Znajdź nas na:
Kalendarz

Gdynia ptasie miasto-wiosenna akcja rozdawania budek lęgowych i karmników, spotkanie z ornitologiem

Miejsce:
Muzeum Miasta Gdyni
Adres:
ul. Zawiszy Czarnego, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
21-03-2023 godz. 11:00-
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Pierwszego dnia wiosny ponad 150 budek lęgowych i karmników stworzonych przez gdyńskie uczennice i uczniów na jubileuszową, 25. edycję konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni” rozdamy mieszkańcom Gdyni!
W zamian oczekujemy tylko złapania ekobakcyla i obietnicę odpowiedzialnego i bezpiecznego umieszczenia ich w okolicy swojej nieruchomości.
Już ćwierć wieku (!!!) konkurs „Zapraszamy ptaki do Gdyni” łączy pokolenia i rozpala pasję ornitologiczną młodych gdynianek i gdynian. Przez te wszystkie lata mieszkanki i mieszkańcy zbudowali w ramach konkursu blisko 6 tysięcy (!!!) budek lęgowych i karmników, które służą gdyńskim ptakom.
Konkurs, skierowany jest do uczennic i uczniów gdyńskich placówek edukacyjnych. Z radością na przestrzeni lat obserwujemy rozwój umiejętności, pomysłowości i kreatywności uczestników konkursu. To szczególny i cenny czas nauki, tworzenia, kontaktu ze sobą i przyrodą dla dzieci i ich opiekunów.
Regulamin przewiduje dwie kategoriach prac: karmnik i budka lęgowa. Śmiało możemy powiedzieć, że niektóre prace są prawdziwymi dziełami sztuki, majstersztykami architektury użytkowej. Karmiki i budki ocenione przez komisję konkursową trafiają do parków, na balkony, drzewa w pobliżu bloków, do ogrodów działkowych – słowem przekazywane są miłośnikom ptaków, którzy umieszczają je na terenie miasta.
21 marca, zapraszamy do nas, do Muzeum Miasta Gdyni, po budkę, po karmnik, a także by porozmawiać na „ptasie” tematy. Naszym goście będzie Pan Leszek Damps – ornitolog, na co dzień pracującym w Pomorskim Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”.
Cookie Consent with Real Cookie Banner