Znajdź nas na:
Kalendarz

50 LAT WYSPY SOBIESZEWSKIEJ

Miejsce:
Wyspa Sobieszewska
Adres:
Turystyczna 1, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
24-06-2023 godz. 13:30-20:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

Świętuj z nami 50 lat Wyspy Sobieszewskiej! Widzimy się na Wyspie Sobieszewskiej, a dokładnie: przy i w Wyspie Skarbów GAK, na Wyspie Drogowiec i w okolicach.

50. lat włączenia Wyspy Sobieszewskiej w administracyjne granice Gdańska oraz 19. lat działania Wyspy Skarbów GAK w dzielnicy.

W programie m.in.: wystawy i pokazy filmów związanych z dzielnicą, warsztaty w duchu zero waste, występy artystyczne i konkursy.

Tuż przed godziną 17.00 Zastępca Prezydenta Gdańska Piotr Kryszewski odsłoni z mieszkańcami tablicę placu Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej. Po uroczystym sto lat i torcie dla Wyspy zagra Kraków Street Band.

Święto dzielnicy jest także okazją do wyróżnienia i docenienia osób działających na rzecz rozwoju Wyspy Sobieszewskiej. W trakcie wydarzenia zostaną wręczone statuetki Brusztynowy Skarb Wyspy.

Organizator: Miasto Gdańsk, Wyspa Skarbów GAK
Partnerzy: Rada Dzielnicy Wyspa Sobieszewska, Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej, OSP Sobieszewo, Związek Harcerstwa Polskiego, L&D Consulting, Międzynarodowe Targi Gdańskie, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa Adiutare, Szkoła żeglarska Szekla.

Dofinansowano ze środków programu społecznego rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 r.

Cookie Consent with Real Cookie Banner