Znajdź nas na:
Kalendarz

BOBO BAZAR

Miejsce:
Sopocki Rynek
Adres:
Polna, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
27-08-2023 godz. 10:00-15:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
BOBO BAZAR ZAPRASZA!
🌍Przedsiębiorczość – Przyjaciele – Planeta
KIEDY? Niedziela, 27 sierpnia w godzinach 10:00 – 15:00
GDZIE? Sopocki Rynek Non-Stop, ul. Polna, przy stacji SKM Sopot Wyścigi
Zapraszamy wszystkich rodziców, opiekunów, rodziny, dzieci, osoby spodziewające się dziecka.
✅ Dołączcie do nas by spotkać się w atmosferze ulicznego święta, pogadać, coś sprzedać, coś kupić, zjeść kawałek domowego ciasta, poskakać z dziećmi w sznura czy wystartować w wyścigu zręcznościowym!
Co Was czeka i jak możecie się zaangażować:
💰 SPRZEDAJ– każdy z was może zarejestrować się by zarezerwować stoisko i sprzedawać rzeczy, które nie są Wam już potrzebne!
Sprzedawać można artykuły dla kobiet w ciąży, mam oraz dzieci – ubranka, zabawki, akcesoria do karmienia, łóżeczka, wózki i inne. Szczegółowa lista w regulaminie. Prosimy o sprzedaż jedynie rzeczy w bardzo dobrym stanie.
Prosimy przeczytać poniżej informacje dla sprzedających gdzie znajduje się także link do formularza rezerwacji stoiska.
🛒 KUP – możecie odwiedzić Bobo Bazar jako kupujący by znaleźć to, czego Wam / Waszym dzieciom obecnie potrzeba – kupując z drugiej ręki zaoszczędzicie pieniądze oraz przyczynicie się do bardziej zrównoważonej konsumpcji, a przy tym poznacie innych rodziców z Trójmiasta, a Wasze dzieci będą mogły się pobawić z innymi dziećmi.
🪁 KĄCIK ZABAW– przewidujemy kącik zabaw dla dzieci młodszych i starszych – aktywności sportowe, plastyczne, muzyczne, nietypowe wyścigi. Szukamy wsparcia do prowadzenia poszczególnych stacji, więc jeżeli sam/ sama bądź razem z Twoimi dziećmi chcecie dołączyć do prowadzących aktywności i podjąć się choć na pół godzinki obsługi jakiegoś stanowiska zabaw – zapraszamy do kontaktu! Prosimy o kontakt z Anną Desogus: mailowo na adres anna@circulartogether.pl lub telefonicznie na nr: 882 509 180.
🧁 KĄCIK KAWOWY– kawa, herbata, domowa lemoniada oraz słone i słodkie przekąski domowej roboty w przystępnych cenach. Szukamy chętnych do przygotowania czegoś oraz sprzedaży – możecie zaangażować także dzieci i dołączyć do ekipy kącika kawowego! Zainteresowanych prosimy o kontakt z Małgorzatą Kęsicką na adres mailowy: mkesicka@gmail.com lub telefonicznie na nr: 506 250 282 Dochód ze sprzedaży własnych wyrobów trafia do sprzedawców.
👶 KĄCIK DZIDZIUSIOWY – chcemy by Bobo Bazar był wydarzeniem na którym komfortowo będą się czuć także rodzice z niemowlakami – będzie więc zorganizowane miejsce do przewijania pieluch oraz do karmienia (będzie nawet poduszka do karmienia piersią)
DLA OSÓB PRAGNĄCYCH SPRZEDAWAĆ NA STOISKU PODCZAS BAZARU:
· Należy wypełnić formularz rezerwacji stoiska: https://bit.ly/bobo-rejestracja
Po wypełnieniu formularza otrzymacie od nas maila z potwierdzeniem rezerwacji stoiska
· Opłata za stoisko na cały czas trwania bazaru wynosi 15zł (płatne na miejscu, tylko gotówką). Wydarzenie jest niekomercyjne i cały dochód przeznaczany jest na cele organizacyjne.
