Znajdź nas na:
Kalendarz

28 Bieg św. Dominika

Miejsce:
Miasto Gdańsk
Adres:
Długi Targ, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
30-07-2022 godz. 14:00-19:00
Koszt wstępu:
0-70 zł
Szczegółowe informacje:

28. Bieg św. Dominika – Festiwal biegowy to hit sportowego lata, jedna z głównych atrakcji Jarmarku św. Dominika. Odbędzie się 30 lipca 2022r. w Gdańsku na Długim Targu. Jedyny w Polsce Bieg rozgrywany w centrum miasta, w otoczeniu kamieniczek Traktu Królewskiego Miasta Gdańska. Biegaczom kibicować będzie 25.000 widzów. Wydarzenie realizowane jest we współpracy z operatorem 762.Jarmarku Św. Dominika Firmą MTG SA. Oficjalnym Sponsorem jest Grupa LOTOS. Partnerem Oficjalnym LOTTO, Energa Grupa Orlen, GAiT, MSiT i PFRON.

Bieg św. Dominika otworzy Bezpłatny Prolog „Goń św. Dominika” 1100 m dla rodziców z dziećmi, młodzieży i seniorów (500 uczestników). Marszobieg wystartuje z Centrum Długiego Targu, z metą przy Fontannie Neptuna.Uczestnicy wystąpią w gratisowych białych koszulkach, a na mecie otrzymają pakiecik regeneracyjny. Przy tej okazji realizować będziemy cel charytatywny ustalony przez Radio Gdańsk. Więcej informacji w Regulaminie na www.biegdominika.com. Wśród wszystkich uczestników Prologu losowane będą liczne upominki!

W ramach tegorocznej edycji Biegu Kobiet 5 km – LOTTO CUP przygotowaliśmy 250 miejsc startowych, a w Bieg Mężczyzn 5 km – ENERGA CUP 5km do dyspozycji jest 350 miejsc startowych. Fundatorem Pucharów dla Zwycięzców tych biegów jest Prezes MTG SA.

Niepełnosprawni paraolimpijczycy wystąpią w Wyścig „wózkarzy – PFRON CUP.

Emocje sportowe gwarantuje kibicom Bieg Elity Mężczyzn LOTOS CUP – 13. PZLA Mistrzostwa Polski 10 KM z udziałem czołówki polskich biegaczy. Do rywalizacji zapraszamy także kwalifikowanych Amatorów Mężczyzn, którzy dysponują odpowiednimi wynikam poniżej 40 minut !! Do każdego Biegu jest odrębny arkusz zgłoszeń. Zgłoszenia za pośrednictwem zakładki Rejestracja na www.biegdominika.com

Dla zwycięzców i uczestników Biegu przegotowaliśmy atrakcyjne nagrody i benefity.
Osoby, które wniosą opłatę w terminie do 22 lipca 2022r. otrzymają imienne numery startowe i koszulkę techniczną w planowanym rozmiarze !!

Życzymy wszystkim uczestnikom satysfakcji z rywalizacji indywidualnej rozgrywanej na niepowtarzalnej trasie Traktu Królewskiego w Gdańsku. Kibicom zaś najlepszych wrażeń z wspaniałej rywalizacji biegowej.