Znajdź nas na:
Święto Zaspy już 4.06.2022 !

Święto Zaspy już 4.06.2022 !

To już kolejny rok kiedy Święto Zaspy rozpoczyna cykl Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Tegoroczne święto znowu zapowiada się bardzo ciekawe. Obok imprezy biegowej dla całych rodzin odbędzie się Ogólnopolski Dzień Marzeń, przygotowany wspólnie z Fundacją Mam Marzenie. W programie również Festyn Rodzinny z wieloma stoiskami oraz stacje sportowe z ogromem upominków dla uczestników. Dodatkowo na mieszkańców czekać będzie również część artystyczna z występami przedszkolaków oraz spektakl dla dzieci, który zakończy cały festyn.

Wszystko rozpocznie się o godzinie 10:00 w Parku im. Jana Pawła II. To już tradycja, że właśnie w tym miejscu odbywa się Święto Zaspy. Cały festyn zacznie się występami artystycznymi dzieci z Przedszkola nr 86,66 oraz 63. Równolegle w miasteczku Święta Zaspy rozpocznie się gra miejska Fundacji Mam Marzenie, stacje sportowe zorganizowane przez ZSP nr 5 oraz stoiska sponsorskie z wieloma atrakcjami.

„Święto Zaspy to wspólne święto każdego mieszkańca Zaspy, jak i sąsiadów, rodziny i przyjaciół z sąsiednich dzielnic. Każdego roku zapraszamy mieszkańców całego Gdańska, aby wspólnie się bawić sportowo, rekreacyjnie i kulturalnie.” – mówi Kamil Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022 jak również Święta Zaspy 2022

Po części artystycznej rozpocznie się część biegowa, która co roku przyciąga ponad 600 aktywnych uczestników. Ilość biegów oraz kategorie pozostają bez zmian. W biegach mogę wziąć udział wszyscy chętni zawodnicy, nie tylko mieszkańcy Gdańska. Dodatkowo organizator zapowiedział dekorowanie najlepszej trójki OPEN w biegu na 5 km. Dekoracje w kategoriach wiekowych i z podziałem na kobiety i mężczyzn pozostają bez zmian.

Kategorie oraz orientacyjne dystanse:

Bieg Brzdąca – kategoria rocznik 2022-2018 =150 – 200 m

Bieg Malucha – kategoria rocznik 2017 -2016 (K – M) =150 – 200 m

Bieg Dzieci Młodszych – kategoria rocznik 2015-2013 (K – M) = około 600 m

Biegu Dzieci Starszych – kategoria rocznik 2012 -2010 (K – M) = około 800 m

Biegu Młodzieżowy- kategoria rocznik 2009 – 2006 (K – M) = około 1000m

festyn rodzinny

Bieg Główny – 5km

– Klasyfikacja OPEN (K – M)

– kategoria do lat 30 roczniki 2005-1992 (K – M)
– kategoria 31-40 roczniki 1991-1982 (K – M)
– kategoria 41-50 roczniki 1981 – 1972 (K – M)

– kategoria 50+ ( roczniki powyżej 1971 K i M)

„W tym roku powracamy do Klasyfikacji Generalnej całego cyklu. Podczas trzech etapów zawodnicy i zawodniczki będą zbierali punkty do klasyfikacji. Najlepsza trójka każdej kategorii wiekowej zostanie udekorowana podczas ostatniego etapu.  ”- mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022.

Opłata wpisowa (dotyczy tylko Biegu Głównego 5km) wynosi za jeden etap 25 zł. W pakiecie podstawowym każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, wodę, posiłek/banan/baton oraz pakiet sponsorski.  Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg, pakiet otrzymują bezpłatnie(wymagana wcześniejsza rejestracja internetowa). Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich ( w Biegu na 5 km), w biurze zawodów wynosi 50 zł.

Dodatkowo dajemy możliwość zakupu rozszerzonych pakietów startowych wzbogaconych o komin wielofunkcyjny, specjalnie przygotowaną na 10 edycję cyklu koszulkę techniczną oraz pakiet FULL z koszulką i kominem.

