Znajdź nas na:
Kalendarz

Haiku na trawniku. Warsztat dla dzieci

Miejsce:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Adres:
Pilotów 3, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
27-05-2022 godz. 17:00-19:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Zapraszamy dzieci i dorosłych na warsztat, na którym przyjrzymy się roślinom rosnącym na naszych zaspiańskich trawnikach. Nauczymy się je rozpoznawać oraz poznamy ich nazwy i właściwości. Napiszemy też o nich kilka japońskich wierszy – haiku.
Bez obaw, nie trzeba umieć pisać wierszy, wystarczy zmysł obserwacji 🙂. Zajęcia świetnie rozwijają wyobraźnię oraz uczą twórczego myślenia. Haiku oparte jest na kontakcie z naturą, w tym z roślinami.
Spotykamy się 27 maja (piątek) przed wejściem do Biblioteki Pilotów (ul. Pilotów 3) na Zaspie, o godz. 17.00
ZAPISY: klubwrzeszczaka@gmail.com
Wstęp wolny.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Wybrane wiersze zostaną opublikowane w Kwartalniku Artystycznym Bliza. Projekt zakończy wydanie tomiku zbiorowego.
więcej na Facebooku: Gdańska Szkoła Haiku
Prowadzenie zajęć:
Gosia Zamorska – poetka, animatorka kulturalno-społeczna
Cześć 🙂 Swoje pierwsze haiku opublikowałam w Filipince. Miałam wtedy 15 lat, a rubryka „Cześć, poeci i poetki” była dla mnie prawdziwą szkołą pisania. Potem zaczęłam pisać na forach internetowych
i wysyłać haiku na międzynarodowe konkursy. Zdobyłam m.in. trzecie miejsce w japońskim konkursie „Hekinan Haiku Contest” i pierwsze miejsce w międzynarodowym”Haikuworld” (kategoria Free Format). Publikowałam m.in. w Przekroju. Moje haiku można też poczytać na Facebooku (storna: Haiku. Gosia Zamorska).
Od 2015 roku prowadzę warsztaty haiku dla dzieci i dorosłych, współpracując z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną, Instytutem Kultury Miejskiej oraz Miastem Gdańsk. Udało mi się wydać już dwa zbiorowe tomiki z wierszami z warsztatów, a w 2020 roku własny tom haiku „Dziurka od klucza”. Jestem członkinią Polskiego Stowarzyszenia Haiku. Do zobaczenia na warsztatach 🙂