Znajdź nas na:
GLOBALTICA – Festiwalu Kultur Świata

GLOBALTICA – Festiwalu Kultur Świata

GLOBALTICA to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych. Głównym celem Festiwalu Kultur Świata jest pokazywanie wielokulturowości, zaznajamianie z odmiennymi tradycjami i religiami.

Co ważne, na festiwalu Globaltica nie zobaczymy tych tradycji w „muzealnej” formie, zobaczymy raczej żywotność kulturowych inspiracji, odnajdziemy te obszary, gdzie kulturowe korzenie spotykają się ze współczesnością, gdzie to, co osadzone w tradycji staje się pożądane we współczesnej kulturze. Zapraszani muzycy ocalają tradycje od zapomnienia, czerpią z korzeni, by zaprezentować je we współczesnej odsłonie – oryginalne połączenia muzyczne to znak firmowy wielu zespołów, jakie zaprezentowały się w ciągu poprzednich edycji Festiwalu Globaltica. Głównym obszarem działania jest muzyka, jednak festiwal prezentuje także twórczość z innych dziedzin, takich jak literatura, sztuki plastyczne, fotografia czy film.

Główne wydarzenia festiwalowe zlokalizowane są w zabytkowym Parku Kolibki w Gdyni – to przestronna łąka otoczona drzewami, położona nad samym morzem, a jednocześnie znajdująca się przy głównej arterii na granicy Gdyni i Sopotu. Naturalne zalety tego miejsca, nieporównywalne do zamkniętej przestrzeni sali koncertowej, sprzyjają stworzeniu niepowtarzalnej imprezy na wysokim poziomie artystycznym.

Festiwal Globaltica, to wydarzenie dla całych rodzin. Przygotowana zostanie specjalna Strefa Kids, w którym znajdziecie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

STREFA KIDS:

Piątek 15.07.22 i sobota 16.07.22
Zabawy twórcze z KALAMO
Kalamo zaprasza wszystkie dzieci do strefy plastyczno-sensorycznej. Będzie tam można stworzyć ciekawe prace plastyczne wykorzystując materiały z recyklingu np. maski etniczne, łapacze snów, obrazki 3D a także tworzyć i bawić się masami plastycznymi.

Ponadto w planie są wielkie bańki mydlane i zabawy ruchowe.

Warsztaty plastyczne „ Tajemnice morskich głębin”
Podczas warsztatów plastycznych zanurzymy się w tajemnicze, morskie głębiny i rozejrzymy się dookoła. Czy pod wodą jest ciemno? Czy woda jest ciepła? Jakie stworzenia możemy tam spotkać? Czy wiecie, że meduzy występują w każdym oceanie świata, a nawet w niektórych jeziorach i stawach słodkowodnych? A co najważniejsze- mogą być jaskrawe i kolorowe.

Zapraszamy na kreatywne i twórcze warsztaty z tworzenia meduz- dla dużych i małych!

Warsztaty muzyczne „Poczuj rytm”
Edukacyjne Centrum Gitarowe P.M.Guitar zaprasza na warsztaty, podczas których przeniesiemy się w świat rytmu.

Wszystko co nas otacza jest rytmiczne!

Czy wiesz, że czas jest rytmiczny, a nasze serce bije rytmicznie 60 do 80 uderzeń na minutę?

Zdajesz sobie sprawę, że w rytmie pór roku żyją rośliny i zwierzęta, rytmicznie zmieniają się prądy morskie i zjawiska klimatyczne?

Na naszych warsztatach wsłuchasz się w swój własny rytm.

Zapraszamy!

Animacje ruchowe i taneczne prowadzone przez Edukacyjne Centrum Gitarowe P.M. Guitar

Sobota ( oprócz tego co powyżej)

Warsztaty ekologiczne z Zielonym Ogniwem

Warsztaty dla młodszych dzieci (ok. 5-8 lat)
Bioróżnorodność w mieście – tworzenie poidełek dla owadów
Opis: Dlaczego potrzebujemy pszczół i innych owadów w mieście? Ponieważ zapewniają one przetrwanie i bogactwo otaczającej nas zieleni oraz są kluczowe dla bioróżnorodności. Chcemy pokazać dzieciom co mogą robić, by pomagać owadom. Razem stworzymy poidełka z tego, co każdy i każda z nas może znaleźć w swoim najbliższym otoczeniu: patyków, kamieni, mchu itd.

