Znajdź nas na:
Kalendarz

Co robi archeolog? – warsztaty online dla dzieci w wieku 7-12 lat

Miejsce:
Facebook Live
Adres:
,
Czas trwania wydarzenia:
09-04-2022 godz. 10:30-11:30
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Czy samemu trzeba być wiekowym, by móc interesować się odległą przeszłością? Oczywiście, że nie! Dobrze wiemy, że archeologia jest dla wszystkich, także dla najmłodszych. Dlatego tym razem zapraszamy Was na inne niż zwykle spotkanie z cyklu #KONTEKST. Ten specjalny Kontekst Junior wyjątkowo rozpocznie się w sobotę (09.04.2022 r.), o godz. 10:30.
W trakcie spotkania uczestnicy wezmą udział w wirtualnej podróży do przeszłości i poznają tajniki naszej nauki. Do wykonania będą mieli wyjątkowe archeologiczne zadania, dzięki którym poczują się jak prawdziwi adepci archeologii.
Na warsztaty zapraszamy głównie dzieci w wieku od 7 do 12 lat, ale każdy chętny będzie mile widziany!
Jeżeli chcecie wziąć aktywny udział w warsztatach, to przed spotkaniem przygotujcie ołówek i gumkę, oraz wydrukujcie materiały, które możecie ściągnąć ze strony Archeologii Żywej:
https://bit.ly/karta-zabytku
https://bit.ly/wycieczka-kontekst
To specjalne wydarzenie organizujemy z okazji premiery najnowszej książki wydawnictwa Levyz Books pt. „ArcheoKids. Kreatywny podręcznik młodego archeologa”.
O nas:
Warsztaty poprowadzą Agnieszka Łukowska-Dziechciarz i Paweł Dziechciarz. Są to archeolodzy i założyciele Archeologicznych Warsztatów, czyli firmy, która przez ostatnie cztery lata w trakcie ponad 2000 zajęć przybliżała dzieciom i młodzieży z całej Polski na czym polega zawód archeologa i jak wyglądało życie ludzi w najodleglejszej przeszłości.
https://www.facebook.com/ArcheologiczneWarsztaty
Wydawnictwo Levyz Books, które przygotowało również niespodzianki.
https://www.facebook.com/LevyzBooks
I jedyne w Polsce archeologiczne czasopismo popularnonaukowe Archeologia Żywa.