Znajdź nas na:
Kalendarz

AKTYWNY SPACER | warsztaty ekologiczne | rodzinne | Schronienie – klimat, migracje, dziedzictwo

Miejsce:
Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku
Adres:
Cystersów 19, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
19-06-2022 godz. 11:00-12:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Zapraszamy na kolejny spacer-wędrówkę! Zaproponujemy ciekawe zabawy na świeżym powietrzu, w tym kalambury ze zwierzątkami 🦊🐗.
Park Oliwski stanie się nie tylko ciekawym światem przyrody, ale i miejscem bogatym w materiały plastyczne wykorzystane do twórczych aktywności. Podczas spaceru promujemy bycie blisko natury, uczymy szacunku do przyrody, tłumaczymy, dlaczego tak ważna jest ochrona terenów zielonych.
🌿 Promujemy ideę zero waste oraz postawy ekologiczne. Pielęgnujemy tradycje. Poznajemy z kulturą regionu oraz kulturą ludową innych krajów. Chcemy edukować przez sztukę i rękodzieło. Łączymy dzieci, młodzież i dorosłych z artyst(k)ami, twórczyniami i twórcami ludowymi oraz muzealni(cz)kami.
🔵 Prowadzenie warsztatów: Pracownia Wy.twórcza
🔵 Zajęcia są bezpłatne.
🔵 Warsztaty rodzinne: dla dzieci w wieku 4-10 wraz z rodzicem/opiekunem.
🔵 Niezbędne są wcześniejsze zapisy pod nr. 58 552 12 71 wew. 105 lub mailowo etnograf@mng.gda.pl
🔵 Czas trwania spaceru: 60 min
🔵 Warsztaty ekologiczne odbywają się w ramach projektu „Schronienie – klimat, migracje, dziedzictwo”, który jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki”.