Znajdź nas na:
Kalendarz

DZIEŃ DZIECKA NA GRODZISKU W SOPOCIE

Miejsce:
Skansen Archeologiczny - Grodzisko w Sopocie
Adres:
Haffnera 63, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
04-06-2022 godz. 12:00-16:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Grat terenowa „Śladami kota Józka”, spektakl uliczny w konwencji średniowiecznego widowiska jarmarcznego z muzyką na żywo, pokazy w osadzie z epoki kamienia (będzie możliwość rzucania kijami rzutowymi i miotania oszczepem), a także gry oraz zabawy z nagrodami.
Wszystkie te atrakcje czekają na Was już 4 czerwca podczas Dnia Dziecka na Grodzisku w Sopocie.
Gościem specjalnym będzie Teatr Rozrywki Trójkąt, który zaprezentuje widowisko średniowieczne „Dawno, dawno temu…” osadzone w konwencji teatru jarmarcznego!
PROGRAM:
12:00 – 14:45 OSADA Z EPOKI KAMIENIA
13:00 – 14:45 GRY I ZABAWY
15:00 TEATR ROZRYWKI TRÓJKĄT
Do godziny 14:45 będzie możliwość pieczenia kiełbasek na grodowy ogniu (prowiant we własnym zakresie).
Wstęp bezpłatny.
Bądźcie z nami koniecznie!
**
TEATR ROZRYWKI TRÓJKĄT
Teatr Rozrywki Trójkąt istnieje od 2010 roku. Naszym ulubionym sposobem wypowiedzi są formy komiczne (nie ma nic przyjemniejszego, niż rozśmieszanie ludzi), aczkolwiek zdarzają się nam także poważniejsze realizacje. W repertuarze mamy spektakle zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ale zawsze staramy się, aby były one atrakcyjne dla wszystkich widzów oraz wysoce interaktywne
Widowisko średniowieczne
Dawno, dawno temu…
spektakl uliczny dla dorosłych i dzieci
wyst: Beata Beling
Artur Beling
Mariusz Wasiewski
Spektakl uliczny w konwencji średniowiecznego widowiska jarmarcznego, oparty na autorskim scenariuszu, powstałym na motywach sredniowiecznych, w tym także polskich, legend i wątków historycznych, przedstawionych w niekonwencjonalny i zabawny sposób. Trzy postaci spotykające sie w karczmie (karczmarka, rybałt i bezrobotny giermek) inscenizują różne, zarówno prawdziwe, jak i zmyślone wydarzenia.
Spektakl zawiera elementy interakcji z widzami, muzykę na żywo (lira korbowa, mandola, flet, drumla), średniowieczne kostiumy, duże formy animowane (smoki), lalki, elementy żonglerki i zabawy z publicznoscią. Spektakl idealny na wszelkie eventy związane ze średniowieczem – dni miast, spotkania zamkowe, turnieje rycerskie, jarmarki średniowieczne i tym podobne okazje.
Czas trwania ok. 1h 10min.