Znajdź nas na:
Farma Alexa poleca się na rodzinną wycieczkę!

Farma Alexa poleca się na rodzinną wycieczkę!

Witajcie w prawdziwie wiejskiej przygodzie!

To tegoroczne hasło przewodnie pierwszego w Polsce rolniczego parku rozrywki – Farma Alexa! Na sezon 2022 Alex i jego przyjaciel Franek przygotowali swoją farmę w zupełnie nowej odsłonie.

farma alexa

Farma Alexa to miejsce niezwykłe i unikalne w skali Polski.

Jest to pierwsza i jak na razie jedyna taka farma w tej części Europy. Panujący na miejscu sielski klimat, zachęca do zabawy na świeżym powietrzu dzieci w każdym wieku. Poznamy, czym jest prawdziwa polska wieś, a także zobaczymy jakie sprzęty pracują w polu, a nawet niektórymi będziemy mogli się przejechać. Podejrzeć możemy, jak piękna jest nasza rodzima roślinność oraz spotkamy się z prawdziwymi zwierzętami.

farma alexa

Przyjrzyjmy się zatem atrakcjom, których liczba rośnie każdego roku.

W poprzednich latach poznaliśmy już m.in. Wiejską Szkołę Alexa, Alex Show, Królikowo, Chomikowo, Kozowo, przejażdżki Traktor Ride, Traktorkowo Małe i Traktorkowo Duże oraz Alex Golfa.

Część z tych atrakcji przeszła metamorfozę. Tak oto w Traktorkowie Dużym pierwsze, co rzuci nam się w oczy, to Garaż Alexa. Stąd wystartujemy, aby poznać zupełnie nową Strefę Nauki Jazdy, wyposażoną w sieć znaków drogowych.

farma alexa

Z kolei w Traktorkowie Małym, zagościła stacja benzynowa Petro Farm. Benzyna, czy diesel? – co wybiorą nasi najmłodsi operatorzy traktorków?

farma alexa

Po sąsiedzku, w Strefie Maszyn Rolniczych, Ciągnik Kirowiec zyskał dwie nowe zjeżdżalnie.

Salon gier, który znamy z zeszłego roku, zmienił całkiem swoje oblicze. Teraz znajdziemy go w centralnej części parku, tuż obok ogrodów warzywnych. Zyskał nie tylko lepszą lokalizację, ale również więcej różnorodnych gier.

Wiejska Szkoła Alexa może pochwalić się zupełnie nową atrakcją – Strefą Muzyczną, gdzie najmłodsze dzieci mogą wziąć udział w lekcji muzyki i poznawać różnorakie dźwięki.

Tuż za płotem, przy Chacie Kaszubskiej, znajdziemy Kamyk Alexa – stację meteorologiczną, która pokaże nam aktualne warunki pogodowe. Domyślacie się, co oznacza brak kamyka? Koniecznie to sprawdźcie! Znajdziemy tu też nowe fotopunkty.

farma alexa

Zaraz obok, w Strefie Wiejskich gier, czekają na nas nowe eksponaty. Tutaj potrzebna nam będzie dobra kondycja, aby przynajmniej przez chwilę zagrać w każdą z nich.

W drodze na Alex Golfa, będziemy mogli sprawdzić się na Ścieżce Zdrowia Alexa – specjalnie przygotowanym torze przeszkód, którego punktem kulminacyjnym jest równoważnia.

farma alexa

Dalej w Piaskowie zagościła Piaskowa Kuchnia Alexa. To tu nasi milusińscy, będą mogli zgotować prawdziwą piaskową ucztę.

Alex Show wszyscy już znamy! Prócz występów gwiazd YouTube – Alexa i Franka, w tym roku premierę będzie miał zupełnie nowy pokaz  – „Mila Show”!

farma alexa

Bez wątpienia największymi nowościami tego roku są zwierzęta i traktory!

Prócz królików, kur, kóz i owiec na farmie pojawiła się ośliczka Sonia oraz dwie małe krówki. Znajdziemy je koło Kozowa.

Fani wiejskich maszyn rolniczych, w tym roku oprócz Traktor Ride, będą mogli się przejechać również Traktor Express – ogromną przyczepą rolniczą wyposażoną w piękny czerwony traktor Tym. Przejazd wokół Farmy, to nie lada gratka krajoznawcza, gdzie możemy zobaczyć farmę z trochę innej perspektywy.

farma alexa

Natomiast grupy zorganizowane będą mogły wziąć udział w Warsztatach Alexa ze specjalnymi programami ułożonymi pod konkretne grupy wiekowe.

farma alexa

Na Farmie Alexa nie ma miejsca na nudę, gdyż w każdej ze stref czeka na nas inna gra lub zabawa (czy też inna niespodzianka)!

Mamy pewność, że będzie to dobrze spędzony czas! Gdyby nam jednak było mało przygód, to zawsze możemy odwiedzić i zasubskrybować kanał youtubowy farmy, gdzie czeka na nas jeszcze więcej atrakcji, które pokażą nam nasi ulubieńcy Alex i Franek.

farma alexa

Adres:
FARMA ALEXA
Ul. Łebska 27
84-352 Charbrowo koło Łeby

Tel.: 735 583 270
E-mail: info@farmaalexa.pl

Farmę zobaczysz bezpośrednio przy drodze nr 214 w kierunku Łeby.
Miejsca parkingowe są bezpłatne, również dla autobusów.

ZAPRASZAMY!


Artykuł sponsorowany.


farma alexa

farma alexa

Publikacja: 20 lipca 2022

Komentarze (4)

  Maria
  12 sierpnia 2022

  Miejsce unikatowe w całym tego słowa znaczeniu, z wyjątkowym klimatem dziecięcych lat:) Co rusz to nowe wydarzenie, tak jak dzień ziemniaka w ten weekend!!:D Również polecam

   Kasia familytime.pl
   12 sierpnia 2022

   Kolejna zadowolona odwiedzająca 🙂 Dzięki!

  Sas
  12 sierpnia 2022

  Mieszkam niedaleko i przez to, że ceny są tu jeszcze niskie odwiedzam regularnie. Dzieciaki za każdym razem trzeba wyciągać na siłę. Jutro będziemy koniecznie, bo są dni ziemniaka – 13 i 14 sierpnia. W zeszłym roku ta impreza wymiotła, więc to pozycja obowiązkowa. Jestem i chyba już zostanę stałym klientem 😀

   Kasia familytime.pl
   12 sierpnia 2022

   Ale fantastycznie! Dzięki za opinię! Żałujemy, że nie będziemy mogli wziąć udziału w Dniach Ziemniaka, ale może w przyszłym roku się uda 😉

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski!…

Chcesz planować wyjazdy z dziećmi, ale boisz się zmiany planów? Ta opcja uratuje twoje pieniądze!

Kolonia i ferie dla dzieci, rodzinny weekend w Polsce, wymarzone wakacje za granicą, wyjazd na narty,…

Kino Helios Gdynia z dwiema salami Dream!

Czy marzyliście kiedyś, aby oglądać filmy w kinie i leżeć jak na wygodnej kanapie? Zachwycać się…

Cookie Consent with Real Cookie Banner