Znajdź nas na:
Kalendarz

kLASa – spotkania w naturze. Mieszkańcy łąki

Miejsce:
Łąka przy lesie
Adres:
Ul. Abrahama, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
26-06-2022 godz. 10.30-12.30
Koszt wstępu:
Cena: 45 zł za dziecko za dwugodzinne spotkanie (dla rodzeństwa, drugie i kolejne dziecko, mały rabat 40 zł za spotkanie). Płatne gotówką w dniu zajęć. Rodzic/opiekun bez opłat.

Czym jest kLASa?

kLASa czyli po prostu LAS, który będzie naszą „klasą” doświadczania wielozmysłowego, placem zabaw, pracownią artystyczną i przestrzenią do nawiązywania relacji z przyrodą i innymi uczestnikami.

kLASa to przestrzeń, w której wraz z dziećmi dwa razy w miesiącu będziemy nieśpiesznie wędrować, poznawać leśne zakamarki, odkrywać przyrodę i wspólnie się bawić. Przeżyjemy mniejsze i większe leśne przygody, proponując dzieciom różne aktywności, ale też podążając za ich ciekawością i potrzebami.

Na każdym spotkaniu będzie towarzyszy nam inny temat przewodni.

Na cykl spotkań z naturą kLASa zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Daty spotkań:

 1. 02.04 Tropy i ślady zwierząt
 2. 23.04 Wiosna – obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie
 3. 14.05 Podstawy przetrwania w lesie
 4. 28.05 Zmysły w lesie
 5. 11.06 Biolog w terenie
 6. 26.06 Mieszkańcy łąki (niedziela)

Spotykamy się w godzinach 10.30-12.30 w Gdańsku przy ul. Abrahama (dokładna lokalizacja będzie udostępniana uczestnikom przed każdym spotkaniem).

Zapisy przyjmujemy na maila klasa.gdansk@gmail.com, w którym prosimy o podanie imienia i wieku dziecka oraz telefonu kontaktowego do opiekuna. W odpowiedzi zwrotnej prześlemy informacje dotyczące przygotowania do wyprawy (czyli co ze sobą zabrać), szczegóły organizacyjne oraz wyślemy mapkę z dokładną lokalizacją. (ważne! Jeśli nastąpi problem z dostarczeniem wiadomości, prosimy o zapisy u organizatorów e-mailem lub wysyłając wiadomość prywatną na messengerze)

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli ktoś zrezygnuje, bardzo prosimy o informacje w celu poinformowania chętnych osób z listy rezerwowej.

Zapraszamy na kolejne spotkanie pt. Mieszkańcy łąki 26.06.2022 r. 😉

Podczas trwania wyprawy dziecko jest pod opieką jednego rodzica/opiekuna.

kLASa to również przestrzeń dla rodziców, która daje możliwość nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i spędzenia czasu w naturze.

Ramowy plan SPOTKANIA:

 1. Krąg powitalny
 2. Tematyczna wyprawa przyrodnicza
 3. Wspólny piknik
 4. Swobodna aktywność dzieci z możliwością korzystania ze sprzętu typu: lupy, hamaki, itp. (zależnie od tematu zajęć)
 5. Krąg pożegnalny

Cena: 45 zł za dziecko za dwugodzinne spotkanie (dla rodzeństwa, drugie i kolejne dziecko, mały rabat 40 zł za spotkanie). Płatne gotówką w dniu zajęć. Rodzic/opiekun bez opłat.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy – klasa.gdansk@gmail.com.

Kilka słów o prowadzących:

Małgorzata Michalak

(Czas Dziecka)

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, miłośniczka natury i obserwatorka leśnego życia.

Organizuję warsztaty plenerowe oraz leśne urodziny na terenie Gdańska. Ukończyłam roczny Kurs Edukacji i Animacji Przyrodniczej.

Od prawie dziesięciu lat pracuję z dziećmi w różnym wieku. To co porusza mnie w mojej pracy, to możliwość towarzyszenia dziecku w jego codzienności, w której doświadcza i poznaje ono świat oraz odkrywa siebie w świecie. Wierzę, że bycie blisko natury uwrażliwia dzieci na przyrodę, kontaktuje je z własnymi zasobami i pozwala wyrazić się na wiele sposobów.

To, co mogę dać dziecku, to przestrzeń do eksplorowania, czas, obecność, wsparcie i uważność na jego potrzeby i emocje.

Chcę dzielić się tym co kocham: ODKRYWAĆ, DOŚWIADCZAĆ I TWORZYĆ w bliskości i w zgodzie z naturą!

Katarzyna Tysler

(Tuptowie Leśne Przygody)

Biolog, nauczyciel biologii i przyrody z wykształcenia, włóczykij z zamiłowania.

Nie potrafię wysiedzieć w domu. Uwielbiam włóczyć się po lasach, poznawać bioróżnorodność, historię i odwiedzać nieoczywiste miejsca. Na co dzień przemierzam tereny zielone w Trójmieście i woj. pomorskim. Eksploruję, doświadczam uczę się, wypoczywam, czasem po prostu jestem, a wszystko to szanując i podziwiając naturę. Prócz osobistych wędrówek organizowałam różnego rodzaju imprezy terenowe w ramach pracy zawodowej, czy działalności społecznej (edukacyjne marsze na orientację, leśne wyprawy, warsztaty, spacery przyrodnicze, itp.). Cały czas kręcę się wokół edukacji przyrodniczej w plenerze. Teraz próbuję zarażać swoim zamiłowaniem do przyrody i włóczenia się (zarówno dzieci, jak i dorosłych) na swój własny sposób.