Znajdź nas na:
BIEGOWE GRAND PRIX DZIELNIC GDAŃSKA – GP Orunia – św. Wojciech – Lipce podczas 685 urodzin Oruni

BIEGOWE GRAND PRIX DZIELNIC GDAŃSKA – GP Orunia – św. Wojciech – Lipce podczas 685 urodzin Oruni

Przepiękny Park Oruński – oaza dla ukojenia duszy, raj dla spacerowiczów i biegaczy, pełen zieleni i urokliwych ścieżek, malownicze oczka wodne – to miejsce wraca po 4 latach na mapę naszego cyklu. W tych pięknych okolicznościach rozpoczniemy tegoroczny 11. już cykl Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska, przygotowany przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, a także przy współpracy z Radą Dzielnicy Orunia św. Wojciech Lipce oraz partnerami cyklu.

               Termin etapu, czyli 3 czerwca nie jest przypadkowy. Podczas wydarzenia będziemy świętować 685. urodziny Oruni (02.06.2023 r.) oraz 90. rocznicę przyłączenia dzielnicy w granice administracyjne Gdańska (15.08.1933 r.).

               Za każdym razem gdy organizujemy bieg w Parku Oruńskim wspominamy jedną z naszych bohaterek. Dlatego Bieg Główny na 5 km poświęcony jest pamięci Danuty Siedzikównej „Inka” (1928–1946), sanitariuszce 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej walczącej w podziemiu niepodległościowym.   W struktury AK wstąpiła w grudniu 1943 r. Kilka miesięcy później ukończyła kurs sanitariuszek. Działała w siatce konspiracyjnej kierowanej przez Stanisława Wołoncieja „Konusa”. Aresztowana w lokalu konspiracyjnym w Gdańsku Wrzeszczu z 19 na 20 lipca 1946 roku. Po brutalnym śledztwie została skazana przez sąd wojskowy na wyrok śmierci, który wykonano 28 sierpnia 1946 roku. Szczątki „Inki” zostały odnalezione przez zespół IPN 12 września 2014 r. pod płytami chodnika na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku.

            Centrum zawodów znajdzie się w okolicach amfiteatru w głębi Parku Oruńskiego. To tu znajdziecie biuro zawodów, bramę START/META, stacje lekkoatletyczne dla najmłodszych oraz festyn rodzinny z nagrodami i wiele innych atrakcji.

Biuro zawodów rusza o godzinie 8.00, pakiety startowe będą wydawane do 15 min przed Biegiem Głównym oraz do godziny 11:45 dla biegów dziecięcych i młodzieżowych.

Trasa biegu głównego to 3 pętle:  start /godz. 10.00/ – centrum imprezy, następnie wzdłuż wyznaczonych ścieżek parku. Trasa jest dość kręta i wymagająca, jednak w przepięknej okolicy, co wynagrodzi wszelkie trudy. Biegi Młodzieżowe odbywać się będą również w obrębie ścieżek w Parku Oruńskim.

               Podczas imprezy, każde dziecko będzie mogło spróbować sił na stacjach lekkoatletycznych, podczas których zachęcamy dzieci do zapoznania się z konkurencjami lekkoatletycznymi. Stacje sportowe ruszają o 10:15.

Jak zawsze nieodłącznym elementem całego cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. Organizatorzy zachęcają do udziału w loterii i licytacji przedmiotów, podczas której zbierane będą datki na spełnienie marzenia podopiecznego Fundacji Mam Marzenie.

Stanowiska partnerów i sponsorów, m.in. Helios, GIWK, Good Luck, Klockownia – to kolejne atrakcje, które czekają na uczestników imprezy.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, będący elementem układanki, która utworzy medal całego cyklu.

„Sporym zainteresowaniem cieszyły się w roku ubiegłym koszulki, dlatego w tym roku również dajemy możliwość wykupienia pakietu z koszulką w Biegu na 5 km – mówi  Katarzyna Sośniak,  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2023.

W kategoriach dla dzieci, w programie znajdzie się: Bieg Brzdąca dla dzieci do lat 4, Bieg Malucha z Heliosem dla nieco starszych dzieci: 5-cio i 6-cio letnich. Kolejne kategorie dziecięce to: Dzieci Młodsze 7-9 oraz Dzieci Starsze 10-12. Najstarsza kategoria młodzieżowa – Bieg MRMG dla młodzieży z przedziału wiekowego 13-16.

Zapisy internetowe trwają do środy 31.05.2023 r. do godziny 24.00

Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl.

Opłata wpisowa (dotyczy tylko biegu głównego) za jeden etap wynosi 30 zł (Pakiet Basic) oraz 70 zł w przypadku pakietu z koszulką. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg pakiet Basic otrzymują za 0 zł. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich, w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 50 zł oraz 100zł (Pakiet z koszulką).

„Wszystkie biegi dziecięce i młodzieżowe pozostają bezpłatne. Naszą ideą od początku organizowania Biegowego Grand Prix, było szerzenie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gdańska, zwłaszcza tych najmłodszych” – mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2023.

W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, woda z saturatora od GIWK, baton oraz kupon do konkursu.

Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, woda z saturatora od GIWK, baton oraz kupon do konkursu.

Na koniec etapu podsumujemy również klasyfikację generalną całego cyklu.

