Znajdź nas na:
Kalendarz

kLASa – wieczorna wyprawa do lasu dla dzieci i rodziców

Miejsce:
Las
Adres:
Dzielnica VII Dwór, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
03-12-2022 godz. 16.30-18.30
Koszt wstępu:
Cena: 60 zł za dziecko za dwugodzinne spotkanie (dla rodzeństwa, drugie i kolejne dziecko: 50 zł za spotkanie). Płatne gotówką w dniu zajęć. Rodzic/opiekun bez opłat.

Czym jest kLASa?
kLASa czyli po prostu LAS, który jest naszą „klasą” doświadczania wielozmysłowego, placem zabaw, pracownią artystyczną i przestrzenią do nawiązywania relacji z przyrodą i innymi uczestnikami.
kLASa to przestrzeń, w której wraz z dziećmi raz w miesiącu wędrujemy i poznajemy leśne zakamarki, odkrywamy przyrodę i wspólnie się bawimy.
Na każdym spotkaniu towarzyszy nam inny temat przewodni.

Tym razem zapraszamy Was na wieczorną odsłonę leśnej wędrówki! 🙂
Przy świetle latarek będziemy odkrywać las, z nowej, nieznanej dotąd strony i zaprosimy Was do różnych wspólnych zabaw w terenie.

Na cykl spotkań z naturą kLASa zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat (można się zapisać na jedno spotkanie lub cały cykl).

Daty spotkań:
08.10.2022 Zmysły w lesie
05.11.2022 Jesień w lesie
03.12.2022 Wieczorna wyprawa do lasu dla dzieci i rodziców
14.01.2023
04.02.2023
04.03.2023
01.04.2023
13.05.2023
03.06.2023

Tym razem spotykamy się w godzinach 16.30-18.30 w Gdańsku na VII Dworze, (dokładna lokalizacja będzie udostępniana uczestnikom przed spotkaniem).
Zapisy przyjmujemy na maila klasa.gdansk@gmail.com, w którym prosimy o podanie imienia i wieku dziecka oraz telefonu kontaktowego do opiekuna. W odpowiedzi zwrotnej prześlemy informacje dotyczące przygotowania do wyprawy (czyli co ze sobą zabrać), szczegóły organizacyjne oraz wyślemy mapkę z dokładną lokalizacją. (ważne! Jeśli nastąpi problem z dostarczeniem wiadomości, prosimy o zapisy u organizatorów e-mailem lub wysyłając wiadomość prywatną na messengerze)
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli ktoś zrezygnuje, bardzo prosimy o informacje w celu poinformowania chętnych osób z listy rezerwowej.

Podczas trwania wyprawy dziecko jest pod opieką jednego rodzica/opiekuna.
kLASa to również przestrzeń dla rodziców, która daje możliwość nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i spędzenia czasu w naturze.

Ramowy plan SPOTKANIA:
Krąg powitalny
Tematyczna wyprawa przyrodnicza
Wspólny piknik
Swobodna aktywność dzieci z możliwością korzystania z przygotowanych przez organizatorów propozycji aktywności, hamaków, itp.
Krąg pożegnalny

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy – klasa.gdansk@gmail.com.

Kilka słów o prowadzących:
Małgorzata Michalak
Jestem pedagożką, nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, miłośniczką natury i obserwatorką leśnego życia. Stworzyłam projekt Czas Dziecka – przestrzeń odkrywania, doświadczania i tworzenia w bliskości i w zgodzie z naturą. W codziennej pracy inspiruję się filozofią Reggio Emilia. Interesuję się edukacją naturalną oraz rękodziełem. Towarzyszę dzieciom w ich codzienności, w której doświadczają i poznają świat oraz odkrywają siebie w świecie. Wierzę, że bycie blisko natury uwrażliwia dzieci na przyrodę, kontaktuje je z własnymi zasobami i pozwala wyrazić się na wiele sposobów.

Katarzyna Tysler
(Tuptowie Leśne Przygody)

Biolog, nauczyciel biologii i przyrody z wykształcenia, włóczykij z zamiłowania.
Nie potrafię wysiedzieć w domu. Uwielbiam włóczyć się po lasach, poznawać bioróżnorodność, historię i odwiedzać nieoczywiste miejsca. Na co dzień przemierzam tereny zielone w Trójmieście i woj. pomorskim. Eksploruję, doświadczam uczę się, wypoczywam, czasem po prostu jestem, a wszystko to szanując i podziwiając naturę. Prócz osobistych wędrówek organizowałam różnego rodzaju imprezy terenowe w ramach pracy zawodowej, czy działalności społecznej (edukacyjne marsze na orientację, leśne wyprawy, warsztaty, spacery przyrodnicze, itp.). Cały czas kręcę się wokół edukacji przyrodniczej w plenerze. Teraz próbuję zarażać swoim zamiłowaniem do przyrody i włóczenia się (zarówno dzieci, jak i dorosłych) na swój własny sposób.

Cookie Consent with Real Cookie Banner