Warsztaty dla starszych dzieci (8-12)
Bioróżnorodność w mieście – sadzenie warzyw i ziół
Opis: Kiedy gotujemy czasem zostają nam resztki warzyw. A co jeśli zamiast je wyrzucać, zasadzimy je w ziemi? Obserwując proces rozwoju roślin, możemy wiele się nauczyć i mieć dużo satysfakcji ze zbiorów z własnej doniczki. A przede wszystkim uraduje to otaczające nas w mieście owady. Chcemy wspólnie posadzić warzywa wykorzystywane na co dzień w kuchni: kawałki pomidorów, ząbki czosnku itd.

Teatr Igraszka

Spektakl „Podróż za horyzont” Jest to opowieść o przyjaźni i o tym , że nie należy nikogo oceniać zbyt pochopnie. Młodzi widzowie mają też okazję nauczyć  się  kolorów.

Mała Małgosia chciałaby się dowiedzieć co jest za horyzontem. Postanawia więc wyruszyć i sprawdzić to osobiście. Zanim jednak jej podróż się rozpocznie, poznaje złośliwego, lecz na szczęście mało szkodliwego potworka Ohydala. Ohydal wątpi w powodzenie wyprawy Małgosi i dlatego nieustannie namawia ją do pozostania w domu. Małgosia jednak nie rezygnuje, zwłaszcza, że cennych wskazówek udziela jej Słoneczna Pani. Aby dotrzeć za horyzont Małgosia musi zbudować most z siedmiu kolorów.

Ale skąd wziąć te kolory? Pierwszy Małgosia dostaje od Słonecznej Pani, kolejne musi znaleźć sama. W wyprawie towarzyszy jej Ohydal. Potworek najpierw przeszkadza i dokucza Małgosi, z czasem jednak staje się jej prawdziwym przyjacielem. Prawdziwym, czyli takim, na którego można liczyć w trudnych sytuacjach, a takich sytuacji nie będzie brakowało, oj, nie będzie… Małgosia w czasie swojej niecodziennej podróży  pozna kilka niezwykłych postaci – pana Chmurka, pana Papryka, spotka się z Księżycem, przeżyje też coś naprawdę strasznego!  Wszystko jednak skończy się szczęśliwie, wesoło i kolorowo…

Warsztaty teatralne z aktorami Teatru Igraszka

Warsztaty literacko – plastyczne

„Amadeusz Foczka i przyjaciele”

Zajęcia oparte na książce „Amadeusz Foczka ( ale z głową bobra)” M. Sternickiej- Urbanke, Wyd. Dwie Siostry.

Podczas zajęć zapoznamy się z bohaterami książki, zastanowimy się czy warto sobie zadawać pytanie „ Kim właściwie jestem?” No i stworzymy własne postacie z różnych kolorowych elementów. A jak uczestnikom przyjdzie ochota to zainscenizujemy małe scenki z udziałem naszych wykreowanych postaci.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PEŁNYM PROGRAMEM IMPREZY: https://globaltica.pl


Familytime.pl jest Partnerem Festiwalu GLOBALTICA 2022


globaltica

globaltica

Publikacja: 24 czerwca 2022

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
City break Bergen, czyli rodzinny weekend w Norwegii!

Zacznijmy od tego, co to w ogóle jest ten city break? Jest to krótka podróż do…

Zdalnie Sterowane BMW i8

W ramach naszej współpracy ze sklepem FlyToy.pl mieliśmy przyjemność testować zdalnie sterowane BMW i8! Ależ to…

City break Wilno, czyli rodzinny weekend na Litwie!

Nasz pierwszy w tym roku city break był dość spontaniczny. Wilno chodziło nam po głowie od…

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner