Znajdź nas na:
Kalendarz

XVI Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy … reaktywacja!

Miejsce:
Gdynia Arena
Adres:
Kazimierza Górskiego 8, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
02-09-2022 godz. 20:00-23:30
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Po raz szesnasty Gdynia rozświetli się setkami lampek rowerowych (po dwóch latach przerwy spowodowanej COVID). W czerwcu udało nam się wrócić do tradycji!
Tradycyjnie w ostatni weekend wakacji zapraszamy na Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy! To propozycja dla osób, które chcą spędzić noc na podziwianiu śpiącego miasta z perspektywy podróży rowerem, na rozmowach z osobami o podobnych zainteresowaniach, pozytywnym „zakręceniu” oraz przyjrzeniu się niepowtarzalnemu klimatowi okrytych nocą widoków na panoramę miasta.
Będziemy podróżować ulicami, ścieżkami rowerowymi, gdzie w wielu miejscach jedynym źródłem światła będą światełka naszych rowerów – oto główne powody, dla których warto 2 września (piątek) od godziny 20:00 być razem z nami przy Gdyni Arenie.
Wyjazd planowany jest na godzinę 20:05. Będzie to również miejsce zakończenia.
Trudność trasy zostanie dostosowana tak, aby mogły w niej uczestniczyć całe rodziny. To świetny pomysł na wspólne spędzenie ostatniego weekendu wakacji szkolnych!
Jeździmy dla przyjemności i bez pośpiechu, a przede wszystkim bezpiecznie. Godzina zakończenia przejazdu zależy od wielu czynników, w tym pogody, ilości uczestników, a także ich kondycji i chęci.
Każdy bierze udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i sam dba o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Apelujemy o rozwagę i zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zarówno swoje i jak pozostałych (konieczne jest posiadanie działających świateł – zarówno z przodu jak i z tyłu).
Jako organizatorzy będziemy otwierali i zamykali kolumnę podróżujących – prosimy o stosowanie się do próśb i zaleceń organizatorów.
Jeśli chcesz popatrzeć nocą na Gdynię z pustych ulic, wśród migających światełek rowerzystów, jeśli chcesz poznać klimat nocnego przemierzania miasta na rowerze – zapraszamy, przyjedź.
Marek i Kuba