Poniżej wszystkie rodzaje pakietów startowych.

  • pakiet BASIC – opłata wpisowa 25 zł za etap (w dniu etapu 50 zł)
  • pakiet EXTRA z kominem wielofunkcyjnym – opłata wpisowa 35 zł za etap (w dniu etapu 65 zł)
  • pakiet LARGE z koszulką – opłata wpisowa 60 zł za etap (w dniu etapu 90 zł)
  • pakiet FULL z koszulką i kominem wielofunkcyjnym – opłata wpisowa 70 zł za etap (w dniu etapu 100 zł).

„Pozostawiamy biegi dziecięce i młodzieżowe bezpłatne. Chcemy dalej wspierać rozwój sportu wśród najmłodszych i zachęcać jak największą ilość rodzin do wzięcia udziału w naszych wydarzeniach. Warto zaznaczyć, że każda złotówka przekazana przez uczestników Biegu Głównego wspiera właśnie ten cel.” – mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022.

Pamiątkowe medale dla każdego uczestnika to już tradycja. W tym roku na medal całego cyuklu składać się będą trzy części, które uczestnik może zebrać podczas trzech etapów. Całość złoży się na ikonę Herbu Wielkiego Gdańska.

„Oprócz sportowej rywalizacji, Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska to możliwość bezpłatnych porad specjalistów z zakresu dietetyki, treningu i rehabilitacji jak również mnóstwo atrakcji na stoiskach sponsorskich oraz możliwość wsparcia i spełnienia marzenia kolejnego podopiecznego Fundacji Mam Marzenie” – mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska.

Wielkie świętowanie zakończy o godzinie 14:15 spektakl dla dzieci Teatru Pinezka – „Epidemia śmiechu”

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie  www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB – Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska – oryginalna strona

Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk,

Partner Oficjalny: Ministerstwo Sportu,

Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak

Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje, ZSP nr 5, Fundacja Mam Marzenie

Sponsor Główny: Spravia

Sponsor Święta Zaspy: Galeria Zaspa

Sponsorzy i partnerzy: Helios, Good Luck Club, Park Linowy Port Brzeźno, Dakkar, Sonpap, Polar, PreZero, Footcomfort, Acel, Drukomania, Foot Comfort,  Security Servis, Gerlang,  Centrum Wolontariatu w Gdańsku, GIWK, Gdańskie Wody,  Fundacja Morze Aktynowości, oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, Croco- Roco Gdański Fundusz Sportowo- Rekreacyjny. Zadanie dofinansowane ze środków Miasta Gdańska

Łączność zapewnia Radkom.

Partner: Fundacja Morze Aktywności

Wsparcie w realizacji imprezy Wolontariat Gdańsk

Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, www.gdansk.pl, familytime.pl oraz trójmiasto.pl

Etapy Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2022

  1. GP Zaspa Młyniec – Święto Zaspy – ( Park im. Jana Pawła II ) – 4.06.2022 r. (sobota)
  2. GP Strzyża – Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Grunwaldzkiej 244 –  06.2022 (niedziela)
  3. GP Orunia Górna – Gdańsk Południe – (Zbiornik Augustowska – ulica Białowieska-Raduńska) – 10.09.2022 (sobota)

Familytime.pl jest Patronem Medialnym 10 edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska.


festyn rodzinny

festyn rodzinny

Publikacja: 30 maja 2022

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski!…

Chcesz planować wyjazdy z dziećmi, ale boisz się zmiany planów? Ta opcja uratuje twoje pieniądze!

Kolonia i ferie dla dzieci, rodzinny weekend w Polsce, wymarzone wakacje za granicą, wyjazd na narty,…

Kino Helios Gdynia z dwiema salami Dream!

Czy marzyliście kiedyś, aby oglądać filmy w kinie i leżeć jak na wygodnej kanapie? Zachwycać się…

Cookie Consent with Real Cookie Banner