Znajdź nas na:
Kalendarz

Książka w roli głównej – Leszek Blanik czyta fragmenty książki „Zawodowcy”

Miejsce:
Miejski Teatr Miniatura
Adres:
Al. Grunwaldzka 16, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
24-04-2022 godz. 17:00-18:00
Koszt wstępu:
Wstęp na spotkania bezpłatny na podstawie wejściówek do odbioru w kasie Teatru Miniatura

Czy teatr, literatura i sport mają coś wspólnego? Teatr Miniatura postanowił sprawdzić i do czytania współczesnych polskich książek dla dzieci zaprosił znanych sportowców. Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 kwietnia, a jego gościem będzie mistrz świata Leszek Blanik. Wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek do odbioru w teatrze.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Miniaturze rusza nowy cykl spotkań z literaturą, teatrem i… sportem dla rodzin z dziećmi od 5 lat.

– Połączenie może wydawać się niecodzienne – sportowcy rzadko pokazują się z książką, co nie znaczy, że nie czytają, zależy nam na przełamywaniu stereotypów. Wszyscy zapraszani do Miniatury sportowcy z entuzjazmem reagują na projekt teatralno-czytelniczy. Podczas spotkań mistrzowie świata opowiedzą o uprawianych dyscyplinach sportu i odpowiedzą na pytania publiczności, która przy okazji będzie się mogła przekonać, jak wiele łączy sport i teatr – mówi Justyna Sawicka, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

Książka w roli głównej – Leszek Blanik czyta fragmenty książki „Zawodowcy” Pawła Beręsewicza

Gimnastyk sportowy, mistrz olimpijski, mistrz świata i mistrz Europy Leszek Blanik wraz z aktorem Wojciechem Stachurą i pedagog teatru Moniką Tomczyk przeczytają fragmenty książki „Zawodowcy” Pawła Beręsewicza.

Warsztaty „Zawód: pietruszka!” odbywające się po czytaniu poprowadzi pedagożka teatru Monika Tomczyk. Obowiązują zapisy na warsztaty.

Każde wydarzenie w cyklu to czytanie wybranej książki oraz spotkanie ze znanym sportowcem. Potem ci, którzy będą mieli ochotę na pogłębienie tematu książki i teatralną zabawę, będą mogli wziąć udział w rodzinnych warsztatach. Udział jest bezpłatny – należy tylko odebrać bezpłatną wejściówkę.

W ramach cyklu odbędzie się pięć niedzielnych spotkań, dwa do wakacji, a trzy na jesieni. Spotkania będą tłumaczone na żywo na Polski Język Migowy.

Wstęp na spotkania bezpłatny na podstawie wejściówek do odbioru w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu, udział w warsztatach bezpłatny, zgłoszenia na adres: bilety@teatrminiatura.pl, liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.