzie go mieć w domu. Pamiątkę w postaci drewnianego medalu otrzyma każdy uczestnik biegu.

Oprócz rywalizacji, podczas każdego etapu odbywa się święto danej dzielnicy. W tym roku wszystkim trzem etapom, czyli Zaspie, Orunii Górnej Gdańsk Południe oraz Strzyży towarzyszyć będą liczne atrakcje. Na scenie wystąpią młode talenty z gdańskich szkół, dostępnych będzie sporo stoisk sponsorskich a na najmłodszych przygotowane będą stacje sportowe .

„Oprócz sportowej rywalizacji, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska to możliwość bezpłatnych porad specjalistów z zakresu dietetyki, treningu i rehabilitacji jak również mnóstwo atrakcji na stoiskach sponsorskich oraz możliwość wsparcia i spełnienia marzenia kolejnego podopiecznego Fundacji Mam Marzenie” – mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska.

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie  www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB – Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska

Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk,

Partner Oficjalny: Ministerstwo Sportu,

Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak

Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje, Rada Dzielnicy Orunia Górna Gdańsk Południe, Rada Dzielnicy Strzyża

Sponsorzy i partnerzy: Helios, Dakkar, Sonpap, Polar, PreZero, Footcomfort, Acel, Security Servis, Radkom, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, GIWK, Gdańskie Wody,  Fundacja Morze Aktynowości, Fundacja Mam Marzenie oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

Łączność zapewnia Radkom.

Parter: Fundacja Morze Aktywności, Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska, Fundacja Mam Marzenie

Wsparcie w realizacji imprezy Wolontariat Gdańsk

Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, www.gdansk.pl, Trójmiasto.pl oraz Familytime.pl

Etapy Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022

  1. GP Zaspa Młyniec – Święto Zaspy – ( Park im. Jana Pawła II ) – 4.06.2022 r. (sobota)
  2. GP Strzyża – miejsce w trakcie ustalania –  06.2022 (niedziela)
  3. GP Orunia Górna – Gdańsk Południe – (Zbiornik Augustowska – ulica Białowieska-Raduńska) – 10.09.2022 (sobota).

Familytime.pl jest Patronem Medialnym 10 edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska.


KasiaMatka Polka Redaktorka. Na co dzień zajmuję się Familytime.pl – to moja praca i hobby. Piszę teksty, robię zdjęcia i filmy, przygotowuję zestawienia wydarzeń, odpisuję na komentarze, na wiadomości i robię wszystko, aby jak najwięcej rodzin, spędzało czas RAZEM!
biegowe grand prix dzielnic gdańska

DOŁĄCZ DO NAS:

FACEBOOK

INSTAGRAM

Publikacja: 11 kwietnia 2022

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski!…

Chcesz planować wyjazdy z dziećmi, ale boisz się zmiany planów? Ta opcja uratuje twoje pieniądze!

Kolonia i ferie dla dzieci, rodzinny weekend w Polsce, wymarzone wakacje za granicą, wyjazd na narty,…

Kino Helios Gdynia z dwiema salami Dream!

Czy marzyliście kiedyś, aby oglądać filmy w kinie i leżeć jak na wygodnej kanapie? Zachwycać się…

Cookie Consent with Real Cookie Banner