Znajdź nas na:
Jubileuszowa 10 edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska pod hasłem „Biegaj, skacz i tańcz w Gdańsku”

Jubileuszowa 10 edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska pod hasłem „Biegaj, skacz i tańcz w Gdańsku”

10 kwietnia o 20:00 ruszyły zapisy na 10 edycję Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska 2022. Przez ostatnie lata impreza gościła w sumie 14 dzielnic, takich jak: Zaspa Młyniec i Rozstaje, Przymorze Wielkie, Brzeźno, Strzyża, Siedlce, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Ujeścicko-Łostowice, Żabianka-Jelitkowo-Wejhera- Tysiąclecia, Kokoszki( osiedla Kiełpino Górne), Orunia Dolna – św. Wojciech – Lipce oraz Orunia Górna Gdańsk Południe.

„Podczas 9 edycji naszego cyklu wystąpiło prawie 20 tysięcy dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób. Niektóre dzieci, które wystartowały w naszym cyklu blisko dziesięć lat temu- dzisiaj reprezentują Gdańsk na międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych. Dla nas jako organizatorów to największa nagroda za trud włożony w organizację wydarzenia. Należy podkreślić, ze biegaliśmy w różnych ciekawych zakątkach Gdańska, poznawaliśmy i odkrywaliśmy dzielnice na nowo jak również wskazywaliśmy, że warto w nie zainwestować jako miejsca rekreacji dla mieszkańców” – mówi Kamil Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022.

W tym roku organizator  Klub Lekkoatletycznych Lechia Gdańsk wraz z radami dzielnic Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, Strzyża oraz Orunia Górna – Gdańsk Południe szykują trzy etapy w trzech dzielnicach Gdańska. 4 czerwca rozpocznie się cały cykl, który ruszy mocnym akcentem podczas Święta Zaspy. Impreza na Zaspie odbędzie się po raz kolejny w Parku im. Jana Pawła II. Z kolei na koniec miesiąca organizatorzy zapraszają na druga stronę ulicy Grunwaldzkiej- na dzielnice Strzyża, gdzie ostatni raz Grand Prix gościło w 2019 roku. Ostatni etap odbędzie się na początku września i towarzyszyć będzie Świętu Orunii Górnej, a dokładniej dzielnicy Orunia Górna Gdańsk Południe. Tam organizatorzy zaplanowali podsumowanie całego cyklu.

Ilość biegów oraz kategorie pozostają bez zmian. W biegach mogę wziąć udział wszyscy chętni zawodnicy, nie tylko mieszkańcy Gdańska. Dodatkowo organizator zapowiedział dekorowanie najlepszej trójki OPEN w biegu na 5 km. Dekoracje w kategoriach wiekowych i z podziałem na kobiety i mężczyzn pozostają bez zmian.

Kategorie oraz orientacyjne dystanse:
Bieg Brzdąca – kategoria rocznik 2022-2018 =150 – 200 m
Bieg Malucha – kategoria rocznik 2017 -2016 (K – M) =150 – 200 m
Bieg Dzieci Młodszych – kategoria rocznik 2015-2013 (K – M) = około 600 m
Biegu Dzieci Starszych – kategoria rocznik 2012 -2010 (K – M) = około 600 m
Biegu Młodzieżowy- kategoria rocznik 2009 – 2006 (K – M) = około 1000m

Bieg Główny – 5km
– Klasyfikacja OPEN (K – M)
– kategoria do lat 30 roczniki 2005-1992 (K – M)
– kategoria 31-40 roczniki 1991-1982 (K – M)
– kategoria 41-50 roczniki 1981 – 1972 (K – M)
– kategoria 50+ ( roczniki powyżej 1971 K i M)

„W tym roku powracamy do Klasyfikacji Generalnej całego cyklu. Podczas trzech etapów zawodnicy i zawodniczki będą zbierali punkty do klasyfikacji. Najlepsza trójka każdej kategorii wiekowej zostanie udekorowana podczas ostatniego etapu.  ”- mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022.

Opłata wpisowa (dotyczy tylko biegu głównego 5km) wynosi za jeden etap 25 zł- warto zapisać się wcześniej, ponieważ do 19.04.2022 wpisowe wyniesie 20 zł. W pakiecie podstawowym każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, wodę, posiłek/banan/baton oraz pakiet sponsorski.  Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg, pakiet otrzymują bezpłatnie(wymagana wcześniejsza rejestracja internetowa). Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich ( w Biegu na 5 km), w biurze zawodów wynosi 50 zł.

Dodatkowo dajemy możliwość zakupu rozszerzonych pakietów startowych wzbogaconych o komin wielofunkcyjny, specjalnie przygotowaną na 10 edycję cyklu koszulkę wielofunkcyjną oraz pakiet FULL z koszulką i kominem.

