Znajdź nas na:
Kalendarz

Marsz Na Orientację Ludzkim Śladem

Miejsce:
Łąka u podnóża górki (Lagry) 54°23'04"N 18°33'59"E
Adres:
opodal ul. Michałowskiego 47, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
03-09-2022 godz. 10:30-14:30
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

Ślad węglowy? A może ślady przeszłości ukryte gdzieś w ziemi albo ślad szminki na miłosnym liście? Gdzie nie spojrzymy, pełno naszych ludzkich śladów. Tych o znaczeniu globalnym i tych mniejszych, regionalnych i lokalnych. A jak nasze ślady służą środowisku naturalnemu? Wiemy, że wiele z nich nie służy przyrodzie, inne mogą być obojętne lub trudne do oceny. Są na szczęście i te, które przyroda lubi.

Marsz na orientację Ludzkim Śladem uzupełnia cykl edukacyjnych marszy, takich jak Tropem Ptasim, Żabim Skokiem, czy Kierunek Bioróżnorodność, organizowanych w poprzednich latach. Tym razem zapraszamy Was na terenową pogawędkę o wpływie człowieka na środowisko przyrodnicze w wymiarze lokalnym. O oddziaływaniu pośrednim i bezpośrednim. O negatywnych skutkach tego wpływu i o przeciwdziałaniu im.
Trójmiejski Park Krajobrazowy to miejsce wymarzone do obserwacji styku egzystencji przyrody i człowieka. Jego różnorodność i położenie pomoże nam nie tylko dowiedzieć się, ale ujrzeć i zrozumieć procesy koegzystencji aglomeracji i natury.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i realizując swoją misję Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku oraz Tuptowie Leśne Przygody pragną zaprosić do udziału w niecodziennym marszu na orientację. Marszu, w którym liczy się nie tylko rywalizacja, ale również wiedza i wrażliwość na wartości przyrodnicze. Jeśli lubisz chodzić, spacerować, aktywnie spędzać czas, jeśli odkrywasz w sobie pasję przyrodnika, obserwatora przyrody lub po prostu lubisz swoje otoczenie i pragniesz je poznawać, jeśli masz wiedzę przyrodniczą lub chcesz ją wzbogacić, w końcu jeśli lubisz odrobinę rywalizacji, to wybierz się z nami na marsz na orientację Ludzkim Śladem.

Marsz skierowany jest do uczestników pełnoletnich, dzieci i młodzieży pod opieką dorosłych (start indywidualny lub w drużynie dwuosobowej).

DŁUGOŚĆ I TRUDNOŚĆ TRASY:
Trasa ma około 12 km długości w zróżnicowanym terenie, z kilkoma stromymi podejściami i zejściami. Przeznaczona dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

PROGRAM MARSZU:
Data: 03.09.2022 r. (sobota)
Nasz marsz zaczynamy na łące u podnóża górki (Lagry) opodal ulicy Michałowskiego 47 w Gdańsku (VII Dwór), przy wejściu do lasu za rondem (54°23’04″N 18°33’59″E). Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 10:30. Podczas rejestracji zostaną wręczone pakiety uczestnika. Potem nastąpi oficjalne przywitanie i rozpoczęcie marszu.
Zamknięcie i podsumowanie marszu nastąpi o godzinie 14:30 (limit) lub wcześniej, po ukończeniu trasy przez wszystkich uczestników.

Udział w marszu jest bezpłatny.

Ze względów organizacyjnych konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie poprzez e-mail: tuptowie@gmail.com lub za pośrednictwem facebooka wysyłając wiadomość do Tuptowie Leśne Przygody, podając niezbędne dane: IMIĘ, NAZWISKO, ADRES E-MAIL i TELEFON KONTAKTOWY. Nie jest uznawane za zgłoszenie zaznaczenie w wydarzeniu, że weźmie się udział.
Zgłoszenia przyjmowane są od indywidualnych osób lub drużyn dwuosobowych.
Szczegóły w regulaminiehttp://www.lop.gda.pl/images/Regulamin_2022.pdf

Dojazd komunikacją miejską: do przystanku Abrahama (Strzyża) tramwajami linii 5, 6, 9, 12, oraz autobusem linii 149 lub 249 do przystanku Norblina.
Dojazd samochodem: ulica Michałowskiego. Wzdłuż ulicy znajdują się parkingi bezpłatne. Organizator nie zapewnia miejsc parkingowych.

CO WARTO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
– kompas,
– naładowany telefon komórkowy o numerze kontaktowym podanym w zgłoszeniu,
– odpowiednią odzież, w tym pełne buty i odzież przeciwdeszczową,
– zapasowe przybory do pisania
– wodę i pożywienie wedle własnego zapotrzebowania
– zalecany mały plecak lub torba
– dobry humor 🙂

Organizatorzy:
Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku
Tuptowie Leśne Przygody

Partnerzy:
Trójmiejski Park Krajobrazowy
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
StaraOliwa.pl
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Marsz organizowany jest w ramach zadania „Kampania edukacyjna dotycząca gospodarki cyrkulacyjnej, bioróżnorodności i ograniczenia negatywnego wpływu antropopresji” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.