Znajdź nas na:
Kalendarz

Bajka o Księżniczce Popi i Smoku Tarabistraku

Miejsce:
Teatr Gdynia Główna
Adres:
Plac Konstytucji 1, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
15-05-2022 godz. 12:00-13:00
Koszt wstępu:
35/30 zł

🎭 BAJKA O KSIĘŻNICZCE POPI I SMOKU TARABISTRAKU
Spektakl wg „Histoire Du Prince Pipo, De Pipo le Cheval et de la Princess” Pierre’a Gripariego w przekładzie Grażyny Szadkowskiej
w reżyserii Ewy Ignaczak
obsada: Ida Bocian, Małgorzata Polakowska, Piotr Mahlik
Jak znaleźć ukochanego, który pojawia się tylko w snach i jakim sposobem pokonać mocarnego smoka Tarabistraka?
Na te pytania będzie musiała znaleźć odpowiedź księżniczka Popi, główna bohaterka Bajki o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku. Dzielna i odważna księżniczka przemierzy świat w poszukiwaniu swojego wyśnionego ukochanego, księcia Pipo i trafi do Schroniska dla Zabłąkanych Dzieci, które wyjątkowo trudno opuścić. A na horyzoncie tej trudnej podróży czai się jeszcze…Smok. Bajka przybliży także postać ambitnego i surowego Króla, ojca Popi, który będzie chciał zmusić ją do wykorzystania unikalnego talentu. Odważna Popi może bowiem spełnić wszystkie swoje marzenia, o ile wystarczająco mocno o nich pomyśli. Historia długiej podróży Popi w sposób barwny pokaże dojrzewanie księżniczki, która pozna smak władzy i odpowiedzialności i przekona się o nieuchronności przemijania. Czy będzie gotowa, by stać się Królową?
Wyraźną zaletą bajki jest jej ton – opowieść stawia całkiem dorosłe pytania i ceniąc intuicję i mądrość dzieci nie boi się właśnie w taki sposób na nie odpowiadać. Taka forma sprawia, że opowieść staje się atrakcyjną propozycją dla całej rodziny. Tym bardziej, że na jej kartach dorośli znajdą wiele wyjątkowo aktualnych pytań i problemów.
Spektakl jest adaptacją „Bajki o księciu Pipo, o koniu Pipo i księżniczce Popi” francuskiego pisarza Pierre’a Gripariego. Przedstawienie proponujemy dzieciom od lat 3.
************************************************************************
📆 15.05.2022 godz. 12.00
💵 Bilety: 35 zł