· Sprzedający spotykają się od godz. 9:00. Każdy może zająć dowolne dostępne stoisko (kto pierwszy ten lepszy)
· Sprzedający zobowiązani są do zapoznania się i przestrzegania Regulaminu Bobo Bazaru dostępnego poniżej.
O INICJATYWIE
Bobo Bazar to oddolna, wolontariacka inicjatywa społeczna mająca następujące priorytety:
💬 towarzyski– chcemy stworzyć przestrzeń, gdzie rodzice mogą spotkać innych rodziców mieszkających w Trójmieście, pogadać przy szklance lemoniady, nawiązać nowe znajomości, wymienić się przydatnymi informacjami oraz by dzieci mogły spotkać inne dzieci i wspólnie się pobawić. Stawiamy na zabawy proste, ale ekscytujące!
💰 ekonomiczny– promujemy mikro przedsiębiorczość! Chcemy umożliwić odsprzedanie rzeczy, które zalegają w domach, bo są w świetnym stanie i nie chcemy ich wyrzucać ale też nie mamy czasu szukać dla nich kolejnych właścicieli. Sprzedaż online jest często bardzo czasochłonna, wymagająca wymiany wiadomości, wysyłki przedmiotu, związana z dodatkowymi kosztami itd. Wierzymy, że rynek w dawnym stylu i forma sprzedaży bezpośredniej mogą być łatwiejsze i przynieść więcej korzyści, w tym nawiązanie relacji pomiędzy ludźmi.
♻ ekologiczny – promujemy zrównoważoną konsumpcję, przedłużanie życia produktów, redukcję ilości wytwarzanych odpadów, ekonomię dzielenia się – słowem wszystko to, co sprawi, że będzie można zmniejszyć ilość wydobywanych surowców pierwotnych jak i zmniejszyć produkcję nowych przedmiotów i związane z tym emisje gazów cieplarnianych oraz zanieczyszczenia.
🤝 społeczny– całą promocję wydarzenia prowadzimy w języku polskim jak i ukraińskim by wydarzenie było dostępne także dla migrantek i migrantów z Ukrainy i tym samym wspierało ich integrację z lokalną społecznością.
ORGANIZACJA
Bobo Bazar jest wspierany przez Miasto Sopot, które udostępnia przestrzeń Sopockiego rynku oraz przez firmę Circular Together w osobie Anny Desogus – pomysłodawczyni i organizatorki bazaru.
Współpraca przy koncepcji i organizacji: Małgorzata Kęsicka.
Wydarzenie odbywa się pod patronatem Europejskiego paktu na rzecz klimatu.
DO ZOBACZENIA W NIEDZIELĘ, 27.08.2023 w godzinach 10:00 – 15:00 na Sopockim Rynku!
📣 POMÓŻ NAM POINFORMOWAĆ INNYCH!
Zachęcamy Sprzedających oraz Odwiedzających, by pomogli w promocji Bobo Bazaru poprzez rozpowszechnianie informacji o wydarzeniu – czy to online, czy bezpośrednio wśród rodziny i znajomych czy też w lokalizacjach takich jak domy sąsiedzkie, żłobki, przedszkola, kluby zajęć dla dzieci, spotkania dla mam i inne.
Można po prostu przekazać link do strony wydarzenia: www.bit.ly/bobo-bazar
Ponadto organizatorzy udostępniają plakaty – prosimy o kontakt na adres mailowy anna@circulartogether.pl
Regulamin wydarzenia BOBO BAZAR
1. Organizatorem Bobo Bazaru są wolontariusze działający jako grupa nieformalna.
2. Opłata za stoisko wynosi 15zł i jest uiszczana na miejscu, tylko gotówką. Wymiary stoiska to około 2m x 2m.
3. Na Bobo Bazarze można sprzedawać przedmioty dla kobiet w ciąży, mam karmiących, tatów oraz dla dzieci – zarówno noworodków, niemowlaków jak i dzieci starszych – nie ma limitu wieku. Przedmioty sprzedawane mogą obejmować kategorie takie jak ubrania, wózki, łóżeczka, zabawki, książki, akcesoria dla kobiet w ciąży jak i kobiet karmiących oraz inne podobne kategorie przedmiotów dla grup docelowych wymienionych powyżej.
