Znajdź nas na:
Kalendarz

ARTystycznie w Pałacu – warsztaty rodzinne

Miejsce:
Oddział Sztuki Nowoczesnej
Adres:
ul. Cystersów 18, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
10-10-2020 godz. 11:00-12:15
Koszt wstępu:
0 - 10 zł

Czy sztukę współczesną jest łatwo zrozumieć? 🧐 Czy można się nią bawić? Dlaczego bywa tworzona z zaskakujących materiałów, na przykład z kurzu lub piasek z plaży? 🤔 Wyjaśnimy tajniki sztuki współczesnej, byście mogli samodzielnie ją poznawać i odkrywać oraz tworzyć własne prace. Przekonacie się, że sztuka współczesna jest różnorodna i pełna niespodzianek.

WRZESIEŃ

📅12.09.2020, godz. 11.00 – EkoSztuka
Sztuka ma wielką moc, wiedzą o tym artyści. Tworzą, żeby opowiedzieć o różnych problemach. Jednym z nich jest troska o środowisko. Podczas zajęć sprawdzimy, w jaki sposób sztuka może opowiadać o ekologii, i wspólnie stworzymy prace zaangażowane w ochronę środowiska. Naszą inspiracją będzie przyroda Parku Oliwskiego, a wykorzystamy do tego m.in. elementy land artu oraz sztuki site specific. Brzmi tajemniczo? Spokojnie, wszystko wyjaśnimy na warsztatach.

📅19.09.2020, godz. 11.00 – Ćwiczenia z tworzenia!
W sztuce liczy się kreatywność – wykorzystywanie nowych sposobów tworzenia, nowych form, materiałów i tematów. Podczas wędrówki po galeriach Oddziału Sztuki Nowoczesnej przyjrzymy się, w jaki sposób tworzą współcześni artyści, byśmy później samodzielnie mogli ćwiczyć tworzenie w różnych technikach. Obiecujemy, że będzie kreatywnie!

PAŹDZIERNIK

📅03.10.2020, godz. 11.00 – Nowe i Dawne
Sztuka dawnych mistrzów i dzieła współczesnych artystów są od siebie różne. Przez wieki zmieniały się bowiem narzędzia i techniki używane w pracowniach, a także tematy i forma samych dzieł. Jednak jeśli przyjrzymy się im bliżej, okaże się, że całkiem sporo je łączy. W czasie warsztatów spróbujemy twórczo przekształcić sztukę dawną we współczesną i na odwrót.

📅10.10.2020, godz. 11.00 – Zapiski codzienności
„Kolumna kurzu” to jeden z tych eksponatów, który zawsze przyciąga uwagę zwiedzających. A czym dokładnie jest? To przezroczysty pojemnik wypełniony… kurzem, który artystka Hanna Nowicka zbierała w swojej pracowni przez kilka lat. W czasie warsztatów porozmawiamy o codzienności, opowiemy o tym niezwykłym dziele, a na koniec stworzymy prace nim inspirowaną.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
🔴warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 4–10 lat,
🔴terminy warsztatów: 12.09, 19.09 oraz 03.10 i 10.10.2020 (soboty),
🔴czas trwania warsztatów: 11.00 – 12.15,
🔴miejsce: Oddział Sztuki Nowoczesnej, ul. Cystersów 18, Gdańsk-Oliwa,
🔴koszt uczestnictwa w warsztatach:
opiekun – bilet normalny 10 zł,
dziecko od 7 r.ż. – bilet 1 zł,
dziecko do 7 r.ż. – bilet bezpłatny,
🔴ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 zajęcia będą się odbywać w maksymalnie 10-osobowych (dzieci i opiekunowie) grupach,
🔴udział w zajęciach wymaga dokonania rezerwacji pod adresem edukacja@mng.gda.pl i otrzymania wiadomości potwierdzającej,
🔴przed zajęciami prosimy o zapoznanie się z wytycznymi sanitarnymi i złożenie oświadczenia o stanie zdrowia (dostępny na stronie: https://bit.ly/34Vho21),
🔴prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych obowiązujących podczas warsztatów.

KONTAKT:
Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Narodowe w Gdańsku
ul. Toruńska 1, 80-822 Gdańsk
e-mail: edukacja@mng.gda.pl