Znajdź nas na:
Kalendarz

Gry Parkowe na Orientację – Gaj Gutenberga

Miejsce:
III Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
Adres:
ul. Topolowa 7, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
28-11-2021 godz. 9:30-14:00
Koszt wstępu:
0-22 zł
Szczegółowe informacje:

-> Jak nie zgubić się w terenie?
-> Gdzie w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności czytania mapy?
-> W jaki sposób precyzyjnie nawigować w lesie, parku i w miejskiej dżungli?
-> Jak dobrze bawić się w poszukiwanie „skarbów” z rodziną lub znajomymi?
-> Jak aktywnie, zdrowo i przyjemnie spędzić sobotnie przedpołudnie?

Przekonasz się 28 listopada w Gaju Gutenberga (Gdańsk Wrzeszcz) biorąc udział w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Stowarzyszenie Almanak.

Gry Parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno – sportowe w różnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie poruszania się z mapą.

Dla każdego coś miłego!
Dla uczestników przygotowane zostały kolorowe mapy, cztery ciekawe trasy o różnym stopniu trudności, drobny poczęstunek i chłodny napój. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal, 1 pkt. do Odznaki Imprez na Orientację i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Rodzaje tras:
• RODZINNA – 2-3 km
• ŁAZIK – 3-4 km
• TUŁACZ –3-5 km
• BIEGACZ – 3-6 km
Więcej informacji, zgłoszenia i opłaty na http://www.parkowebno.pl

Medale – dla każdego uczestnika zgłoszonego internetowo do czwartku przed imprezą
Nagrody – losowane na zakończenie, wśród nich darmowe wejściówki na kolejne edycje oraz wiele innych atrakcji.

Program:
• 9:30-13:30 praca biura zawodów – można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu
• 10:00-13:30 start poszczególnych drużyn w zarezerwowanych przedziałach czasowych (prosimy przestrzegać przydzielonych minut!!!)
• 14:00 godzina zamknięcia mety
Organizatorem imprezy jest znane m.in. z Tułaczy i Próby Mamuta Bractwo Przygody Almanak przy współpracy Miasta Gdańsk oraz Rady Dzielnicy Strzyża.

Zasady Gier Parkowych na Orientację
są bardzo proste. Młodszym uczestnikom może się to kojarzyć z poszukiwaniem skarbów, co zwiększa atrakcyjność tej formy rekreacji. Startować można indywidualnie, w grupie przyjaciół lub rodzinnie z dziećmi. Każdy zespół na starcie otrzymuje kartę startową (w postaci elektronicznego chipa) oraz mapę z zaznaczonymi za pomocą kółek miejscami, do których należy dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach w terenie ustawione są specjalne, przestrzenne lampiony (tzw. punkty kontrolne w skrócie PK), przy których znajdują się elektroniczne stacje do potwierdzania pobytu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wszystkich PK w wyznaczonej kolejności i potwierdzenie swojej obecności poprzez zbliżenie do stacji kontrolnej elektronicznego chipa.
Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy … biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną, z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Tym, którzy wolą rywalizację lub startują w Biegach na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Biegacz, którą można potraktować jako dobry trening, czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa Biegacz jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję, że zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Planowane terminy kolejnych etapów:
04.12 Zbiornik Kolorowy – Gdańsk Południe
05.12 Kozacza Góra
12.12 Złota Karczma
19.12 informacje wkrótce

ROK 2022:
02.01 Noworoczne GPnO
09.01 informacje wkrótce
23.01 informacje wkrótce

Już dziś zapisz daty w swoim kalendarzu!!!

Zgłoszenia, opłaty i inne szczegóły na www.parkowebno.pl

S E R D E C Z N I E    Z A P R A S Z A M Y