Poniżej wszystkie rodzaje pakietów startowych.

  • pakiet BASIC – opłata wpisowa 25 zł za etap (w dniu etapu 50 zł) Do 19.04.2022 opłata 20 zł !
  • pakiet EXTRA z kominem wielofunkcyjnym – opłata wpisowa 35 zł za etap (w dniu etapu 65 zł)
  • pakiet LARGE z koszulką – opłata wpisowa 60 zł za etap (w dniu etapu 90 zł)
  • pakiet FULL z koszulką i kominem wielofunkcyjnym – opłata wpisowa 70 zł za etap (w dniu etapu 100 zł)

„Pozostawiamy biegi dziecięce i młodzieżowe bezpłatne. Chcemy dalej wspierać rozwój sportu wśród najmłodszych i zachęcać jak największą ilość rodzin do wzięcia udziału w naszych wydarzeniach. Warto zaznaczyć, że każda złotówka przekazana przez uczestników Biegu Głównego wspiera właśnie ten cel.” – mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022.

Pamiątkowe medale dla każdego uczestnika to już tradycja. O tym jak wyglądać będzie medal organizatorzy mają niebawem uchylić rąbka tajemnicy. Ale na pewno warto będzie go mieć w domu. Pamiątkę w postaci drewnianego medalu otrzyma każdy uczestnik biegu.

Oprócz rywalizacji, podczas każdego etapu odbywa się święto danej dzielnicy. W tym roku wszystkim trzem etapom, czyli Zaspie, Orunii Górnej Gdańsk Południe oraz Strzyży towarzyszyć będą liczne atrakcje. Na scenie wystąpią młode talenty z gdańskich szkół, dostępnych będzie sporo stoisk sponsorskich a na najmłodszych przygotowane będą stacje sportowe .

„Oprócz sportowej rywalizacji, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska to możliwość bezpłatnych porad specjalistów z zakresu dietetyki, treningu i rehabilitacji jak również mnóstwo atrakcji na stoiskach sponsorskich oraz możliwość wsparcia i spełnienia marzenia kolejnego podopiecznego Fundacji Mam Marzenie” – mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska.

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie  www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB – Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska

Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk,

Partner Oficjalny: Ministerstwo Sportu,

Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak

Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje, Rada Dzielnicy Orunia Górna Gdańsk Południe, Rada Dzielnicy Strzyża

Sponsorzy i partnerzy: Helios, Dakkar, Sonpap, Polar, PreZero, Footcomfort, Acel, Security Servis, Radkom, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, GIWK, Gdańskie Wody,  Fundacja Morze Aktynowości, Fundacja Mam Marzenie oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

Łączność zapewnia Radkom.

Parter: Fundacja Morze Aktywności, Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska, Fundacja Mam Marzenie

Wsparcie w realizacji imprezy Wolontariat Gdańsk

Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, www.gdansk.pl, Trójmiasto.pl oraz Familytime.pl

Etapy Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022

  1. GP Zaspa Młyniec – Święto Zaspy – ( Park im. Jana Pawła II ) – 4.06.2022 r. (sobota)
  2. GP Strzyża – miejsce w trakcie ustalania –  06.2022 (niedziela)
  3. GP Orunia Górna – Gdańsk Południe – (Zbiornik Augustowska – ulica Białowieska-Raduńska) – 10.09.2022 (sobota).

Familytime.pl jest Patronem Medialnym 10 edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska.


KasiaMatka Polka Redaktorka. Na co dzień zajmuję się Familytime.pl – to moja praca i hobby. Piszę teksty, robię zdjęcia i filmy, przygotowuję zestawienia wydarzeń, odpisuję na komentarze, na wiadomości i robię wszystko, aby jak najwięcej rodzin, spędzało czas RAZEM!

DOŁĄCZ DO NAS:

FACEBOOK

INSTAGRAM

Publikacja: 11 kwietnia 2022

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Warto przeczytać
Nie Dzień Dziecka, tylko Weekend Dziecka przed nami!

To będzie niesamowity weekend! Zapraszam na cotygodniowe zestawienie TOP 10 najciekawszych wydarzeń dla dzieci na weekend…

Centrum Nauki Experyment kończy 15 lat

1 czerwca 2007 roku – to właśnie tego dnia oficjalnie otwarto Centrum Nauki Experyment w Gdyni….

Jubileuszowa 10 edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska pod hasłem „Biegaj, skacz i tańcz w Gdańsku”

10 kwietnia o 20:00 ruszyły zapisy na 10 edycję Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska 2022. Przez…