Znajdź nas na:
Kalendarz

Literacki Sopot 2023

Miejsce:
Sopot
Adres:
Różne lokalizacje, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
Czwartek, 17-08-2023, 9:00
Niedziela, 20-08-2023, 23:55
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Szczegółowe informacje:

W dniach 17-20 sierpnia odbędzie się dwunasta edycja Festiwalu Literacki Sopot, który organizowany jest przez Goyki 3 Art Inkubator oraz Miasto Sopot. Każdego roku organizatorzy wybierają jeden kraj, którego literatura jest wiodącym motywem festiwalu. W tym roku jego uczestnicy będą mieli okazję zgłębić niemiecką literaturę i kulturę.

Literacki Sopot ma na celu nie tylko promocję literatury i czytelnictwa, ale przede wszystkim jest doskonałą okazją do spotkań z gośćmi, którzy dzielą się swoją niezwykłą wrażliwością i zmysłem obserwacji. Organizatorzy Festiwalu, dostarczając materiału do przemyśleń, stwarzają okazje, aby w miejscach nie zawsze konwencjonalnych zastanowić się nad sprawami ważnymi, o których w otaczającej nas rzeczywistości coraz częściej się zapomina.

Sopot jest miastem sprzyjającym bezpośrednim kontaktom, miastem, w którym wybitny pisarz czy filozof jest niejako na wyciągnięcie ręki. Odbiorcy mogą poznać nie tylko autorów, których książki ukazują się w polskim tłumaczeniu. Mogą też poznać ich różne sposoby myślenia o świecie, charakter krajów, z których pochodzą oraz towarzyszące im odmienności kulturowe.

Festiwal ma charakter non-profit, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Gościem 12. edycji Festiwalu będzie literatura niemiecka. Festiwal ma charakter non-profit, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Cookie Consent with Real Cookie Banner