Znajdź nas na:
Kalendarz

Gry Parkowe na Orientację – Zabawa z Mapą Żabianka

Miejsce:
osiedle Żabianka
Adres:
Subisława 22, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
22-11-2020 godz. 9:30-14:00
Koszt wstępu:
1 - 22 zł

-> Jak nie zgubić się w lesie?
-> Gdzie w bezpieczny sposób sprawdzić swoje umiejętności czytania mapy?
-> W jaki sposób precyzyjnie nawigować w lesie, parku i w miejskiej dżungli?
-> Jak dobrze się bawić w poszukiwanie „skarbów” z rodziną i znajomymi?
-> Jak aktywnie, zdrowo i przyjemnie spędzić sobotnie przedpołudnie?

Przekonasz się biorąc udział w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Stowarzyszenie Almanak i Radę Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.

Gry Parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno – sportowe w różnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie poruszania się z mapą.

Dla każdego coś miłego!
Dla uczestników przygotowane zostały kolorowe mapy, cztery ciekawe trasy o różnym stopniu trudności, drobny poczęstunek i chłodny napój. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal, 1 pkt. do Odznaki Imprez na Orientację i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Rodzaje tras:
• RODZINNA – 2-3 km
• ŁAZIK – 3-4 km
• TUŁACZ –3-5 km
• BIEGACZ – 3-6 km
Więcej informacji, zgłoszenia i opłaty na http://www.parkowebno.pl/komunikat-startowy

Medale – dla każdego uczestnika zgłoszonego internetowo do czwartku przed imprezą
Nagrody – losowane na zakończenie, wśród nich kupony na watę cukrową, popcorn i pieczone ziemniaki oraz wiele innych atrakcji.

Program:
• 9:30-13:30 praca biura zawodów – można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu
• 10:00-13:30 start drużyn zgłoszonych internetowo
• 12:00-13:30 start drużyn zgłoszonych w dniu imprezy
• 14:00 godzina zamknięcia mety
Organizatorem imprezy jest znane m.in. z Tułaczy i Próby Mamuta Bractwo Przygody Almanak przy współpracy Miasta Gdańsk.

Zasady Gier Parkowych na Orientację
są bardzo proste. Młodszym uczestnikom może się to kojarzyć z poszukiwaniem skarbów co zwiększa atrakcyjność tej formy rekreacji. Startować można indywidualnie, w grupie przyjaciół lub rodzinnie z dziećmi. Każdy zespół na starcie otrzymuje kartę startową (w postaci elektronicznego chipa) oraz mapę z zaznaczonymi za pomocą kółek miejscami, do których należy dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach w terenie ustawione są specjalne, przestrzenne lampiony (tzw. punkty kontrolne w skrócie PK), przy których znajdują się elektroniczne stacje do potwierdzania pobytu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wszystkich PK w wyznaczonej kolejności i potwierdzenie swojej obecności poprzez zbliżenie do stacji kontrolnej elektronicznego chipa.

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy … biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną, z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę Biegacz, którą można potraktować jako dobry trening, czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa Biegacz jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu.

S E R D E C Z N I E Z A P R A S Z A M Y