„Podtrzymaliśmy również punkt regulaminu dotyczący klasyfikacji generalnej. W tym roku, aby być sklasyfikowanym w cyklu, należy wziąć udział min. w trzech z czterech biegów, a do klasyfikacji liczyć się będą punkty z 3 najlepszych biegów.” -mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2023.

Odbiór pakietów startowych GP Orunia:

3 czerwca (sobota) – Centrum imprezy – biuro zawodów – godz. 8:00 – 9:45 dla Biegu Głównego  oraz do 11:45  dla Biegów Młodzieżowych

W konkursie nagród do wygrania m.in. koszulki tegorocznej edycji Biegowego GP, bilety do kina Helios, zaproszenia do Loopy’s World, wejściówki do Park Linowy Port Brzeźno, wejściówki  do Klockowni, wejściówki oraz nagrody do Good Luck Club, pakiety od GIWK,  vouchery od Polar oraz wiele innych nagród.

Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk

Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Orunia św. Wojciech -Lipce

Partner Oficjalny: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Partner Oficjalny etapu oraz Biegu na 5 km: Instytut Pamięci Narodowej w  Gdańsku

Partner: Miasto Gdańsk

Sponsorzy i partnerzy: Helios, Klockownia, Drukomania, Good Luck Club, Park Linowy Port Brzeźno, Pre Zero, Polar, Loopy’s World, GIWK, DAKKAR Acel, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Fundacja Morze Aktywnoości, Fundacja Mam Marzenie oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

Łączność zapewnia: Hytera oraz Radkom.

Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak

Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, trójmiasto.pl, www.gdansk.pl  oraz familytime.pl

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie  www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB – Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska – oryginalna strona

AGENDA GP Orunia w dniu 3 czerwca /sobota:

– 8:00 Otwarcie Biura Zawodów  (Odbieranie pakietów i nowe zapisy )
– 9: 40 Oficjalne otwarcie BGPDz Gdańska – GP Orunia św. Wojciech Lipce
– 10:00 Otwarcie stacji lekkoatletycznych
– 9: 50 Rozgrzewka przed Biegiem Głównym prowadzi GOOD LUCK CLUB
– 10:00 Bieg Główny na dystansie 5km ( 3 pętle niebieskie po 1,66  km)
– 11:00 Nagradzanie najlepszych zawodników W Biegu Głównym według kategorii
– 11:30 Licytacja Fundacji Mam Marzenie
– 11: 45 Rozgrzewka przed Biegami Młodzieżowymi prowadzi GOOD LUCK CLUB
– 12:00 Bieg Brzdąca na dystansie 200 m (1 pętla zielona) – dziewczynki
– 12:10 Bieg Brzdąca na dystansie 200 m (1 pętla zielona) – chłopcy
– 12:20 Bieg Malucha z Helios na dystansie 200 m (1 pętla zielona) – dziewczynki
– 12:30 Bieg Malucha z Helios na dystansie 200 m (1 pętla zielona) – chłopcy
– 12:40 Bieg Dzieci Młodsze na dystansie 600 m (1 pętla pomarańczowa) – dziewczynki
– 12:45 Bieg Dzieci Młodsze na dystansie 600 m (1 pętla pomarańczowa) – chłopcy
– 12:50 Bieg Dzieci Starsze na dystansie 600 m (1 pętla pomarańczowa) – dziewczynki
– 12:55 Bieg Dzieci Starsze na dystansie 600 m (1 pętla pomarańczowa)- chłopcy
-13:00 Bieg Młodzieżowej Rady Miasta na dystansie 1,2 km (1 pętla czerwona)
– 13:15 – 13:30 Licytacja Fundacji Mam Marzenie
– 13:30 Nagradzanie najlepszych zawodników w Biegach Młodzieżowych
– 14:00 Zakończenie imprezy.

Dojazd komunikacją miejską:

– linie autobusowe 132, 189, 200, 205, 207, 232 – przystanek „Gościnna 02”

Parking: niewiele miejsc przy ul. Raduńskiej, zalecany dojazd komunikacją miejską.


Familytime.pl jest Patronem Medialnym Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska


wydarzenia dla dzieci,weekend w trójmieście,wydarzenia dla dzieci gdańsk,wydarzenia dla dzieci gdynia,wydarzenia dla rodziny

 

wydarzenia dla dzieci,weekend w trójmieście,wydarzenia dla dzieci gdańsk,wydarzenia dla dzieci gdynia,wydarzenia dla rodziny

Publikacja: 26 maja 2023

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać
Szalony weekend w Trójmieście z okazji Dnia Dziecka!

Zapraszam na cotygodniowe zestawienie najciekawszych rodzinnych wydarzeń na najbliższy weekend w Trójmieście! Tym razem zestawienie jest…

BIEGOWE GRAND PRIX DZIELNIC GDAŃSKA – GP Orunia – św. Wojciech – Lipce podczas 685 urodzin Oruni

Przepiękny Park Oruński – oaza dla ukojenia duszy, raj dla spacerowiczów i biegaczy, pełen zieleni i…

Wystawa Budowli z Klocków Lego i Obrazy 3D w Galerii Metropolia

W grudniu otwarcie miała nowa atrakcja na rodzinnej mapie Trójmiasta. Mowa oczywiście o największej w Europie…

Cookie Consent with Real Cookie Banner