Znajdź nas na:
Kalendarz

Akcja Zima – Ferie ze sztuką w Projektorni!

Miejsce:
GAK Projektornia
Adres:
Dworska 29a, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
Poniedziałek, 23-01-2023, Szczegóły w opisie
Piątek, 27-01-2023, Szczegóły w opisie
Koszt wstępu:
jednorazowo 50 zł / całość 130 zł
Akcja Zima, czyli Ferie ze sztuką w Projektorni GAK! ❄️
Podczas ferii Projektornia GAK zaprasza na zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych! Stawiamy na twórcze i aktywne spędzanie czasu, integrację lokalnej społeczności i po prostu dobrą zabawę!
Co w programie?
W drugim tygodniu ferii przewidujemy zajęcia interdyscyplinarne dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. W zajęciach będą mogły wziąć udział dzieci z dysfunkcją słuchu, ponieważ podczas ich trwania treść warsztatów będzie tłumaczona na PJM (dzięki wsparciu Stowarzyszenia Okno Na Świat).
Pierwszy dzień będzie poświęcony ćwiczeniom teatralnym i zabawom logopedycznym. Drugi dzień cyklu to zajęcia taneczno-teatralne, a ostatni dzień to warsztaty manualne z elementami teatru. Warsztatom towarzyszyć będą rozmowy edukacyjne na temat budowania grupy.
📅 Termin: 23.01.2023, 25.01.2023, 27.01.2023, godz. 9:30-14:30
🚸 Wiek: 6 – 12 lat
🎫 Odpłatność: jednorazowo 50 zł / całość 130 zł
Szczegóły:
Dzień pierwszy:
😜 „Gimnastyka buzi i języka” – ogólnorozwojowe zajęcia usprawniające mowę u dzieci. Innowacyjne podejście wykorzystujące elementy polskiego języka migowego w grach i zabawach logopedycznych.
👀 „Co widać w oczach” – ćwiczenia aktorskie rozwijające wyobraźnię emocjonalną.
Dzień drugi:
💃 „W ruchu” – zajęcia tańca współczesnego mają na celu wyrobienie wrażliwości na swoje ciało, ruch i ekspresję. Na tych zajęciach ważnym elementem jest praca w grupie, podczas której uczymy się reagować na innych, współistnieć z nimi w przestrzeni.
🎭 „Wyobraźnia w przestrzeni” – ćwiczenia teatralne na wyobraźnię. Zadaniem dzieci będzie wykreowanie wspólnego świata, którego nie widać.
Dzień trzeci:
🎨 „Wykreowane coś” – kreatywne warsztaty plastyczne, rozwijające zdolności manualne oraz wyobraźnię i wrażliwość estetyczną. Zadaniem dzieci będzie stworzenie figury „cosia”.
🧸 „Coś żyje” – ćwiczenia lalkarskie z ożywiania przedmiotów.
___
Podczas ferii nie zabraknie również wydarzeń dla młodzieży i dorosłych! W Projektorni GAK odbędą się spotkania integracyjne z warsztatami aktorskimi pt. „Budzi się miasto”. Wydarzenie nawiązuje do starej gry słownej pt. „Mafia”. 🕵️‍♂️
Odbędą się dwa spotkania:
🔍 26.01 (czwartek), godz. 11:30 – 13:00, dla młodzieży od 13. do 18. roku życia, wstęp wolny;
🔍 27.01 (piątek), godz. 18:30 – 21:00, dla dorosłych, cena: 10 zł.
Szczegóły:
Cykl integracyjnych warsztatów z pobudzania wyobraźni. Stawiamy na dobrą zabawę i grę towarzyską, w której każdy może wczuć się w rolę wyznaczoną losowaniem postaci na początku gry. Nie ma się czego bać, wystarczy przyjąć swoją nową rolę i zacząć żyć rzeczywistością np. policjanta tropiącego złoczyńców!
Grałeś już w Mafię? Super! Przyjdź i weź udział w rozbudowanej wersji pt. „Budzi się miasto”!
Nigdy o tym nie słyszałeś? Lubisz obserwować ludzi i wyciągać szybko wnioski? Pozwól nam wprowadzić Cię w tajemniczy świat obywateli, szeryfów, lekarzy no i oczywiście szemranej mafii. 🕵️‍♂️
Zapraszamy! Spędź z nami Ferie ze sztuką! ❄️

Obowiązują zapisy:
📧 projektornia@gak.gda.pl
☎️ 58 343 46 91
Cookie Consent with Real Cookie Banner