Znajdź nas na:
Kalendarz

Mały Memoriał Żylewicza | Festyn „Lekkoatletyka dla każdego”

Miejsce:
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Adres:
Grunwaldzka 244, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
27-05-2022 godz. 17:00-19:30
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

W piątek 27 maja 2022r. na plantach przy Stadionie GOS w Gdańsku Wrzeszczu al. Grunwaldzka 244 zapraszamy rodziny z dziećmi na Festyn „Lekkoatletyka dla Każdego”. Hasło przewodnie: „Sport i Zabawa”.

Festyn trwać będzie od godz. 14.00 do 17:00 na plantach przy Stadionie LA GOS Gdańsk. Imprezę organizuje Klub Lekkoatletyczny „LECHIA” Gdańsk przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na uczestników Festynu czekać będą m.in. 6 podstawowych stacji lekkoatletycznych w formule zabaw/6/. Przygotują je wolontariusze LDK i KL LECHIA. Na uczestników czekają drobne upominki!

Wydarzenie towarzyszy jednej z ważniejszych imprez lekkoatletycznych w kraju – Memoriałowi Żylewicza, podczas którego czołowi polscy lekkoatleci będą walczyć o minima na Imprezy Mistrzowskie.

Memoriał Żylewicza to jeden z głównych mityngów lekkoatletycznych w kraju, rozgrywany w ramach Lekkoatletycznego Pucharu Polski. Poświęcony jest pamięci wybitnego trenera, jednego z twórców KS „LECHIA” Gdańsk, a potem silnej reprezentacji Polski w Lekkiej Atletyce. Mamy nadzieję, że zarówno samo sportowe wydarzenie, jak i towarzyszący mu Mały Memoriał Żylewicza: Sztafety Szwedzkie i Festyn, przyczyni się do promocji lekkiej atletyki wśród młodzieży oraz mieszkańców regionu – podkreśla Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego „LECHIA” Gdańsk.