Znajdź nas na:
Kalendarz

Dzień Dziecka w Kinie Muzeum

Miejsce:
Muzeum II Wojny Światowej
Adres:
Bartoszewskiego 1, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
01-06-2022 godz. 17:00-
Koszt wstępu:
1 zł
Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na specjalny pokaz filmu animowanego „Nawet myszy idą do nieba”, który odbędzie się 1 czerwca w sali kinowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku o godzinie 17.00. Film wykonany techniką animacji lalkowej, w którego powstaniu uczestniczyło wielu polskich artystów to niezwykła opowieść o sile przyjaźni zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów.
W tym wyjątkowym dniu oferujemy wstęp dla dzieci oraz opiekunów w promocyjnej cenie 1 zł. Wejściówki za złotówkę można kupić przez internet (bilety.muzeum1939.pl) lub w kasach muzeum.
„Nawet myszy idą do nieba”
Tytuł oryginału: „Myši patří do nebe”
Kategoria wiekowa: 6+
Reżyseria: Jan Bubeniček, Denisa Grimmova
Kraj produkcji: Czechy, Francja, Polska, Słowacja
Rok produkcji: 2021
Czas trwania: 87 min
Wersja językowa: dubbing
OPIS FILMU: Czy mysz i lis mogą być przyjaciółmi? Kiedy uparta Czmyszka i strachliwy Rudeusz trafiają do nieba, nic na to nie wskazuje. W nowym świecie muszą porzucić swoje instynkty i stawić czoła fantastycznej przygodzie.
Mała Czmyszka usilnie stara się udowodnić wszystkim swoją odwagę. Aby tego dokonać, zaryzykuje nawet spotkanie z drapieżnikiem! Jej śmiała próba kończy się jednak w zupełnie niespodziewany sposób. Myszka trafia do niezwykłej krainy, gdzie na swojej drodze spotyka bojaźliwego liska Rudeusza. Czy tak różni bohaterowie będą w stanie się dogadać? W nowym miejscu bardzo łatwo wpaść w opały! Mimo początkowej niechęci postanawiają wspólnie odkryć tajemnice niezbadanych i zaskakujących zaświatów. Czy sprostają nowym wyzwaniom i niecodziennej przygodzie?
Nagradzana na światowych i europejskich festiwalach historia to ekranizacja czeskiej książki dla dzieci autorstwa uwielbianej Ivy Procházkovej. Współprodukowana przez polskie studio Animoon animacja jest uniwersalną opowieścią o sile przyjaźni i wzajemnym niesieniu pomocy. (opis dystrybutora).