Znajdź nas na:
Kalendarz

Baltic Opera Festival

Miejsce:
Opera Leśna w Sopocie
Adres:
Moniuszki, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
16-07-2023 godz. Szczegóły w opisie-Szczegóły w opisie
Koszt wstępu:
Szczegóły w opisie
Szczegółowe informacje:

Baltic Opera Festival to nie tylko spektakle operowe, ale też wydarzenia towarzyszące, w tym te dla najmłodszych. W niedzielę, 16 lipca, zapraszamy dzieci do Opery Leśnej w Sopocie, gdzie w przestrzeni „Lasy” odbędą się warsztaty artystyczne na podstawie książki Katarzyny Huzar-Czub „Tatulczyk Moniuszko”. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-9 lat, starszych zainteresowanych tematyką muzyczną zapraszamy natomiast na spotkanie z Ignacym Zalewskim, autorem książki „Moniuszko” (seria „Małe Monografie”, PWM). Szczegóły znajdą Państwo poniżej.

Partnerem wydarzeń jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

WARSZTATY DLA DZIECI na podstawie książeczki „TATULCZYK MONIUSZKO”

16 lipca 2023 (niedziela) godz. 12 i 13.15
Opera Leśna w Sopocie

Bilety: 20 zł (dostępne w kasie Opery Bałtyckiej do 15 lipca włącznie i na www.operabaltycka.pl oraz w kasie Opery Leśnej na godzinę przed rozpoczęciem warsztatów).
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Kim był Tatulczyk Moniuszko? Kiedy i jak żył, co tworzył i dlaczego tytuł jego wierszowanej biografii zawiera takie dziwne słowo?

Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy warsztatów opartych na książce Katarzyny Huzar-Czub „Tatulczyk Moniuszko”, która stanie się punktem wyjścia do wspólnej twórczej zabawy. Podczas warsztatów dzieci poznają ciekawostki z życia Moniuszki, usłyszą jego pieśni i arie, a nawet spróbują własnych sił w jednej z nich. Razem z prowadzącą warsztaty, sopranistką Moniką Sendrowską, uczestnicy wsłuchają się w przestrzeń, by wspólnie skomponować własny utwór!

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-9 lat.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z IGNACYM ZALEWSKIM wokół książki „Moniuszko” z serii wydawniczej „Małe Monografie” (wydawnictwo PWM)
16 lipca 2023 (niedziela) godz. 14.30
Opera Leśna w Sopocie
Wstęp wolny

Spotkanie prowadzi Marzena Bakowska.

Moniuszko nie był typem romantycznego „wędrowca nad morzem mgły” z obrazu Friedricha, nie miał również natury dziewiętnastowiecznego celebryty. Mąż jednej żony, kochający ojciec, miłośnik zwierząt domowych. Znakomity kompozytor o wielkim talencie melodycznym i zmyśle dramaturgicznym, który mimo wszystko w swoim dorobku ma lepsze i gorsze utwory. Mała Monografia Ignacego Zalewskiego odbrązawia portret artysty i ściąga z niego pomnikową posępność.

(z opisu wydawcy)

Cookie Consent with Real Cookie Banner