Znajdź nas na:
Kalendarz

Drzewo-drewno-deska. O roli lasu w historii Gdyni

Miejsce:
Leśny Ogród Botaniczny "Marszewo" w Gdyni
Adres:
Marszewska 5, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
11-09-2022 godz. 10:00-16:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wspólne odkrywanie historii w Leśnym Ogrodzie Botanicznym w Marszewie w ramach organizowanych przez Nadleśnictwo Gdańsk Ogrodowych Niedziel. Już w niedzielę 11 września przyjrzymy się dokładniej znaczeniu lasów dla Gdyni i jej historii – „Drzewo – Drewno – Deska. O roli lasu w historii Gdyni”.
Drzewo
10:30-11:30
Dzień rozpoczniemy leśnym spacerem. Ruszymy leśnymi duktami, które przemierzali niegdyś letnicy przybywający do Gdyni. Poznamy nie tylko historię turystyki leśnej w okolicy miasta, ale również społeczną rolę lasu w życiu gdynian.
Spacer poprowadzi Dawid Gajos z Działu Historycznego Muzeum Miasta Gdyni.
Drewno
12:00- 13:30
W drugiej części dnia skupimy się na roli drewna dla funkcjonowania gdyńskiego portu. Zarówno jako materiału do jego budowy, gwaranta finansowego pożyczek i reform, jak również jednego z głównych materiałów eksportowanych drogą morską przez Polską Agencję Eksportu Drewna PAGED.
Wykład ilustrowany historycznymi fotografiami ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni poprowadzi Dawid Gajos z Działu Historycznego Muzeum Miasta Gdyni.
Deska
14:00-15:30
Na koniec przejdziemy do praktyki. Omawiając rolę drewna w rozwoju gdyńskiego designu własnoręcznie przygotujemy stylowe, drewniane ramy do zdjęć i obrazów, które uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać ze sobą do domu!
Warsztaty poprowadzi Patrycja Wójcik z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni.
Przez cały dzień będzie można również odpocząć przy ognisku wśród kolekcji botanicznych z różnych części świata. Zapraszamy zarówno mieszkańców Gdyni, jak i turystów.
Zapisy na tydzień przed wydarzeniem oraz więcej informacji na stronie: https://www.marszewo.edu.pl/en/niedziele
Termin: 11.09.2022, godz. 10:00-16:00;
Prowadzenie: Dawid Gajos / Dział Historyczny Muzeum Miasta Gdyni, Patrycja Wójcik / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Leśny Ogród Botaniczny w Marszewie; ul. Marszewska 5, Gdynia
Limit miejsc: Wstęp wolny na teren Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo, obowiązują zapisy na poszczególne zajęcia na tydzień przed wydarzeniem na stronie https://www.marszewo.edu.pl/en/niedziele