Znajdź nas na:
Kalendarz

KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI_17.09.22_GDAŃSK

Miejsce:
Miasto Gdańsk
Adres:
Różne lokalizacje, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
17-09-2022 godz. 10:00-/
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Już 17 września 2022 odbędzie się kolejna ogólnopolska edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Tym razem zapraszamy do wspólnego sprzątania 16 wojewódzkich miast Polski.
IDEA AKCJI
Chcemy zachęcić mieszkańców Gdańska do wspólnego działania na rzecz środowiska, a także do czytania książek. Dlatego wspólnie ruszymy w teren, by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Na zarejestrowanych uczestników czekają książki!
CZY KAŻDY OTRZYMA KSIĄŻKĘ?
Dla uczestników akcji w Gdańsku przeznaczyliśmy 50 książek. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi wypełnią formularz rejestracyjny, a w dniu wydarzenia wezmą udział we wspólnym sprzątaniu.
CZY NA AKCJĘ MOGĘ PRZYJŚĆ Z DZIECKIEM?
Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Nie musisz rejestrować udziału dzieci w wydarzeniu. Dla maluchów przewidujemy dodatkową, limitowaną pulę książek. Szczegóły znajdziesz poniżej w regulaminie akcji.
GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?
W Gdańsku będziemy sprzątać okolice Jeziora Wysockiego w Osowej. Spotykamy się w sobotę, 17.09.2022, o godzinie 10.00, na plaży nad Jeziorem Wysockim (wjazd od ulicy Sambora I). Dokładną lokalizację punktu zbiórki uczestników w Gdańsku znajdziesz tutaj:
https://goo.gl/maps/Jt1WnFATPJWiUoRG8
JAK MOGĘ SIĘ ZAREJESTROWAĆ?
Aby zarejestrować swój udział w akcji w Gdańsku wypełnij formularz załączony w linku poniżej. Przyjmujemy tylko indywidualne zgłoszenia. Rejestracja trwa od 22.08.22 do 15.09.22
GDAŃSK – LINK DO REJESTRACJI
https://forms.gle/bhbUQE1ikmwiFkrW7
KOORDYNATORZY AKCJI
W punkcie zbiórki uczestników będą na Was czekać koordynatorzy. Po przybyciu na miejsce zgłoś im swoją obecność. Koordynatorzy wręczą Ci worki i rękawice, a kiedy zbiorą się wszyscy uczestnicy – przekażą dalsze instrukcje.
NASZE ZALECENIA
Na akcję sprzątania załóż pełne, wysokie buty, koniecznie długie spodnie. Zabierz także okrycie wierzchnie z długim rękawem. Będziemy sprzątać tereny zielone, zarośnięte. Chroń więc ubraniem skórę przed zadrapaniami i skaleczeniami. Weź ze sobą środek na komary i kleszcze. Na dzień przed wydarzeniem sprawdź pogodę. Na wypadek deszczu załóż nieprzemakalną odzież. W przypadku wysokich temperatur chroń głowę przed słońcem. Weź ze sobą także zapas wody i przekąski. Sprzątanie to praca fizyczna i przyda się zastrzyk energii. Zabierz też plecak na książkę, którą otrzymasz w podziękowaniu za udział w akcji. Na miejscu dostępny będzie płyn do dezynfekcji rąk i apteczka z podstawowym wyposażeniem do samodzielnego użytku.
OGÓLNOPOLSKI PARTNER AKCJI
XX edycja akcji odbywa się dzięki wsparciu Partnera Strategicznego – organizacji odzysku ASEKOL PL S.A., utworzonej w celu realizacji obowiązków firm wprowadzających na rynek polski sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie oraz opakowania oraz prowadzenia publicznych kampanii edukacyjnych.
PARTNER STRATEGICZNY: ASEKOL PL S.A.
PATRON MEDIALNY: NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER