Znajdź nas na:
Kalendarz

Koncert gordonowski z okazji Dnia Dziecka

Miejsce:
Sala Kultury w Baninie
Adres:
Lotnicza 29, Banino
Czas trwania wydarzenia:
28-05-2022 godz. 9:30-/
Koszt wstępu:
Szczegóły w opisie
Zapraszamy na koncert z okazji zbliżającego się Dnia dziecka.
A gdzie spędzić taki dzień? Najlepiej z rodziną, w objęciach mamy i taty, w miejscu, gdzie muzyka jako uniwersalny język małych i dużych dzieci przeniesie wszystkich w świat miłości i radości.
Taki właśnie będzie nasz koncert. Wyjątkowy bo gordonowski, który zakłada dialogowanie, współtworzenie muzycznej uczty zarówno przez muzyków jak i publiczność.
Podczas koncertu liczy się śpiew, ruch, koordynacja ruchowo-głosowo-oddechowa oraz improwizacja.
Nasi muzycy podczas koncertu również improwizują, wchodząc w reakcję z dziećmi, podążając za nimi, dlatego każdy koncert jest niepowtarzalny.
W swobodnej atmosferze słuchamy, tańczymy, śpiewamy, bawimy się melodią i rytmem.
Nie zabraknie również kolorowych rekwizytów.
Koncertu oparty jest na teorii uczenia się muzyki Edwarda Eliasa Gordona – amerykańskiego pedagoga i jazzmana. W programie znajdą się utwory wokalne i instrumentalne w różnych stylach, tonacjach i skalach, przeplatane fragmentami czysto rytmicznymi.
Co daje udział w koncercie?
* Koncerty gordonowskie uwrażliwiają najmłodszych na piękno muzyki.
* Dzieci poznają świat muzyki tak, jak poznają ojczysty język.
* Dzieci rozwijają się intelektualnie, emocjonalnie i społecznie poprzez muzykę, ruch i kontakt z rówieśnikami.
* Udział dziecka i rodziców w buduje więź emocjonalną i rozwija kreatywność.
Wykonawcy:
Ewelina Bronk-Młyńska- absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziałach Instrumentalnym i Wokalno-Aktorskim, altowiolistka i śpiewaczka, certyfikowany instruktor zajęć gordonowskich, członkini polskiego towarzystwa E.E.Gordona
Kinga Bronk- absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku Edukacja Muzyczna w zakresie sztuki muzycznej, wykwalifikowany muzyk- nauczyciel w zakresie edukacji muzycznej i animacji muzycznej oraz wiedzy teoretycznej i praktycznej. Oligofrenopedagog. Uczestniczyła w wielu certyfikowanych warsztatach gordonowskich.
Izabela Oller- absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziałach instrumentalnym oraz Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki. Wiolonczelistka, dyrygentka, nauczyciel wiolonczeli oraz edukacji muzycznej.
Piotr Delgado Kusielczuk- gitarzysta, absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Xalapa, Veracruz, Meksyk na wydziale muzycznym ze specjalizacją gry na flecie poprzecznym. Były flecista młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej z Stanu Veracruz w Meksyku.
BILETY:
ceny do 25.05
1 + 1 = 60 zł
2 + 1 = 80 zł
2 + 2 = 100 zł
2 + 3 = 125 zł
Po 25.05 wszystkie bilety w cenie 35zł /osobę.
Bilety do nabycia pod nr tel. 696 105 928 lub mail: koncertygordonowskie@gmail.com
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata całej kwoty na konto: Fundacja Port art, PKO Bp 80 1020 1853 0000 9802 0230 7601
w ciągu 2 dni od dnia zakupu biletu. Ilość dostępnych miejsc ograniczona.
MIEJSCE: Sala Kultury, Banino ul. Lotnicza 29 (przy OSP)