Znajdź nas na:
Kalendarz

Artystyczny Klub Rodzica

Miejsce:
Konsulat Kultury Gdynia
Adres:
Jana z Kolna 25, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
02-12-2023 godz. 10:00-11:00
Koszt wstępu:
20 zł
Artystyczny Klub Rodzica to cykl sobotnich spotkań dla rodziców z dziećmi w wieku 2-5 lat, w trakcie których mali uczestnicy odkrywają swoje pasje, przy okazji bawiąc się i ucząc.
Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10:00 i trwają ok. 60 minut.
⤵️ W tym sezonie ⤵️
🔹 7.10. | „Tworzymy plac zabaw” – zabawy manualne z plasteliny
Zapraszamy na warsztaty dla dzieci, które pozwolą im rozwijać wyobraźnię, zdolności manualne i umiejętność współpracy, a także poznawać podstawowe zasady konstrukcji. Będziemy też ćwiczyć koncentrację i cierpliwość.
🔹 21.10. | „Jesienią malowane” – zabawy plastyczno-sensoryczne
Jesień za oknem dary nam niesie – kasztany, jarzębinę, szyszki, żołędzie i liście. A my je chętnie zbieramy i zamieniamy w obrazy. Dzieci doświadczą różnych struktur i faktur w otoczeniu pięknych jesiennych kolorów. 💢 Koniecznie ubierzcie rzeczy, które będą mogły się pobrudzić. Na wszelki wypadek weźcie też coś na przebranie.
🔹 4.11. | „Z teatrem na Ty” – emocje na scenie i na co dzień
Warsztaty inspirowane książką “Grzeczna” Gro Dahle. Spróbujemy wcielić w rol głównej bohaterki i sprawdzimy, co można zrobić z całą tą złością, która rośnie w środku i zamienia się w gulę w gardle. 💢 Ubierzcie się wygodnie – będziemy razem czytać, ale też brykać, fikać, śpiewać i krzyczeć. I nie będziemy tak zupełnie grzeczni.
🔹 18.11 I Pomoc
Zapraszamy Was na zajęcia z pierwszej pomocy! Razem odkryjemy tajniki bezpiecznej zabawy i nauczymy się prostych, ale ważnych umiejętności, które mogą okazać się bardzo przydatne. Dowiemy się, jak zachować się w nagłych sytuacjach oraz czy i jak wezwać pomoc. Dołącz do nas, aby razem tworzyć bezpieczne otoczenie i wiedzieć, co robić, gdy inni potrzebują pomocy.
🔹 2.12. | Mój bohater strażak
💢 Spotykamy się o 9:50 (!) w Gdyńskim Centrum Kultury.
Jak wygląda dzień z życia strażaka? Jakie są procedury, gdy nagle na komendzie rozlegnie się głośny alarm, sygnalizujący pożar? Za jaki sprzęt od razu sięgają strażacy? Jeśli chcielibyście poznać odpowiedzi na powyższe pytania i wcielić się w rolę strażaka, zapraszamy Was na spotkanie.
💢 Uwaga! Ze względu na charakterystykę zajęć, każdy uczestnik (niezależnie od wieku) musi kupić bilet. Wejściówki w cenie 10 zł / osoba.
🔹 16.12. | Spektakl bańkowy w Świątecznym Klimacie
Spektakl „Początek” to historia człowieka, który odkrywa magię. Delikatnie, krok po kroku, zbliża się do poznania i okiełznania żywiołu baniek mydlanych. Ogląda je, dotyka i zaczyna się ich uczyć, aby odkryć radość w swobodnej zabawie. Spotkanie z Teatrem Magicznych Baniek to gwarancja świetnej familijnej rozrywki. Zapraszamy do świata żywiołów i magicznych sztuczek!
💢 Spektakl bez ograniczeń wiekowych.
⏰ Czas trwania: ok. 40 min
Koncept i scenariusz: Kamil Leński i Małgorzata Mach
Reżyseria: Małgorzata Mach
Wykonanie: Kamil Leński
Bilety: 20 zł / dziecko (opiekun bezpłatnie)
Bilety na spotkanie „Mój bohater strażak” (2.12.): 10 zł / osoba
Dostępne: gck.interticket.pl
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner