Znajdź nas na:
Kalendarz

Lato zaczyna się #wGdyni. Cudawianki 2022

Miejsce:
Plaża Miejska
Adres:
Śródmieście, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
18-06-2022 godz. 12:00-?
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Lato zaczyna się #wGdyni
Będzie energetycznie i wakacyjnie. 18 czerwca Gdynia muzycznie powita lato, a wszystko podczas festiwalu Cudawianki. Odpowiedni klimat i gorącą atmosferę zapewnią Novika 2.0, The Very Polish Cut-Outs, Dj Hiroszyma & M.C. To jednak nie wszystko. Sobota, 18 czerwca, będzie po brzegi wypełniona atrakcjami.
Program dzienny:
Przy Bulwarze Nadmorskim będzie okazja do zrelaksowania w strefie chill’u, wyplecenia wianka z Kołem Gospodyń Wiejskich z Lubichowa, stworzenia wariacji na temat wianka ukraińskiego. Zaplanowano również zbiórkę na rzecz wsparcia dla Ukrainy.
Ważnym elementem będzie też konkurs wiankowy. Zapraszamy wszystkich gdynian do wzięcia udziału w konkursie na wianek dla Ukrainy. Podczas wydarzenia zgłoszone do konkursu wianki zostaną wystawione na sprzedaż połączoną z aukcją. Całkowity dochód przekażemy na rzecz Ukrainy, a najlepsze wianki nagrodzimy nagrodami rzeczowymi. Wianki na konkurs wykonać można dowolną techniką, każdy może wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Na zgłoszenia i wianki będziemy czekali do 15 czerwca. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.
Przez cały czas będzie można nabrać energii w strefie Food Trucków.
Koncerty na cudawiankowej scenie:
Wieczorem miastem zawładnie muzyka. Cudawianki nie mogłyby się odbyć bez tradycyjnego koncertu. Około godz.20:00 scena ustawiona na plaży miejskiej wypełni się energetycznymi rytmami. Na początek zaplanowano rozgrzewkę klubową przy dźwiękach DJ Hiroszyma & M.C . O godz. 21:30, scenę opanują reprezentanci The Very Polish Cut-Outs. Wieczór zakończy występ królowej polskiej sceny klubowej – Katarzyny Nowickiej, powszechnie znanej jako Novika (projekt Novika 2.0 live), start o godzinie 23:00.
Szczegółowy program festiwalu Cudawianki jest dostępny na: www.cudawianki.eu
Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia.