Znajdź nas na:
Kalendarz

Bajka o Bajce. Szczęśliwy Koniec

Miejsce:
Teatr Gdynia Główna
Adres:
Plac Konstytucji 1, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
06-11-2022 godz. 12:00-13:00
Koszt wstępu:
40 zł

🎭 BAJKA O BAJCE. SZCZĘŚLIWY KONIEC
wg „Histoire du prince Pipo, de Pipo le cheaval et de la princess” Pierre’a Gripariego
Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak
Obsada: Ida Bocian, Bartłomiej Sudak
Światło: Marzena Chojnowska
Teatr Stajnia Pegaza
„Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec” to trzecia i ostatnia część historii opowiadającej burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi. W spektaklu śledzimy ich podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia.
Czy lektura tej Księgi rzeczywiście da im wskazówki i mądrość niezbędną do kontynuacji swoich poszukiwań? Bo dotarcie do swoich ukochanych, których widziało się jedynie we śnie wydaje się zadaniem niemal niemożliwym…
Wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć Pipo i Popi pokażą widzom dojrzewanie tych postaci i podkreślą konieczność podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Ich historia opowie także o wytrwałości, niezbędnej do osiągania celów. Także w tym przypadku spektakl zada dzieciom całkiem dorosłe pytania i ceniąc ich intuicję, odpowie na nie szczerze i bez infantylnych uproszczeń.
Trzecia część historii Pipo i Popi przyniesie również poetyckie wyjaśnienie braku jednoznacznych zakończeń poprzednich części tryptyku.
************************************************************************
📆 06.11.2022 godzina 12.00
💵 Bilety: 40 zł

Cookie Consent with Real Cookie Banner