Znajdź nas na:
Kalendarz

Baltic Sail Gdańsk 2022

Miejsce:
Miasto Gdańsk
Adres:
Ołowianka, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
Piątek, 26-08-2022, 10:00
Poniedziałek, 29-08-2022, 19:00
Koszt wstępu:
Szczegóły u Organizatora
Szczegółowe informacje:

Od piątku 26 sierpnia do poniedziałku 29 sierpnia na Ołowiance i wzdłuż nabrzeży Motławy odbędzie się międzynarodowy Zlot Żaglowców „Baltic Sail Gdańsk 2022”. Do Gdańska przypłyną tradycyjne żaglowce, w tym m.in. Joanna Saturna, Libava, Bonawentura, Antica, Bryzę H. Jak co roku podczas Baltic Sail nie zabraknie muzyki szantowej, atrakcji dla najmłodszych w strefie edukacyjnej oraz inscenizacji historycznych z udziałem rekonstruktorów.

REJSY TRADYCYJNYMI JEDNOSTKAMI
Największą atrakcją Baltic Sail są rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej. Każdy rejs na tradycyjnej jednostce trwa około 3 godzin i rozpoczyna się przy Rybackim Pobrzeżu. W trakcie pierwszej części rejsu obserwować można kanał portowy wraz z jego historycznymi elementami. Po wypłynięciu za główki portu żaglowce znajdą się na Zatoce Gdańskiej i w miarę możliwości pogodowych będą pływały pod żaglami.

Zakupu biletów dostępny będzie na stronie internetowej balticsail.pl.

PARADA ŻAGLOWCÓW NA WODACH MOTŁAWY
Kulminacyjnym momentem każdego zlotu Baltic Sail jest niedzielna parada wszystkich żaglowców, jachtów żaglowych i motorowych, która odbędzie się po wodach Motławy. W tym roku rozpocznie się ona 28 sierpnia o godz. 12:00.

Organizatorzy zachęcają do podziwiania Parady z obu brzegów Motławy – jednostki biorące udział wystartują tradycyjnie z Polskiego Haka i będą płynęły w stronę Żurawia.

STREFA MUZYCZNA – XXII EDYCJA FESTIWALU „SZANTY POD ŻURAWIEM”
Festiwal „Szanty pod Żurawiem” od swoich początków towarzyszy nieprzerwanie zlotowi żaglowców Baltic Sail Gdańsk, współtworząc unikalny charakter tej imprezy. W tym roku przez trzy dni na scenie głównej na Ołowiance wystąpią zespoły szantowe, które zaprezentują koncerty szant klasycznych, koncerty chóralne oraz ballady morskie.