4. Celem Bobo Bazaru jest umożliwienie sprzedaży lub wymiany przez osoby prywatne rzeczy używanych lub niepotrzebnych. Sprzedawane przedmioty powinny być w stanie dobrym lub bardzo dobrym i powinny być należycie przygotowane do sprzedaży – tzn wyprane, wyczyszczone.
5. Sprzedawane przedmioty nie są opodatkowane, jeśli posiadamy je pół roku i zysk z ich sprzedaży nie przekroczy 1 tys. zł
6. Zachęcamy by na stoiskach mieć także rzeczy darmowe, „gratisy” – albo jako dodatki do zakupu, albo dostępne także dla tych którzy nie dokonają zakupu (np.: pieluszki których rozmiar jest już za mały dla twojego dziecka, drobne rzeczy jak czapeczki czy skarpetki itp.) Nie jest to obowiązkowe, ale mile widziane.
7. Wykluczone ze sprzedaży są przedmioty niebezpieczne, niedopuszczone do sprzedaży, wymagające koncesji lub których posiadanie jest niezgodne z prawem. Bobo Bazar ma charakter prywatny – sprzedawane są własne, używane rzeczy.
8. Organizatorzy zagwarantują sprzedającym zadaszenie oraz dostęp do stołów. Pozostałe elementy przygotowania ekspozycji są w zakresie sprzedających – np. koc na stół, na którym będą przedmioty, krzesło dla sprzedającego, stojak z wieszakami itd.
9. Osoby niepełnoletnie mogą posiadać własne stoisko jedynie pod nadzorem osoby dorosłej. Odpowiedzialność za niepełnoletnich ponoszą ich rodzice lub opiekunowie.
10. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia ze stoiska artykułu, który według Organizatora jest niezgodny z charakterem Bobo Bazaru.
11. Osoby obecne na terenie Bobo Bazaru zobowiązane są stosować się do poleceń porządkowych Organizatora i Służb Porządkowych.
12. Po zakończeniu działalności stoiska Uczestnik zobowiązany jest do uprzątnięcia zajmowanego miejsca handlowego i posprzątania odpadów w jego obrębie.
13. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia wystawianych przedmiotów: przed, po i w trakcie trwania Bobo Bazaru.
14. Organizator nie odpowiada za szkody spowodowane kradzieżą, wandalizmem, działaniem sił przyrody i innymi przyczynami losowymi.
15. Organizator dokłada wszelkich starań, aby organizować wydarzenie w sposób przyjazny dla uczestników i odwiedzających, nie jest jednak zobowiązany do uwzględniania wskazań czy szczególnych oczekiwań, jeżeli mogłyby one wpływać negatywnie na porządek, bezpieczeństwo czy dobrą organizację.
16. Udział dzieci w grach i zabawach w Kąciku Zabaw możliwy jest tylko pod nadzorem Rodziców / Opiekunów i na ich odpowiedzialność.
17. Udział oznacza akceptację Regulaminu, oraz wyrażenie zgody na umieszczenie zdjęć z wizerunkiem uczestnika na stronach organizatora oraz w notatkach prasowych. Zdjęcia nie są zbliżeniowe – mają na celu oddanie charakteru imprezy.
18. Organizator ma prawo do dokonywania zmian w Regulaminie bez podawania przyczyny. W kwestiach nienazwanych w Regulaminie decyduje Organizator. Ostateczna i wiążąca interpretacja Regulaminu należy do Organizatora.
Cookie Consent with Real Cookie Banner